Żelazko, iPod, ludzik G.I. Joe - wszystkim da się żonglować

W sobotę miała miejsce pierwsza akcja zaczepna, mająca na celu skonfrontowanie zczubaków czytających z piszącymi. Żonglowaliśmy byle czym i byle jak, co okazało się bardzo zabawne, a niekiedy karkołomne. Rekord świata w podbijaniu do góry żelazkiem wynosi trzy - próby bicia tego rekordu nie polecamy.

Najlepszymi i najwdzięczniejszymi przedmiotami żonglerskimi okazały się iPod i walkman . Przypadkowi przechodnie sięgali po nie najchętniej a ilość odbić często sięgała liczby dwucyfrowej. Niestety, wysłużone sprzęty grające nie dotrwały w jednym kawałku do końca zabawy. Kaseta Slayera również skończyła się na Kill'em All.

Intrygujący okazał się suspensor , czyli tak zwany ochraniacz krocza. Żonglowanie nim do łatwych nie należało (4 odbicia to najlepszy wynik), na szczęście na Patelnię pod Metro Centrum nie dotarł Mamed Khalidov , dlatego tradycyjne użycie gadżetu okazało się zbędne.

Żelazkiem da się żonglować. Do soboty nie byliśmy o tym przekonani. Wyzwanie dla najtwardszych zawodników, kilogram żelastwa udało się podbić trzy razy, po czym... sprzęt się rozleciał. Noga pozostała w niemal nienaruszonym stanie.

Stosunkowo łatwym "byle czym" okazały się puste butelki po szamponach, pudełka na żywność, kartony po sokach, puszki po piwach . Najlepsi zawodnicy przekraczali 20 odbić - nie wykluczone, że trenowali w domu - wszak to najbardziej dostępne gadżety ze wszystkich, jakie mieliśmy.

Zabawkami też się da żonglować - ludzik G.I. Joe, czy pluszowy miś - podskakiwały na Patelni, jak... no właśnie, na Patelni było gorąco, słońce nas smażyło i tylko potęgowało poczucie, że oderwaliśmy się od codziennych obowiązków, by zrobić coś szalonego.

Zdecydowanie najlepsze wyniki żonglerskie osiągali ci odbijający papierem toaletowym . Nie mieliśmy pojęcia, że niepozorna rolka może mieć tak inne od tradycyjnego zastosowanie. Polecamy zabawę w domu. Nic nikomu się nie stanie, a papier odbija się lepiej od wszelakich piłek , lepiej niż zośka , lepiej niż torebka ryżu .

Z czuba.pl radzi: Żongluj czym się da!

Zdjęcia z sobotniego żonglowania możecie zobaczyć tutaj , a jeszcze więcej - na naszym profilu na facebooku .

Spiro

Copyright © Agora SA