Pisarska jedenastka marzeń

Spodobało nam się selekcjonowanie kolejnych, innych jedenastek piłkarskich. Dziś pytamy: kto podskoczy dream teamowi pisarskiemu? Każda konfrontacja sPISANA na straty! Herosi pióra w poPISACH na murawie nie będą mniej skuteczni. Zapraszamy na przegląd poszczególnych pozycji książkowych boiskowych.

Bramka

Jerzy Pilch

"Zezowatość w połączeniu z leworęcznością" - tak opisuje Pilch swoje atrybuty z dzieciństwa w Bezpowrotnie utraconej leworęczności . Idealne predyspozycje na zczubową bramkę.

Obrona

Stephen King

Budowę naszej formacji obronnej musieliśmy zacząć od jakiejś mrocznej wieży . Ktoś musi wygrywać pojedynki główkowe.

Henryk Sienkiewicz

Henryk SienkiewiczHenryk Sienkiewicz Fot. Tomasz Kaminski / Agencja Wyborcza.pl

Któż zna się lepiej na obronie Częstochowy? Nasza drużyna będzie musiała czasem stawiać czoła najeźdźcom w hokejowym zamku. Wtedy przyda się również doświadczenie spod Zbaraża.

Franz Kafka

Henryk Sienkiewicz

Literatura Kafki to nieustanne poczucie zagrożenia. Lęk przed napastnikami uczyni z Franza sumiennego i skoncentrowanego obrońcę. A sporadyczne wypady pod bramkę przeciwnika uczynią go też niezłym strzelcem. Po zdobytych bramkach jego cieszynki będą wyglądały tak

Sławomir Mrożek

Nie żebyśmy byli jacyś strasznie zapobiegliwi, ale autor Rzeźni czy Polowania na lisa zawsze się przyda we własnym polu karnym.

Pomoc

Elfriede Jelinek - lewe skrzydło

Henryk Sienkiewicz

Jak na feministkę przystało, jej rajdy będą kończyły się pikowaniem w kierunku pola karnego, gdzie żaden rosły obrońca jej nie podskoczy.

Cyprian Kamil Norwid - prawe skrzydło

Cyprian Kamil NorwidCyprian Kamil Norwid 

Norwidowskie "Klaskaniem mając obrzękłe prawice" zamieniamy na "kopaniem mając obrzękłe prawice" i otrzymujemy właśnie to, co chcemy widzieć na naszej prawej flance.

Ernest Hemingway - defensywny pomocnik

Cyprian Kamil Norwid

Hemingway w trakcie I wojny światowej pod egidą Czerwonego Krzyża pomagał rannym. W trakcie wojny domowej w Hiszpanii wspólnie z republikanami bronił się przed nacierającymi wyznawcami frankizmu. CV na tę pozycję idealne. Na dodatek należy do tych zawodników, którzy na starość też mogą.

Witold Gombrowicz - rozgrywający

"Poniedziałek: ja. Wtorek: ja. Środa: ja." - pisał Gombrowicz w Dzienniku . My chcemy mieć na środku egocentryka. Chcemy mieć tam człowieka, który będzie zagrywał niekonwencjonalnie. Z obrońcami może walczyć na miny.

Napastnicy

Nick Hornby

Cyprian Kamil Norwid

Facet jest Kanonierem (kibic Arsenalu) od urodzenia. Gorączka futbolowa , jaką jest opanowany, będzie dodatkowym atutem.

Stanisław Ignacy Witkiewicz

Cyprian Kamil Norwid

Nasi napastnicy muszą być wiecznie głodni bramek, wiecznie pozostający w nienasyceniu . Muszą wręcz być uzależnieni od strzałów . Witkacy jest wisienką na torcie według naszego przepisu. Ta drużyna byłaby godnym rywalem dla piłkarzy serialowych , czy komiksowych .

Więcej o sportowcach-literatach napisaliśmy tutaj .

Spiro