Najseksowniejszy sport z kobiecego punktu widzenia

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni zachwycają się kobiecymi pośladkami, nogami i biustami. Kobiety są ponad to - u mężczyzn cenią pośladki, nogi i torsy. Oraz miliony innych cech, na które faceci nie zwróciliby uwagi, choćby je im podtykać pod nos: uwodzicielskie spojrzenie, piękna budowa ramion, umięśnione plecy i wiele innych. By ostatecznie przekonać się, co tak naprawdę kręci dziewczyny, Zczubaki na gościnne występy na swoich łamach zaprosiły Ciacha, które damskim głosem powiedzą, co im się podoba najbardziej w mężczyznach-sportowcach. 

Piłka nożna

Nie da się ukryć, że wzbudzająca bodajże najwięcej emocji na świecie gra jest również przyczyną bezustannych kobiecych zachwytów. I choć myliłby się ten, kto twierdziłby, że większość z zafascynowanych futbolem osobniczek płci żeńskiej nie wie co to spalony i nie odróżnia bramki od poprzeczki,nie da się jednak ukryć, że pomeczowa wymiana koszulek i ogólnie wysoki poziom reprezentatywności piłkarzy to również zdecydowane zalety tego sportu dla kobiecego oka. Tym samym, oglądanie piłki kopanej zapewnia nam jeszcze więcej przyjemności, aniżeli mężczyznom. Wyobraźcie to sobie, panowie!

REUTERS/Olivier Pon

Pływanie

W przeprowadzonym w zeszłym roku na Ciachach plebiscycie dotyczącym najseksowniejszej dyscypliny olimpijskiej , najwięcej głosujących wybrało właśnie pływanie. Wspaniałe plecy Michaela Phelpsa i jego idealnie zbudowane ramiona przyczyniły się do tego w równym (o ile nie w większy) stopniu, co jego niebywałe osiągnięcia i rekordy namiętnie bite w Pekinie. Nie ma się co dziwić - wilgotne, odsłonięte zwykle torsy, ewentualnie odziane w ściśle przylegające do idealnych męskich ciał kostiumy, to widok, jakiego nie doświadcza się co dzień. Prawdziwa obserwatorska uczta.

AP/Mark J. Terrill

Siatkówka

We wspomnianym już plebiscycie, o mały włos zaledwie z przystojniakami z basenów przegrali przystojniacy z siatkarskich boisk. Jak łatwo zorientować się nie tylko po lekturze Ciach, ale i po ilości blogów poświęconych siatkarzom w sieci, a także nadzwyczajnie licznej zwykle reprezentacji żeńskiej wśród kibiców na trybunach podczas meczów w tej dyscyplinie, dziewczyny uwielbiają ponadprzeciętnie wysokich, niebywale smukłych (co w jakiś sposób dodaje szlachetności) i obdarzonych ramionami o imponującej muskulaturze siatkarzy. Zacięcie wymalowane na twarzy podczas wykonywania zagrywki i wzajemne rzucanie sie sobie w objęcia po zdobytym punkcie to z punktu widzenia obserwatorek wysoka wartość dodana, dająca szerokie pole działania dla wyobraźni.

Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Tenis

Krótkie spodenki, z których bez wyjątku wyłaniają się zgrabne łydki, koszulki bez rękawów, odsłąniające kształtne na skutek machania rakietą bicepsy, oraz okazjonalne mignięcie klaty, w momencie gdy tenisiści zmieniąją stroje w czasie krótkiej przerwy, to podstawowe zalety tej dyscypliny z punktu widzenia atrakcyjności dla kobiecego wzroku. Na wyobraźnię działają także orgiastyczne okrzyki, wydawane przez panów przy co mocniejszych uderzeniach. Gdy dodać do tego elegancję, grację, oraz pewien elitaryzm, z jakim tradycyjnie wiązał się tenis, a także swoistą rolę kortów jako wybiegów dla modeli (tenisowa moda to dla wielu pole do popisu), to okaże sięjasne, dlaczego tak lubimy facetów z rakietkami.

AP/CHRISTOPHE ENA

F1

W czasie wyścigów nie pokazują ani milimetra odkrytego ciała i w ogóle niewiele się pokazują. Zamieszanie medialne, związki z szołbiznesem, szybkie samochody i wielkie pieniądze, a także ładna buzia Jensona Buttona robią jednak swoje. Połączenie tych czynników sprawia, że dziewczyny szaleją za facetami z torów wyścigowych. Tak się bowiem składa, że etykietka dobrego kierowcy jest nie mniej seksowna niż zgrabne pośladki czy barczyste ramiona.

Jenson ButtonJenson Button GETTY IMAGES/Jasper Juinen

Piłka ręczna

Wielcy, silni, nieustraszeni. Ponieważ w Polsce, jak na razie, rugby nie cieszy się nadmierną popularnością, to właśnie ''szczypiorniak'' wydaje się najbrutalniejszą dyscypliną zespołową, jaką mogą uprawiać jedynie prawdziwi mężczyźni - a przynajmniej takie są nasze wyobrażenia. Nie przeszkadza nawet absurdalnie niewielkich rozmiarów piłka, bo i tak wiadomo, że bracia Lijewscy to najgorętsi bracia sportu, jacy kiedykolwiek stąpali po ziemi.

Marcin LijewskiMarcin Lijewski PAWEL KOZIOL / Agencja Wyborcza.pl

Koszykówka

I znów kwestia wzrostu okazuje się kluczową sprawą. Ale nie tylko - koszulki bez rękawów i luźne, miękko układające się rótkie spodenki, eksponujące znakomitą część tego, co wyeksponowane być powinno. Dodajmy do tego niesamowite tempo gry, kocią zwinność graczy i oszałamiające, nomen omen, wsady, a jasne stanie się, dlaczego obserwowanie facetów z parkietów w akcji hipnotyzuje niejedną z nas.

Marcin LijewskiFot. Studio FOTOS Macieja Tupajki, stylizacja i produkcja sesji: Urszula Grządzielska GRAWIPOL

Inne sporty

Z autopsji wiemy, że kobiecą fascynację powodują również inne, nie wymienione powyżej, dyscypliny. W każdej bez wyjątku - wierzcie, że skoczkowie narciarscy wywołują zbiorowa histerię u wielu, wielu dziewczyn - znajdzie się bowiem ktoś, kto sprawia, że czysto sportowe emocje uzupełniają inne odczucia, prawdopodobnie nie tak już czyste. Jeśli macie więc inne propozycje na to, co w testosteronem przepełnionej męskiej rywalizacji może być podniecające - nie wahajcie się ich podać.

Podsumowując: ładne buźki, kształtne pośladki, czy wspaniała rzeźba ramion to jednak tylko dodatek do tego, co jest esencją życia kibicki - czyli do sportu samego w sobie. Gibkie ciała to tylko bonus przy okazji rozmaitych wydarzeń. Jedynie przez ciekawość zatem pytamy, którą dyscyplinę w męskim wydaniu uważacie za najbardziej atrakcyjną - dla oka i duszy. Kobiety najchętniej oglądacie podobno w siatkówce plażowej - a jak będzie z panami?

olalla