Kolejny rekin na cenzurowanym

Pamiętacie rekina Williego znanego też jako najbardziej jurną maskotkę świata, który został zawieszony za symulowanie stosunku seksualnego z koszulką drużyny przeciwnej, podczas meczu piłkarskiego ligi kolumbijskiej? To poznajcie jeszcze jego dalekiego kuzyna, który co prawda nie wykonuje czynów nieobyczajnych, ale i tak został zakazany, bo... przyciągał uwagę.

Rekin Sid to maskotka klubu krykietowego Sussex County, który w sobotę wystąpi w finale Friends Provident Trophy . Mecz finałowy z drużyną z Hampshire zostanie tradycyjnie rozegrany na Lord's Cricket Ground, jednak sympatyczny Sid nie będzie mógł zagrzewać do walki kibiców i zawodników Sussex County, bo zarządca stadionu nie chce na nim przebierańców.

Marylebone Cricket Club, który jest właścicielem Lord's powołuje się na przepis, który od 30 lat zabrania wstępu na stadion osobom przebranym w kostiumy, a także używania instrumentów muzycznych. Domyślamy się, że raczej nigdy nie zorganizowano tam koncertu Slipknota.

Przedstawiciel MCC tłumaczy decyzję klubu:

Ogólnie klub nie jest przychylny widzom próbującym zwrócić na siebie uwagę swoim strojem albo zachowaniem. Rozważamy zawsze wszystko co przyczynia się uatrakcyjnieniu widowiska, ale nigdy, poza komentarzami odnośnie maskotki Sussex, nie mieliśmy skarg na nasz zakaz kostiumowy. Zresztą Sussex grało w finale w 2006 roku i nie prosiło o pozwolenie na występ rekina Sida, ani żadnego innego przebierańca.

Sussex tymczasem namawia fanów do stworzenia internetowej petycji w obronie Sida. Najlepszy argument przeciwko polityce MCC pochodzi z ust 11-letniego kibica krykieta, Harry'ego:

To bardzo niesprawiedliwe. Sid jest zabawny i wszyscy będą za nim tęsknić, jeśli nie zmienią zdania. Sid nie jest jak ten okrutny rekin ze ''Szczęk'', jest naprawdę przyjazny i nigdy nikogo nie ugryzł.

No właśnie MCC. Miejcie serce. Choć Sid jednak ma nieco wspólnego z jurnym kuzynem Williem.

Swoją drogą skoro już tak dziarsko wzięto się za robienie porządków z rekinami, ktoś mógłby z rozpędu zakazać wszystkich sequelów ''Szczęk''. O

''Mega Shark vs Giant Octopus''

nie wspominając.

Copyright © Agora SA