Klub wystawiony na eBayu wbrew własnej woli

Podobno Kryzys zaczął się na ''Kill'em All'', niezależnie jednak od genezy problemy finansowe dotykają co raz większej grupy ludzi, w tym ludzi sportu. Jedną z ostatnich ofiar są włodarze angielskiego trzecioligowca Tranmere Rovers. Ofiarą jednak nie tylko Kryzysu ale także amerykańskiej firmy, która miała znaleźć im odpowiedniego kupca na klub, a zamiast tego, wrzuciła go na eBay.

Dornoch Capital to amerykańska firma, o której za wiele nie wiadomo, bo nie posiada nawet własnej strony internetowej. Z jakichś jednak powodów to do niej zwrócił się właściciel Tranmere Rovers, Peter Johnson, z prośbą o znalezienie poważnego partnera biznesowego, który byłby zainteresowaniem przejęciem klubu. Co prawda kto nigdy w życiu nie odwalił fuszerki niech pierwszy rzuci kamieniem, ale naprawdę, lenistwo jakim wykazali się pracownicy Dornoch Capital zdumiewa - wystawili Tranmere Rovers na eBayu, z ceną minimalną 10 milionów dolarów. Aha - wysyłka za darmo.

W polu ''opis produktu'' wystawiający wynotowali takie fakty jak brak długów oraz potencjał rozwoju poprzez umowy sponsorskie i wpływy z transmisji, niezłą grę w poprzednim sezonie oraz ponad stuletnią tradycję. Szkoda, że nie dodali, że stan bdb i że prawie nie noszony.

Naturalnie o planie Dornoch Capital nic nie wiedział właściciel Tranmere Rovers, który, jak się można domyślać, nie był kontent:

Zakręciło nam się w głowie. To absolutnie niestosowne. Natychmiast wysłaliśmy do nich e-maila o treści ''zdejmijcie to natychmiast''. Wyobraźcie sobie jak byliśmy zszokowani gdy obudziliśmy się rankiem, żeby przekonać się, że wylądowaliśmy na eBayu. [...] Nie sprzedajemy przecież używanego roweru.

Tym razem Dornoch Capital zrobili to o co ich proszono i zamknęli aukcję . Niesmak jednak pozostał, Johnson ma żal, bo zależało mu aby poszukiwania kupca odbywały się po cichu. Jedno trzeba DC przyznać - zamieszanie faktycznie zrobili, co może ostatecznie skończyć się dla Tranmere Rovers zainteresowaniem ze strony inwestorów.

Morał z tej historii jest taki, że na eBayu naprawdę można znaleźć wszystko a ludzie są w stanie zrobić wszystko żeby się przypadkiem nie przepracować.