Z kim powinien walczyć Andrzej Gołota?

Pogłoski o tym, z kim powinien walczyć Adamek obiegają świat z siłą Corega Tabs. Wśród potencjalnych rywali ''Górala'' nie pojawiły się jeszcze chyba tylko głód w Afryce i dziewczyny z No Angels. Tymczasem gdzieś tam, w kąciku przykurzony i niezauważany przez nikogo stoi w narożniku jest Andrzej Gołota, na którym wszyscy już postawili krzyżyk i kółko, kreskę i inne. Postanowiliśmy zatem zabawić się w szukanie przeciwnika dla Andrew.

1. Jackson ''Jax'' Briggs (USA, wiek: ciężko orzec, wzrost: 190+ cm [bez beretu], waga: dużo plus złom)

Pierwszy Polak podbijający zawodowe ringi wagi ciężkiej kontra pierwszy Afroamerykanin w serii ''Mortal Kombat''. Co znamienne obaj mają problemy z rękoma

mocne uderzenie i nie wyglądają na najszybszych. Taki rywal mógłby pasować Andrzejowi. Dodatkowo istnieje w boksie niepisana zasada, że każdy fajter o nazwisku Briggs musi przegrywać z Polakami . Po spektakularnym nokaucie resztki przeciwnika Andrzeja posprzątałby Edi .

2. Panda wielka (Chiny, wiek: 10-30 lat, wzrost: 150 cm, 70 cm w kłębie, waga: 75-115 kg)

Andrzej już spotykał się z pandą i wyszedł z tej konfrontacji bez szwanku . Za Polakiem przemawia także to, że z niedźwiedziowatymi jeszcze nigdy nie przegrał, bo nie walczył z Wałujewem, do tego panda to jeden z przeciwników wolniejszych od Gołoty. Misiak z kolei znakomicie kamufluje się w półcieniu bambusowego poszycia i ma o jeden palec więcej, by zrobić naszemu bokserowi krzywdę. 

3. K2 (Chiny, Pakistan, wiek: miliony, wzrost: 8611 m, waga: o Boże)

Jeden z trudniejszych przeciwników, zwłaszcza zimą. Zdecydowanie lepsze warunki fizyczne niż Andrzej, ale także niż niejedno z mikropaństw. Wierzymy jednak w Andrew - nie ufamy w trwałość niczego co chińskie. Trochę sobie K2 już postało, starcia z prawym prostym Polaka może jednak nie wytrzymać.

4. Andrzej Supron (Polska, wiek: 57lat, wzrost: nie za dużo waga: niegdyś w okolicach 74 kg)

Tak, wiemy, że to żaden przeciwnik dla Gołoty. Z drugiej jednak strony nie ma żadnej innej osobowości telewizyjnej, która miałaby jakiekolwiek pojęcie o szeroko pojętym uszkadzaniu bliźnich, a którą chcielibyśmy zobaczyć w slow motion przy powitaniu z rękawicą Andrzeja G.

5. Ogólna teoria względności (Niemcy, USA, wiek: 94 lata, wzrost: nieznany, waga: losy całego świata)

Obalić ją strasznie trudno, więc Gołota będzie miał problem ze skończeniem walki przez nokaut. OTW może mu też rozsadzić głowe niczym najlepszy prosty. Ale i tak wierzymy w Andrzeja.