Kapitan nigeryjskiej kadry do lat 17 jest starszy niż większość z was

Reprezentacja Nigerii wygrała swoją grupę w rozgrywanych u siebie piłkarskich Mistrzostwach Świata do lat 17 i czeka właśnie na mecz 1/8 finału z Nową Zelandią. FIFA czeka z kolei na wyjaśnienia dotyczące prawdziwego wieku kapitana ''Super Orzełków'', Fortune`a Chukwudiego, który może się zbliżać już do trzydziestki.

Oficjalnie Chukwudi na świat przyszedł 18 listopada 1992 roku, mówi się jednak o tym, że ta data zgadza się tylko wtedy, jeśli weźmiemy pod uwagę kalendarz Majów. Była gwiazda reprezentacji Nigerii, Adokiye Amiesimaka twierdzi bowiem, że kiedy jako prezes Sharks Football Club of Port Harcourt zakładał w klubie młodzieżową drużynę jej gwiazdą był właśnie Ochukwundi. I wszystko pięknie, tyle tylko, że miało to miejsce w 2002 roku.

Fortune nie był jednak cudownym 10-letnim futbolowym dzieckiem. Po prostu siedem lat temu oficjalnie twierdził, że ma lat 18. Przy czym znając życie już wtedy mógł sobie odjąć kilka wiosen, teraz zatem może dźwigać na karku nawet trzeci krzyżyk. Co by nas nawet niespecjalnie dziwiło, biorąc pod uwagę, że jednym ze zdjęć, jakie wyrzuca wyszukiwarka grafiki Google na zapytanie ''Fortune Chukwudi'' jest to

Możliwe też, że przebadana zostanie cała juniorska kadra Nigerii, acz obawiamy się, że wyniki mogłyby zaszokować FIFĘ i, co gorsza, trafić na okładkę magazynu ''Mówią wieki''. Ale jednym możemy się pocieszyć - afrykańscy piłkarze to jedyny na świecie przykład zawodników dłużej ''dobrze się zapowiadających'' niż Polacy.