Serialowa jedenastka marzeń (edycja polska)

Prezentowaliśmy Wam już naszą komiksową jedenastkę marzeń, dziś piłkarską drużynę wybierać będziemy spośród postaci występujących w polskich serialach. Rysio z ''Klanu'' to co prawda nie Galactus, ale w wyselekcjonowany przez nas zespół wierzymy równie mocno co w poprzedni, superbohaterski.

BRAMKA

Koleś z W11 (W11 - Wydział Śledczy)

Przyznajemy, że mieliśmy straszny kłopot z obsadą bramki, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że zawodnicy pola są tak dobrzy, że nie ma większego znaczenia, kto stanie pomiędzy jej słupkami. Nawet koleś z W11.

OBRONA

Szarik (Czterej pancerni i pies)

Typowy stróż własnego pola karnego. Jako pies pasterski pilnuje, by żaden wilk nie złowił owieczki na jego pastwisku. Świetnie współpracuje z pozostałą częścią ekipy - można powiedzieć, że rozumie się z nimi bez słów.

Janosik (Janosik)

Zabiera piłkę tym co ją mają i oddaje tym co nie mają. Jeśli to nie jest istota gry obronnej, to nie wiemy co jest.

Ewa 1 (Alternatywy 4)

Robot to idealny kandydat do linii obronnej. Nie męczy się, nie ma wahań formy, zawsze trzyma się założeń taktycznych. Stworzony został do stania w kolejkach, myślimy, że równie dobrze poradzi sobie ze staniem w murze.

Roman Hoffer (Na wspólnej)

Największy twardziel w ekipie, bezkompromisowością i zadziornością nadrabiający niedobory fizyczne, choć w głebi duszy dobrotliwa ciapa. Z zawodu budowlaniec, świetnie cementuje naszą formację obronną. Pijak, ale na boisku daje z siebie wszystko.

POMOC

Ryszard Lubicz (Klan)

Fot. PAT

Złota rączka o nie mniej drogocennej nodze. Mówi się, że nogą mógłby naprawiać włączniki światła, a głowę włoży tam gdzie nikt inny nie włożyłby nogi, czyli np. do zapchanego zlewu. Poza tym prowadzi wyjątkowo sportowy tryb życia, nie upija się, nie uprawia seksu przed meczem, zamiast wypadkogennymi ferrari jeździ taksówką. Taki zawodnik w każdej, nie tylko piłkarskiej drużynie to skarb.

Tomek Burski (Na dobre i na złe)

Wciąż pamiętamy Tomka Burskiego jako młodego adepta koszykówki w programie ''Rzut za trzy'', w którym wykazywał się kocimi ruchami i posłuszeństwem wobec trenera. Takie przymioty są cenne także na murawie, poza tym przyda się ktoś od trafiania z dystansu.

Marek Karwowski (Czterdziestolatek)

Defensywny pomocnik. Na boisku jest po to, żeby inni nie strzelali goli - gdy przeciwnik ma tak zwaną "setkę", Marek biegnie do pana Karola, żeby go zawiadomić, a jeśli nie ma pana Karola, biegnie do pana Walendziaka. Generalnie jest pionierem w dziedzinie donoszenia na przeciwników - prawdziwy wirtuoz-skarżypyta. Przy okazji chętnie pomoże w kontruowaniu akcji, o ile akcja ta ma przynieść korzyść całej drużynie. Nie lubi indywidualistów. Bardzo sumiennie wypełnia zalecenia szkoleniowca.

Janka Nowak (Janka)

Playmaker. Za jednym przekręceniem na palcu czarodziejskiego pierścienia jest w stanie skonstruować wymarzoną akcję.

ATAK

Michał Chojnicki w wersji sprzed kontuzji (Klan)

Daniel ZawadzkiDaniel Zawadzki Fot. TVP1

Jeden z najzdolniejszych serialowych piłkarzy, którego kariera została zakończona pobiciem przez pseudokibiców i skomplikowaną operacją. Na potrzeby naszej jedenastki cofamy jednak czas i ustawiamy go w pomocy. Mamy nadzieję przekonać się, jak dobry mógłby być gdy nie tragiczny wypadek. No i bardzo byśmy chcieli zakumplować się z jego ojcem, Jerzym.

Porucznik Borewicz (07 zgłoś się)

07 zgłoś się07 zgłoś się Bronisław Cieślak jako porucznik Borewicz.

Taktyka naszego zespołu będzie prosta. Niech wyłoży ją sam kapitan + gwiazda drużyny:

Boisko. Pełno ludzi. Ja tyle od ziemi wyskakuję. Cała drużyna druga na mnie, ja ich wymijam, wiesz, opsajt i gol, strzelam gola.

Bo się gra się ma, moi drodzy.

Sędzią w meczach naszej drużyny będzie oczywiście Anna Maria Wesołowska.

spiro&kostrzu