Na straganie w dzień zimowy - notowanie 3

W minionym tygodniu kontrakt z Evertonem podpisał najlepszy bramkarz ligi, ale długo nie chciał tym się chwalić; polski talent po przegraniu rywalizacji z Chilijczykiem wyjechał do Stanów; Honduranin przeniósł się do Rumunii a w Wiśle pojawił się nowy bramkarz (hehehe). Zniknął za to jeden pomocnik dozorcy na Oporowskiej. Ot, zwykły tydzień na straganie.

Transfer Zasłużony: Jan Mucha do Evertonu

Jeśli istnieje jakiś mężczyzna, któremu warszawskie matki chętnie oddałyby swoich synów na wychowanie, to prawdopodobnie jest nim Krzysztof Dowhań. Grająca lista owoców jego edukacji musi budzić uznanie. Kowalewski, Stanew, Boruc, Fabiański (choć w jego przypadku oczywisty jest również wkład trenera Dawidziuka), teraz Mucha - w komplecie świetni bramkarze, w komplecie lądujący w zagranicznych klubach. Transfer Słowaka do Evertonu (obowiązujący od 1 lipca) stanowi kolejny dowód na to, że trudno w Polsce o lepszego fachowca w dziedzinie szkolenia golkiperów niż Dowhań. Istnieje prawdopodobieństwo, że po kilku treningach z nim nawet ustawiona na linii bramkowej kuchenka mikrofalowa zaczęłaby bronić rzuty karne.

Transfer Nie-Do-Wiary: Mauro Cantoro do Odry Wodzisław

Osoby dramatu:

Mauro Cantoro - jeden z lepszych obcokrajowców w polskiej lidze, zawodnik mistrza Polski. Odra Wodzisław - dołująca jak nigdy, okupująca ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Odra Wodzisław : Mauro, może przejdziesz do mnie? Gwarantuję grę o stawkę. (na stronie ) Nie wierzę, że to powiedziałam.

Mauro Cantoro : (po długim namyśle ) Przejdę. (na stronie ) Nie wierzę, że to powiedziałem.

No i przeszedł.

Transfer Dobry dla Ogółu: Carlos Costly do FC Vaslui

Ten ruch był potrzebny chyba wszystkim zainteresowanym stronom. Costly już od dawna nie chciał grać w Polsce. Ulatowski już od dłuższego czasu nie miał siły się z nim użerać. Bełchatowska publiczność woli mieć w składzie napastnika, który strzela trochę więcej niż jednego gola na rundę. A Rumuni cieszą się, że zakupili zawodnika, który potrafi być śmiertelnie groźny pod bramką przeciwnika. Słowem - wszyscy są zadowoleni. Czyli jeszcze raz - Ciao Costly , dzięki za wszystko co pokazałeś w Polsce.

Transfer Na Jackowo: Krzysztof Król do Chicago Fire

Nie sposób orzec jaki cel przyświecał Krzysztofowi Królowi w podejmowaniu decyzji o przenosinach do Chicago. Oczywiście w Jagiellonii ostatnio nie miał miejsca w składzie, ale chyba łatwiej byłoby mu odbudować formę nieco bliżej... Europy. Ważnym czynnikiem może być fakt, że sam Król grywał już trochę w filmach , więc niewykluczone, że magnesem była Cathrine Zeta-Jones.

Transfer Zapychacz Serwera: Vladimir Milenkovic do Polonii Bytom

Podobno na Bałkanach ostatnimi czasy permanentnie zapchany jest serwis wyszukujący na mapie Europy miasto Bytom. W zeszłą niedzielę do Polonii trafił Bośniak Vladimir Karalic a kilka dni później do drużyny dołączył kolejny napastnik-Vladimir. Tym razem jest to Serb o nazwisku Milenkovic. W przeszłości grał on w ojczyźnie, Czarnogórze, na Ukrainie i w Słowenii. Według dostępnych danych strzela na rundę cztery albo sześć bramek. Cztery albo sześć. Może w Polonii strzeli sześć. Na filmiku prezentuje się jak krzyżówka Ronaldo z Zidanem. I to w rytmie "I just like you call you my bitch".

Transfer Wsparcie Aptek: Mladen Kascelan do Jagiellonii Białystok

"I tę fiolkę proszę. I tę gazę. I jeszcze kilometr bandaża. I wiadro środków przeciwbólowych". Gdy Kascelan latem przenosił się do Lwowa pisałem , że reszta polskich ligowców głęboko odetchnęła, bo ubył im rywal nie bawiący się w grę wstępną. Teraz Czarnogórzec wraca nad Wisłę po nieudanym ukraińskim wojażu (zaledwie trzy ligowe mecze). Pewne w związku z tym są dwie rzeczy. Że kartki znów na pewno pójdą w ruch i że Kascelan znów odda swojej drużynie serce. I kości przeciwników.

Transfer Bramkarza dla Wisły: Marcin Juszczyk do Wisły Kraków

Do pewnych transferów trzeba po prostu dojrzeć. Wisła szukała bramkarza po całym świecie, a wystarczyło odczekać rok aż Marcin Juszczyk dojrzeje na Cyprze i wtedy po niego sięgnąć. Jest dubler dla Pawełka? Jest. Jest z zagranicy? Jest. Nie popełnia głupich gaf? Nigdy w życiu . Teraz już nikt przynajmniej nie będzie sobie robił jaj z castingu na rezerwowego golkipera Białej Gwiazdy.

Nie-Transfery Najlepszych Na Świecie: zawodnicy testowani w Legii Warszawa

Mistrz świata, były zawodnik Manchesteru i reprezentant Serbii na trenują z Legią. Słowem, nikt nie zatrudnia takich jak Legia testuje. Śmiało można myśleć, że stołeczna ekipa zamierza wzmocnić się nie lada grajkami. Niestety, jak to zwykle bywa w tego typu sytuacjach - mistrz świata oraz ex-Czerwony Diabeł nie olśniewają a Serb to gorsza wersja Vidica (wkrótce się okaże czy dużo gorsza). Czyli nie samochody a rowery i nie rozdają tylko kradną. Ale poczekajmy.

Transfer z Facebooka: Tomasz Brzyski do Polonii Warszawa

Gdyby przy wlocie i wylocie z Tajlandii obowiązkowo należałoby podawać aktualną przynależność klubową, to Tomasz Brzyski niechybnie utknąłby gdzieś na lotnisku. Kwestia jego przenosin na Konwiktorską najpierw była klepnięta od lipca, potem zawieszona, potem odwołana, potem przywrócona, potem sfinalizowana z mocą natychmiastową. Gdyby transfer Brzytwy miał swój własny profil na Facebooku, w rubryce "relationship" ani chybi miałby opcję "it's complicated".

Transfer Na Szkodę Dozorcy: Janusz Gancarczyk do Polonii Warszawa już teraz

"Znowu, kurde blaszka, to samo. Rok w rok obiecują - panie Marianie, na pewno będzie miał pan kogoś do pomocy przy odśnieżaniu, damy panu najlepszego człowieka. I co? Jak przychodzi co do czego, to przyjdzie taki, porozgląda się trochę, obada jak wygląda szypa i dwa dni później już go nie ma. Szlag by to trafił."

Przemysław Nosal