Dlaczego w rewanżu z Realem Madryt także wygra AD Alcorcon?

Dziś trzecioligowy hiszpański AD Alcorcon stanie przed historyczną dla siebie szansą upokorzenia Realu Madryt i wyeliminowania go w 1/16 Pucharu Króla. Większość znawców futbolu, a także dziennikarzy sportowych i wróżek z EZO TV uważa, że podmadryckiej drużynie się to nie uda i z Santiago Bernabeu wyjedzie ona z bagażem goli i doświadczeń, a w zasadzie takiego doświadczenia, że wyżej niż na przykład wygrane z Elche nie podskoczysz. Nam jednak się wydaje, że może być inaczej. Dlaczego? Dlatego...

Stadiony:

Real Madryt - Santiago Bernabeu, pojemność 80 354

AD Alcorcon - Municipal de Santo Domingo, pojemność 3 000

Fot. Albert Zawada / AG Fot.

Przewaga: Real Madryt. Piłkarze Alcorcon mogą się poczuć zaskoczeni tym, że piłki nie atakują kozy, nie porywają mieszkańcy pobliskich ogródków działkowych, a murawa jest równa jak stół a nie Góry Stołowe.

Zawodnicy:

a) Reprezentanci:

Real Madryt - Na sam mundial 2010 ma szansę pojechać 19 zawodników obecnej pierwszej drużyny ''Królewskich''.

AD Alcorcon - Jeden mecz w kadrze Hiszpanii rozegrał Diego Lopez, obecnie piłkarz Villarrealu, który w sezonie 2001/2002 wypożyczony był właśnie do Alcorcon z Realu Madryt C. Cztery spotkania w reprezentacjach młodzieżowych rozegrał wychowanek klubu, ofensywny pomocnik Gonzalo. W klubie ''Wybitnego Reprezentanta Alcorcon'' są także Francisco Ela i Daniel Evuy, którym zdarzyło się występować w narodowych barwach Gwinei Równikowej.

b) Znani gracze:

Real Madryt - Ricardo Zamora, Pahino, Alfredo di Stefano, Raymond Kopa, Ferenc Puskas, Santillana, Emilio Butragueno, Hugo Sanchez, Luis Enrique, Raul, Iker Casillas, Luis Figo, Roberto Carlos, Zinedine Zidane, David Beckham, Ronaldo i z jakichś 400 innych.

AD Alcorcon - Juan Manuel Barrero Barrero i Ernesto Gomez Gomez (nie spokrewnieni z Tresorem Lomaną LuaLua i Erikiem Djemba-Djemba), Mario Gomez ( ale nie ten Mario Gomez), Jose Luis Capdevila (ale nie ten Capdevila), francuski pomocnik Derek Decamps (zapewne dużo mniej utalentowany przyrodni brat Didiera Deschampsa) oraz Roberto Rojas, który cztery lata temu grał w Alcorcon, a wcześniej zaliczył epizod w... Realu Madryt (pięć zagranych spotkań, dwadzieścia zdobytych autografów).

Przewaga: Remis. Nie będzie Cristiano Ronaldo, będzie Jerzy Dudek. Choć ten ostatni w pierwszym meczu obu drużyn był akurat mężem opatrznościowym ''Królewskich''. Poza tym odwieczna futbolowa zasada mówi, że zawsze lekką przewagę moralną ma drużyna, w której składzie jest Julian Vara.

Historyczne osiągnięcia:

Real Madryt - 31 mistrzostw kraju, 18 Pucharów Króla, osiem Superpucharów Hiszpanii, 9 triumfów w Lidze Mistrzów, dwa w Pucharze UEFA, trzy w Pucharze Interkontynentalnym, jeden Superpuchar Europy.

AD Alcorcon - Awans do trzeciej ligi w sezonie 1999/00.

Przewaga: Alcorcon. O ilu klubach, które wygrywały jakieś tam mistrzostwa i Ligi Mistrzów słyszeliście? O wielu. A o ilu z trzeciej ligi hiszpańskiej? Poza tym lepiej osiągnąć coś raz a konkretnie. Kompletnie.

Finanse :

Real Madryt - Wart jest w okolicach miliarda euro, roczny dochód około 351 milionów euro.

AD Alcorcon - Roczny budżet klubu z podmadryckiej miejscowości to 1,2 miliona euro. Starczy na wystawienie w składzie 1,5 Michała Żewłakowa i 9,5 piłkarza zrobionego z próżni .

Przewaga: Alcorcon. Zamiast jakichś nienamacalnych gór pieniędzy, których nie potrafimy sobie nawet wyobrazić, wolimy całkiem namacalne 1,5 ''Żewłaka''.

Dotychczasowe konfrontacje:

W tej kwestii mamy do powiedzenia jedno. A piłkarze Alcorcon nawet cztery. Cztery razy ''Ole!''.

Przewaga: Alcorcon z oczywistych względów.

Wynik: 4:1 dla Alcorcon . Przykro nam ''Galacticos 2.0''.

O wyniku meczu przeczytacie na Sport.pl .

miszeffsky

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.