Skompromitował się zanim jeszcze został trenerem reprezentacji Polski

Do PZPN-u wpłynęły kolejne zagraniczne kandydatury na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Wśród nich zaś CV byłego szkoleniowca Irlandii Północnej i członka wimbledońskiego ''Szalonego Gangu'', Lawriego Sancheza. Mr Sanchez pobił swoisty rekord polskiej kadry - skompromitował się jeszcze zanim jego aplikacja została rozpatrzona. Jako Polacy, kibice, redaktorzy Z czuba i krótkowidze widzieliśmy już wiele dziwnych rzeczy - ale czegoś takiego jeszcze nie. Panie, panowie, roboty-pająki Google, oklaski. Na stojąco.

Wśród swoich rozmaitych cennych przymiotów, kwalifikacji, hobby i opisów wakacyjnych przygód, w aplikacji Sancheza znalazło się jedno fundamentalne zdanie, które powinno przeważyć szalę w kwestii jego zatrudnienia.

''Wierzę, że mam wystarczająco duże doświadczenie, by zagwarantować Polsce kwalifikacje do finałów Mistrzostw Europy 2012''.

Sanchez, który przyczynił się do jednej z największych sensacji w historii Pucharu Anglii, strzelając jedyną bramkę w finale tych rozgrywek w 1988 roku, dzięki czemu czarne konie z Wimbledonu pokonały Liverpool, tym razem trafił zdecydowanie do własnej bramki. I to jeszcze przed rozpoczęciem meczu.

I w sumie nie wiemy już nawet czy bardziej bawi nas to, że dzięki Irlandczykowi z północy awansujemy na rozgrywany u nas turniej czy użycie przez niego sformułowania ''wystarczająco duże doświadczenie''. Zwłaszcza w kontekście tego, że w karierze trenerskiej Sanchez prowadził jak na razie przez jeden sezon Sligo Rovers, przez trzy Wycombe Wanderers, Irlandię Północną w 32 spotkaniach (11 zwycięskich) i przez osiem miesięcy Fulham, z którymi wygrał zaledwie cztery z 24 meczów. Czyli jako trener, w piłce na jako takim poziomie odniósł w karierze oszałamiającą liczbę 15 zwycięstw łącznie.

Jednak, co by nie mówić, wizja gwarantowanego przez niego awansu na Euro 2012 jest kusząca i ciężko byłoby z niej nie skorzystać. Na miejscu działaczy PZPN nie wahalibyśmy się zatem ani chwili.

Nawiasem mówiąc, to jest właśnie ten tekst pod którym powinien pojawić się osławiony komentarz z testem IQ .