Top 10 soundtracków do wyścigów NASCAR

Mieliśmy już top 10 soundtracków z FIFY , top 10 soundtracków z NHL i zaczynamy powoli rozpędzać się tak bardzo, że niedługo prawdopodobnie stworzymy listę najlepszych odgłosów pracy biurowej (nie ma nic nad pięć spinaczy w adagio). Tym razem pretekstu do kolejnego muzycznego tekstu dostarczyli nam kierowcy NASCAR, którym po raz pierwszy, przed wyścigiem na Bristol Motor Speedway w Tennessee, dano możliwość wybrania utworu, przy którym chcą być prezentowani.

AC/DC - pojawiło się w wyborach nascarowców aż pięciokrotnie, trzy razy w postaci ''Thunderstruck'' , raz ''For Those About To Rock'' i raz ''Shook Me All Night Long'' . Mamy dziwne wrażenie, że Dale Earnhardt Jr., Jimmie Johnson, Mark Martin, Jamie McMurray i David Ragan chodzili razem do podstawówki, skakali na tych samych potańcówkach i razem przeżywali swój pierwszy pocałunek. Znaczy w tym samym czasie i miejscu, niekoniecznie ze sobą.

Kid Rock - Tony Stewart i David Stremme zdecydowali się na ''Bawitdabę'' . To rozumiemy - utwór dynamiczny niczym zasada zachowania pędu i pasujący do wyścigów NASCAR jak... no, jak coś bardzo pasującego. Robby Gordon wybrał sobie jednak ''All Summer Long'' - piosenkę, która owszem, kojarzy się z wieloma rzeczami, takimi jak motorówki, rozwiane własne, butelka Jacka Danielsa (na przykład na motorówce, z rozwianymi włosami), ale żadna z tych rzeczy nie jest napakowanym końmi mechanicznymi potworem jeżdżącym wokół toru.

Motyw muzyczny z ''Knight Ridera'' - nasza wyobraźnia ma swoje granice. Nie potrafimy sobie wyobrazić czegoś nieskończenie małego, nieskończenie wielkiego, nieskończenie dikembemutombowatego oraz vinobakerowego. Nawet w stanie vinobakerowym czyli po tak zwanym spożyciu . Tak samo nie potrafimy sobie wyobrazić zabawniejszego utworu dla wyścigów NASCAR. Brawa dla Scotta Wimmera.

Hołdy dla BMW Sauber - przynajmniej po tytułach sądząc. Solidarność z Kubicą i podziw dla jego nierównej walką z niemieckim bolidem wyrazili David Gilliland ( Limp Bizkit ''Break Stuff'' ) i Jeff Gordon ( Rolling Stones ''Start me up'' ).

Smash Mouth ''All Star'' - hit wybrany przez Juana Pablo Montoyę i niemal tak stary jak on. Oraz równie sympatyczny.

Black Eyed Peas ''Boom, Boom, Pow'' - znakomity przedstawiciel gatunku muzycznego nazywanego przez nas dokładnie ''Boom, Boom, Pow''. Tak samo jak i fizyki kwantowej, nigdy nie zrozumiemy też tego jak człowiek o tak nascarowym nazwisku (czyli Scott Speed) mógł wybrać sobie takie nie-nascarowe pitulenie.

Kanye West ''Amazing'' - Kanye West? NASCAR? Kanye West? Szczerze mówiąc podejrzewając jakiegokolwiek kierowcę NASCAR o fascynację czymkolwiek ze słowem ''West'' w tytule, pomyslelibyśmy, że zaraz przed nim będzie stało słowo ''Wild''. Tymczasem Kyle Busch oszukał wszystkich, w tym i nas, i wybrał sobie utwór czarnoskórego księcia rapu.

Bachman Turner Overdrive ''Takin` Care of Business'' -szczerze mówiąc baliśmy się i zawsze będziemy się odpalić coś, co nazywa się Bachman Turner Overdrive. Gdyby tych kilkanaście liter odpowiednio przestawić, kilka dodać i kilka odjąć z całą pewnością wyszedłby z tego ''Sebastian Mila Książę Ciemności''. Dla Dave`a Blaneya brawa za odwagę.