Bycie piłkarką-lesbijką nie jest łatwe

Życie zawodników francuskich gejowskich drużyn nie jest łatwe. To samo można też teraz powiedzieć o życiu zawodniczek angielskich lesbijskich zespołów. Czy piłkarki London Lesbian Kickabouts ugną się przed presją?

London Lesbian Kickabouts to drużyna, która, jak sama nazwa wskazuje, łączy kopanie piłki i londyńskie lesbijki. I choć ciężko sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek mógł mieć coś baaaardzo przeciwko takiej kombinacji, treningi pań często przebiegają pod znakiem ''futbolowej wojny''. I to nie takiej jak mecz Barcelona - Real tylko bardziej dosłownej. Ostatnio grające sparing lesbijki zostały na przykład obrzucone petardami .

Widziałam, jak jakaś rakieta zmierzała w naszą stronę. Później zza płotu poleciał tego czegoś dużo więcej, we wszystkich kierunkach - powiedziała bramkarka zespołu.

Do tego LLK mają problem z pracującymi nieopodal swojego boiska budowlańcami, którzy w wolnych chwilach obrzucają je kamieniami, jajkami i plują na nie. Znamy (i stosujemy) różne sposoby wyrażania swojego niezadowolenia w związku z piłką nożną (mamy powody, w końcu jakby nie patrzeć kibicujemy reprezentacji Polski), ale takie zachowanie nie mieści się na żadnej liście. I, stawiając sprawę prosto, jest całkowicie niedopuszczalne. Pomijając jakiekolwiek kwestie i dyskusje polityczne - czy futbol nie powinien być grą, która łączy ponad podziałami? Choć może nam się pomyliło i myśleliśmy po prostu o curlingu.