Anthony Martial

Francuski piłkarz gwadelupskiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika w Manchesterze United oraz w reprezentacji Francji. Srebrny medalista Mistrzostw Europy 2016. Najdroższy nastolatek w historii futbolu. Monaco zainkasowało od Manchesteru United około 50 mln euro, a jeśli Martial spełni kilka czynników (m.in. określoną liczbę goli), to francuski klub może otrzymać nawet 30 mln euro dodatkowych bonusów.
Data urodzenia: 5 grudnia 1995
Miejsce urodzenia: Massy, Francja
Wzrost: 1,81 m
Facebook: facebook.com/AnthonyMartialAM9/
Twitter:twitter.com/anthonymartial
Instagram: instagram.com/martial_9/

Przebieg kariery

W 2009 roku, w wieku 14 lat, został zauważony przez skautów Olympique Lyon. W seniorskiej drużynie grał tylko rok. W sezonie 2012/13 wystąpił w zaledwie trzech meczach, ale i tak dostrzeżono w nim potencjał. Latem 2013 roku AS Monaco zapłaciło za niego 5 mln euro. Martial reprezentował klub z księstwa przez dwa lata. Rozegrał dla Monaco 49 spotkań, w których zdobył 11 bramek.

Najdroższy nastolatek w historii futbolu

Latem 2015 roku, ku zaskoczeniu opinii publicznej, po młodego Francuza zgłosił się Manchester United. Anglicy zapłacili za niego aż 50 mln euro, a mogą dopłacić kolejne 30 mln euro, jeśli Martial spełni określone warunki, jak np. zdobędzie Złotą Piłkę. Tym samym stał się najdroższym nastolatkiem w historii futbolu. Francuz podpisał 4-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Reprezentacja

Anthony Martial ma na swoim koncie występy w niemal wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Francji. Jednak w 2015 roku zadebiutował w pierwszej drużynie, a podczas Euro 2016 roku zdobył z nią srebrny medal. Francuzi przegrali w finale z Portugalią 0:1.

Anthony Martial