Słynne kopnięcia, które możesz sparodiować żonglując ze Z Czuba.pl

Przypominamy! W najbliższą sobotę o godzinie 12 na placu (tzw. Patelni) przed głównym wejściem do stacji metra Centrum w Warszawie akcja Żongluj byle czym razem ze Z Czuba.pl. Czasu jest coraz mniej a pomysłów na uczynienie naszej zabawy zjawiskową całkiem sporo. Dziś przedstawiamy panteon kopnięć, które mogą się 10 kwietnia przydać.

Kopniak Michaela Jacksona - widoczny na wielu teledyskach Króla Popu, m.in. w 2 minucie, 40 sekundzie teledysku do Beat it . Takim kopniakiem podbijecie do góry pudełko zapałek, ale nie piłkę lekarską.

Kopniak Chucka Norrisa - niekoniecznie ten z półobrotu. Inne kopniaki strażnika Teksasu świetnie nadają się do żonglowania większymi przedmiotami, na przykład samochodami .

Kopniak żurawia - ale nie Macieja, a Daniela Larusso, zwanego przez innych Karate Kidem. Pozycja na żurawia z założenia jest wytrzymała na ciężary znacznego kalibru, dlatego jeśli w sobotę chcecie żonglować oponą traktorową - polecamy to kopnięcie uwadze.

Kopniak Nordberga - a właściwie O.J. Simpsona brawurowo wykonany na planie zdjęciowym Nagiej Broni: Z akt Wydziału Specjalnego (6 minuta filmu). Owo kopnięcie nie przyczyni się raczej do żonglerskiego rekordu, ale przysporzy sporej publiki, a o to przecież również nam chodzi.

Kopniak Chumba Wumba - najmniej spektakularny i najbardziej skuteczny kopniak w dziejach ludzkości. Jeśli macie Petera Griffina w domu, zabierzcie go ze sobą w sobotę, kopanie go okazuje się czasem bardzo medialne .

Kopniak skorpiona - Rene Higuita i jego niesamowita parada z meczu przeciwko Anglii w 1995 roku dobra jest na każdą okazję. Nasza okazja jest nawet lepiej, niż dobra. Ta lista miała łukiem ominąć klasykę piłkarskich kopnięć, ale w tym przypadku ciężko było się powstrzymać.

EMPICS SPORT/Ross Kinnaird

Piszcie na Zczuba@g.pl o swoich najdziwniejszych doświadczeniach żonglerskich (dopisek w tytule maila "żongluj"). Najciekawsze z nich być może zainspirują nas w trakcie przygotowań Żongluj byle czym razem ze Z Czuba.pl.

Przypominamy: nasza akcja będzie miała miejsce 10 kwietnia, w sobotę, o godzinie 12 na Patelni, przed głównym wejściem do stacji metra Centrum w Warszawie.

Potwierdzić swoją obecność możecie na facebookowym profilu Z Czuba.pl.

Spiro