Antonin Rouzier

Antonin Rouzier

Antonin Rouzier urodził się 18 sierpnia 1986 roku w Saint-Martin-d’Heres we Francji. Mierzy 201 cm wzrostu i gra na pozycji atakującego. Jest wielokrotnym reprezentantem Francji, z którą zdobył m.in. Mistrzostwo Europy w roku 2015.

Kariera drużynowa

Antonin Rouzier rozpoczął swoją karierę w zespole Spacer’s de Toulouse. Następnie co sezon zmieniał barwy klubowe i kolejno reprezentował: Beauvais Oise UC, Asnieres Volley 92 oraz Montpellier UC. Następnie, również na krótko, związał się z belgijskim Knack Randstadt Roeselare, aby w roku 2009 powrócić do ojczyzny. Wybór padł na Stade Poitevin i tam Antonin Rouzier rozegrał pełne 2 sezony. Jednak w roku 2011 ponownie wyjechał z Francji, tym razem do Polski, aby grać w zespole ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W naszym kraju również spędził 2 lata, a z czasem rozpoczął występy na Półwyspie Apenińskim w drużynie Bre Blanca Lannutti Cuneo. W roku 2014 siatkarz wyjechał do Turcji i występował w klubach: Ziraat Bankasi Ankara i Arkas Spor Izmir. Jego kolejnym zespołem został Buyuksehir Belediyesi Stambuł.

W czasie swojej kariery drużynowej Antonin Rouzier zdobył m.in. Mistrzostwo Francji, a także Puchar Polski. Zajmował również 2 miejsce w rywalizacji o Puchar Francji, w Mistrzostwach Belgii i Polski. Grając w Turcji zarówno w sezonie 2014/15, jak i 2015/16 wraz ze swoimi zespołami, plasował się na najniższym stopniu podium.

Kariera reprezentacyjna

Antonin Rouzier rozpoczął występy w narodowej reprezentacji w roku 2006. Na Mistrzostwach Europy w roku 2009 jego drużyna zdobyła srebrny medal (przegrywając w finale z Polską), ale on sam został ogłoszony najlepszym punktującym turnieju. Na kolejne sukcesy z kadrą musiał poczekać do roku 2015. Wówczas Francja wygrała rywalizację w Lidze Światowej, a także zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Europy. W finale ekipa Antonina Rouziera pokonała Słoweńców aż 3:0, zaś sam zawodnik został uznany najlepszym zawodnikiem całej imprezy. Z kolei rok później prowadzona przez niego drużyna zajęła 3 miejsce w Lidze Światowej.

Zobacz również:

Jaqueline Carvalho - Aleksandar Atanasijević - Bernardo Rezende - Andrea Giani - Murilo Endres

Antonin Rouzier

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.