Pracuj dla Z czuba.pl - nowa edycja!

Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2014 będą w Brazylii. Letnie Igrzyska 2016 - w Rio de Janeiro. W związku z planowanym otwarciem przedstawicielstwa redakcji Z czuba.pl (szefostwo zostanie poinformowane już wkrótce) w pobliżu Copacabany rozpoczynamy proces rekrutacyjny dla nowych autorów.

To trzecia akcja rekrutacyjna w historii Z czuba.pl. Po dwóch poprzednich wybrani kandydaci po ciężkich przejściach zostali przyjęci w poczet autorów serwisu. Mówią, że są bardzo zadowoleni. Że co? Nie, nie możecie z nimi porozmawiać, są zajęci. Bardzo zajęci.

Jeśli uważasz, że potrafisz podołać wyzwaniu, jakim jest pisanie dla Z czuba.pl, musisz zrobić następujące rzeczy:

1) zastanowić się jeszcze raz, czy na pewno tego chcesz

2) napisać do nas maila, a w tym mailu zawrzeć:

- CV

- Krótki list, w którym napiszesz kim jesteś, dlaczego chcesz pisać dla Z czuba.pl i o czym chciałbyś pisać

- 8 pomysłów na tekst dla Z czuba.pl - a w każdym tytuł, lead (czyli pierwszy akapit) oraz krótki opis, tego co będzie w tekście

3) dwa z tych 8 pomysłów zrealizować i napisać w całości - teksty załącz w mailu

4) jeszcze raz przemyśleć sprawę

5) wysłać maila na adres pracujdlazczuba@g.pl

Wskazówki:

- nie szukamy kogoś, kto może pisać od czasu do czasu. Szukamy autorów pełną gębą, którzy tydzień w tydzień będą mogli, chcieli i potrafili pisać ciekawe teksty.

- nie szukamy autorów relacji na żywo.

- teksty typu "Co myślę, o..." nas zniechęcają. Niech to będzie ciekawe i odkrywcze!

- przygotowując próbki tekstów nie staraj się podrabiać jakiegkolwiek stylu i nie przesadzaj z dowcipami, żartami i dygresjami. To działa w ten sposób - masz jakiś własny styl i on albo pasuje do Z czuba.pl, albo nie pasuje.

- podejrzewamy, że autorów, którzy umieją dobrze pisać są dziesiątki. Ale autorów, którzy mają dobry pomysł, co napisać jest znacznie mniej. A tych, którzy rzeczywiście te dobre pomysły realizują, to już w ogóle... Poświęć trochę czasu na wymyślenie, tego co chcesz napisać. Będzie ci łatwiej przejść sito, a nam będzie się łatwiej to czytać.

- doświadczenie z grania w piłkarskie managery może być dodatkowym atutem, ale Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ nie będzie kluczowe

Jeśli przejdziesz sito selekcji, to wtedy:

- zostaniesz autorem serwisu Z czuba.pl

- za opublikowane teksty dostaniesz wynagrodzenie. Jakie? Takie samo, jakie dostałby Tomasz Lis, gdybyśmy opublikowali jego tekst na Z czuba.pl

- poznasz fascynujący świat mediów...

- ...i ludzi go zamieszkujących.

- czyli krótko mówiąc: dostaniesz od nas szansę - od Ciebie zależy jak ją wykorzystasz.

Z każdej z dwóch poprzednich akcji rekrutacyjnych do Z czuba.pl trafiło do nas kilka osób (hej, chłopaki i dziewczyny - chcecie się podzielić doświadczeniami?) i są z nami do dziś. Sprawiają wrażenie zadowolonych, a ich kariera rozwija się wzorcowo.

To co, kto próbuje?