Sportowy weekend według Z Czuba

Sportowych emocji nam w ciągu tych dwóch dni z małym haczykiem z pewnością nie zabraknie.

Simona Halep - Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie turnieju kobiet Australian Open, sobota 1.00

Agnieszka Radwańska to technika i siła . Simona Halep to technika i prawdziwa MOC.

Patriotyzm patriotyzmem, ale jako stary Jedi zawsze staram się pamiętać o tym, że pióro groźniejsze jest niźli miecz, a Moc pokona wszelką siłę.

Mój typ: I choć kilkanaście miesięcy temu 19-letnia Rumunka zmniejszyła sobie rozmiar biustu z 80E do 80B to wciąż... sorry Winnetou Agnieszka...

PŚ w biegach narciarskich w estońskim Otepaa, 10 stylem klasycznym kobiet, sobota 10.15, niedziela sprint 10.00, obie transmisje na TVP 2

Kobiety znów będą ścigać się na nartach, a nasze oczy znów zwrócone będą z kolei na dwie postacie - Justynę Kowalczyk i Marit Bjoergen. O dziwo ta pierwsza twierdzi, że w Estonii tryumfować będzie ta druga . Ta druga też coś twierdzi, ale jak to bywa w przypadku Norwegów brzmi to jak rozkaz palenia, plądrowania i grania black metalu.

Mój typ: Będzie śnieżnie.

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart, sobota 15.30, Eurosport 2

VfB jeszcze do niedawna było mocną marką na Bundesligowym rynku. W tym sezonie jednak zakopało się na dobre w strefie spadkowej i, co jeszcze bardziej szokujące, nie zdobyło nawet 1/3 punktów liderującego tabeli zespołu Piszczka, Błaszczykowskiego i Lewandowskiego (15, podczas gdy Dortmund uzbierał ''oczek'' aż 46). Niemniej warto to spotkanie obejrzeć, bo a) a nuż się Stuttgart obudzi, b) ''Lewy'' może zagrać jako pomocnik , c) Bundesliga z rana jest dobra na kaca.

Mój typ: 3:0.

PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem, sobota 16.15, niedziela 14.45, obie transmisje w TVP 1

Jedyne takie kilka dni w roku, kiedy reprezentantów Polski w konkursach głównych bywa więcej niż Finów i Norwegów razem wziętych, nawet dorzucając im w bonusie Pakistańczyków, Australijczyków i mieszkańców Fidżi. Nie ma się jednak co oszukiwać, liczy się tylko jeden z naszych reprezentantów, a ten ma ostatnio dynamit w nogach. No i Wielką Krokiew traktuje jak swój dom, postawił sobie już nawet koło belki startowej paprotkę.

Mój typ: Leeeeeeeć Adam, cholera, leeeeeeeeeć!

MŚ w piłce ręcznej, Dania-Polska, sobota 20.15, Polska - Serbia, niedziela 20.15 , TVP 2

Skończyły się już żarty moi drodzy i jak to powiedział niegdyś klasyk ''Koniec gadania, czas zabijania''. Teraz nie ma już czasu na tłumaczenie się na konferencjach prasowych po ewentualnych porażkach, teraz trzeba wygrywać wszystko jak leci. I jeśli którąkolwiek z polskich reprezentacji podejrzewamy o to, że mogłaby udźwignąć tę presję, to byłyby to właśnie ''ręczniki''. Będzie zatem dobrze. Mój typ: 26:27, 24:21.

ŁM