Znamy już oficjalną piłkę południowoafrykańskiego mundialu

Poznaliśmy już wszystkich 32 (33?) finalistów turnieju w RPA. Poznaliśmy już większość strojów, w których zagrają poszczególne zespoły. Poznaliśmy też już maskotkę mundialu - czyli dziwnego i wyglądającego dość nieświeżo lamparta Zakumi. Czego jeszcze brakowało w tym wesołym gronie? Oczywiście oficjalnej piłki mistrzostw.

Jeśli myśleliście, że świat w swojej ewolucji dobrnął do etapu, na którym możliwe jest oglądanie telewizji na telefonie komórkowym, ściąganie filmów na twardy dysk zanim wejdą w ogóle do kin czy na którym mamy już piłki tak okrągłe, że bardziej się nie da, jesteście w błędzie.

Jak zawsze, gdy odsłaniana jest oficjalna futbolówka dużego turnieju, producent zapewnia nas, że właśnie zmienił świat, odkrył piasek i szczęście. Nowa piłka Adidasa nazwana Jabulani ma być bowiem NAJOKRĄGLEJSZYM przedmiotem, jaki świat widział w swojej historii. Wszystkie piłki, którymi graliście w swoim życiu były przy niej kwadratowe. A superokrągłość zapewnić ma osiem połączonych paneli EVA i TPA oraz technologia Grip`n`Groove, która nie tylko zapewni stabilny i pożądany tor lotu piłki, ale i wyczyści zawodnikowi buty po strzale oraz zapewni mu odpowiedni poziom glukozy we krwi.

Jeśli nie jesteście znanymi na całym świecie projektantami futbolówek, dziwne trzyliterowe skróty nic Wam nie mówią, a jedyny kontakt z panelami macie chodząc boso po kuchni mamy dla Was wizualizację nowego produktu Adidasa. Będzie on wyglądać tak:

I co sądzicie?