Andreas Mikkelsen

Andreas Mikkelsen

Andreas Mikkelsen rozpoczął swoją karierę w 2006 roku. Od tego czasu norweski kierowca niejednokrotnie udowadniał, że należy do grona najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia.

Początki kariery

Swoją profesjonalną karierę sportową Mikkelsen rozpoczął w 2006 roku. Kierowca zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Świata za kierownicą Forda Focusa WRC, reprezentując barwy zespołu Stobart VK Ford Rally Team. W debiutanckim Rajdzie Walii kierowca uszkodził samochód i nie zdołał osiągnąć mety. W kolejnym sezonie Mikkelsen zaliczył osiem rund eliminacji WRC. Rok 2008 to siedem startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Norweg zdołał zająć piąte miejsce w Rajdzie Szwecji i został najmłodszym wówczas zdobywcą punktów w cyklu WRC. W 2009 roku Andreas wystartował w kilku rundach o randze mistrzowskiej.

Rozwój kariery

W tym samym sezonie kierowca wziął udział w jednej rundzie eliminacyjnej IRC. Zmagania w International Rally Challenge Andreas Mikkelsen kontynuował w roku 2010, jeszcze w ramach niepełnego programu. W sezonie 2011, wraz z zespołem Škoda UK, kierowca startujący Fabią S2000 wywalczył tytuł Mistrza IRC. Sukces ten udało się powtórzyć także rok później.

W 2013 roku Mikkelsen powrócił do rywalizacji w królewskiej dywizji WRC. Za kierownicą Volkswagena Polo R WRC Norweg zdołał wywalczyć dziesiątą pozycję w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. W latach 2014-2016 kierowca nadal współpracował z teamem Volkswagen Motorsport. Przez trzy sezony z rzędu Mikkelsen został klasyfikowany na trzecim miejscu w "generalce".

Inni kierowcy rajdowi:

Filip Nivette - Jari Matti Latvala - Bryan Bouffier - Kris Meeke - Thierry Neuville

andreas mikkelsen

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.