Największy twardziel świata sportu - wybory

Z połączenia naszych i Waszych typów wpisywanych w komentarzach powstał Kapitan Planeta powstała lista największych twardzieli w świecie sportu. Głosujcie rozważnie. W końcu żadnej z tych postaci wolelibyście się nie narazić nieoddaniem na nią głosu.

1. Marcin Wasilewski

O Wasylu powiedziano już i napisano w tym serwisie wszystko i nawet jeszcze więcej. Dość, że ''Marcin Wasilewski'' wśród Eskimosów jest 1234. określeniem na padający z nieba śnieg. Ten najtwardszy z twardych. 2. Para Stig Tofting & Thomas Gravesen

W ''Tańcu z Gwiazdami'' zapewne nie zrobiliby furory. Ale w ''Gwiazdy biją na lodzie'' (czyli NHL) i ''Mam talent: Edycja dla psychopatów'' ta dwójka na pewno podbiłaby widownię. Albo i pobiła.

3. Vinnie Jones

Nie wiadomo czy bardziej przerażający na ekranie czy na boisku. Ale w każdym razie przerażający.

4. Tie Domi

178 centymetrów powodów, dla których kobiety nie lubią hokeja: bójki, bójki, jeszcze raz bójki i do tego ciągłe bójki. Nawet z kibicami. 5. Krzysztof Oliwa

Z cyklu ''Cudze chwalicie, a swego nie znacie''. Oj znamy. Znają także, nawet z bardzo bliska, polscy kadrowicze. Ale o tym już pisaliśmy w poprzednim odcinku. 6. Jacek Wiśniewski

Polska klasyka twardzielstwa jak Franz Maurer, Marek Hłasko i Roman Bratny . Przybył z kosmosu, by nieść ludziom pokój. Ta, jasne. Przybył, by nieść zniszczenie, dzicz, Sicz i pożogę.

7. Roy Keane

Jeśli Sir Alex Ferguson (a wiele osób naprawdę tak uważa) jest bogiem, to Irlandczyk przez wiele lat był jego Biczem Bożym.

8. Karol Bielecki

Zwany również Burzycielem Światów. Jego rzut zwie się, dla odmiany, Burzycielem Domostw. Po fatalnej kontuzji, mimo tego, że lekarzom nie udało się uratować jego lewego oka i odradzali mu powrót na boisko, popularny ''Kola'' wrócił na nie. Mało tego - w swoim pierwszym spotkaniu w Bundeslidze rzucił 11 bramek i został uznany najlepszym zawodnikiem meczu. 9. Gennaro Gattuso

Już kiedyś pisaliśmy o tym, że Włoch z całą pewnością nie jest człowiekiem. Miało to miejsce po tym, jak nie dość że dograł pełne 90 minut z zerwanymi więzadłami w kolanie (!), to jeszcze chirurdzy mieli problemy, żeby go operować, bo kości Gattuso były... za twarde (!!). Poza tym każdy kto w życiu obejrzał chociażby jeden mecz Milanu wie, że ta kandydatura jest w pełni uzasadniona. 10. Roy Jones Jr.

Legenda boksu, jeden z najlepszych pięściarzy wszech czasów. Były mistrz świata w wadze średniej, super średniej, półcieżkiej (pięciokrotnie) i ciężkiej. W walce z Bernardem Hopkinsem, inną megasławą boksu, wyszedł na ring ze złamaną prawą ręką i nie tylko wytrzymał cały dwunastorundowy pojedynek, ale z łatwością wygrał na punkty uderzając tylko z lewej. W dodatku ma takie zdjęcie

11. Karolina Kudłacz

Z powodu zakażenia rozgrywająca szczypiorniakowej reprezentacji Polski niemal straciła nogę. Po intensywnym leczeniu antybiotykami, które spowodowało, że straciła 18 kilogramów, już kilka tygodni później wróciła do kadry. W reprezentacji grała również dzień po tym, jak zdjęli jej gips ze złamanej ręki. Coś w tym jednak jest, że piłka ręczna to sport dla prawdziwych mężczyzn. Nawet jeśli jest się kobietą.

12. Yann Elies

Że zacytuję czytelnika F... ''Bretoński żeglarz startujący w ostatniej edycji Vendee Globe (samotne regaty dookoła świata; poza wieloma trudnościami technicznymi i fizycznymi przez ok. 3 miesiące żaden z uczestników nie śpi w jednym odcinku dłużej niż pół godziny - a częściej bliżej 15 minut). Yann gdzieś na środku Oceanu Indyjskiego złamał kość udową, na przybycie pomocy z Australii musiał czekać kilka dni, na oceanie, przy dużej fali, gdzie każdy ruch musiał mu sprawiać niewiarygodny ból. Oczywiście już się znowu ściga, z powodzeniem''.

I mi to wystarcza. 13. Petra Majdić

Po upadku na treningu przed narciarskim sprintem na igrzyskach w Vancouver Słowenka miała połamane narty i kijki, poharataną twarz, podejrzenie złamanego żebra i obite plecy. I tak jednak pobiegła, do tego jeszcze wywalczyła brąz. A na końcu okazało się, że cztery żebra jednak były złamane. Czapki z głów, narty z nóg.

14. Gino Odjick

Do umieszczenia na tej liście emerytowanego już hokeisty zwanego ze względu na swoje indiańskie korzenie ''Wodzem'' przekonał nas ten filmik. Dobrze, że już w pewnym momencie skończyli mu się rywale do bicia.

15. Rasheed Wallace

Jeśli ktoś jest zbudowany jak czołg i zachowuje się jak czołg to prawdopodobnie jest czołgiem. Tymczasem ''Sheed'' przez wiele lat był czołowym defensorem ligi, silnym jak tur, którego od pojazdu wyposażonego w gąsienice odróżniała tylko opaska na głowę.

Szkoda, że już zakończył karierę.

16. Charles Oakley

Rasheed Wallace starych dobrych czasów, który terroryzował każdego, kogo terroryzować chciał. Ze Scottiem Pippenem włącznie.

17. Lance Armstrong

Po nowotworze jąder, dwóch zabiegach chirurgicznych i czterech cyklach chemioterapii, w latach 1999 - 2006 siedem razy z rzędu wygrywał Tour de France. Siedem. Razy. Z rzędu. ''Wielką Pętlę''.

18. Hermann Maier

Austriacki narciarz nie na darmo był zwany ''Herminatorem''. Cała jego kariera to kontuzje ''nie do wyleczenia'', spektakularne upadki (Nagano...auuu), a do tego jeszcze wypadek motocyklowy w 2001 roku, po którym groziła mu amputacja nogi. Do narciarstwa powrócił dopiero po dwóch latach i tak wygrywając jeszcze Puchar Świata i zdobywając Mistrzostwo Świata.

ŁM

Wyniki wyborów na największego twardziela świata sportuWyniki wyborów na największego twardziela świata sportu fot. internet