Dwie nagie kobiety chcą przepłynąć przez Atlantyk

37-letnia Mel King i 40-letnia Annie Januszewski z Wielkiej Brytanii postanowiły rozebrać się do naga, wsiąść do łódki i przewiosłować Ocean Atlantycki w rekordowym czasie 70 dni - rekordowym dla kobiet, nie dla golasów.

Odważne kobiety nie startują całkiem same - realizują swoje prywatne ambicje, ale biorą przy okazji udział w Atlantic Rowing Race 2009 - wyścigu, w którym są jedyną całkowicie damską załogą, całkowicie nagą również - w pozostałych 29 łódkach są mężczyźni.

Cała impreza zaczęła się w niedzielę na Wyspach Kanaryjskich. Cel to Antigua w lutym. Do tego czasu dwie golaski będą skazane na siebie. W przeszłości tylko 7 całkowicie damskich załóg ukończyło misję.

Streakerki będą wiosłowały 15 godzin na dobę. Brak ubrań ma zaoszczędzić czas. Do pobicia jest rekord 75 dni. Nagie panie chcą podnieść tę poprzeczkę do 70. Wiosłują razem od 15 lat. Jak mówią, wypiły razem tysiące butelek białego wina, spędzały mnóstwo wakacji, więc skazując się na wspólne dwa i pół miesiąca nie ryzykują wcale dużo.

Bardzo nam się podoba to podejście - 15 godzin wiosłowania dziennie a one się zastanawiają, czy będą się dogadywały. Gdyby było nudno, zawsze można pograć w jakąś grę, na przykład w Statki. Albo w butelkę.

Copyright © Agora SA