Sportowe brody znów atakują i znów jest w nich moc

Jeśli nie oglądacie hokejowych Mistrzostw Świata, to przegapiliście sporo pięknych bramek, niesamowitych bramkarskich interwencji, łamiących kości body checków i co najmniej jedną brodę bojową. Ta ostatnia należy do Austriaka Markusa Peintnera i razem z nim oraz jego reprezentacją spadła do Dywizji I. Mimo że wyleciała z elity, to jest dla nas świetnym pretekstem by wrócić do jednego z naszych ulubionych tematów - sportowych bród.

Markus Peintner

Austriak dysponuje brodą typu ''mało farby, a dużo radości'', którą niegdyś propagował Abel Xavier . Istnieje teoria, że po tym jak Austria spadła z hokejowej elity broda Peintnera opuści go i wróci dopiero, kiedy lewoskrzydłowy i jego reprezentacja wrócą do grona najlepszych.

Alexi Lalas

W przeciwieństwie do Austriaka i Portugalczyka Lalas nie potrzebował barwnika, żeby robić szał. W reprezentacji Stanów zagrał 96 razy i strzelił 9 bramek. Podobno co najmniej trzy trafienia były dziełem jego brody, którą co rusz udowadniał, że może i rude to fałszywe, ale na pewno dobrze grające w piłkę. Po tym jak broda rozstała się ze swoim nosicielem słuch po niej zaginął. Myślimy o zgłoszeniu jej do programu ''Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie'', bo bez niej już nic nie jest takie samo.

Tank Abbott

Przeciętne czołgi używają do walki wielkokalibrowego działa, Czołg Abbott wielkokalibrowej brody. Chodzi plota, że broda Abbotta i broda Kerry'ego Kinga lubią wyskoczyć wieczorem, by w zaciszu domowego ogniska posłuchać brutalnego metalu. Czasem grają też po sieci w Duke'a.

Kimbo Slice

Kimbo przeinstalował włosy z głowy na brodę, dzięki czemu jego ryjne owłosienie stało się jeszcze potężniejsze. To dzięki temu czarnoskóry fajter pokonał między innymi Abbotta i jego brodę. Do teraz nie wiadomo jak broda Kimbo przegrała z Sethem Petruzellim, jego minibrodą i różowym czymś . Jedyne co wiadomo, to wiadomo, że przegrała szybko.

Artur Siódmiak

Brodą Siódmiaka, podobnie jak brodą Petruzellego nikt się nie przejmował, aż nie zrobiła czegoś, co zasłużyło na pięć gwiazdek na youtube, 6.0 punktów za wartość artystyczną, 20 za styl, a nawet 10 w skali Beauforta. Brodą Siódmiaka do teraz straszone są niemieckie i norweskie dzieci, gdy nie chcą jeść obiadu, a oto dlaczego

MŚ 2009 Polska-Norwegia: Król Artur Siódmiak by Winhelp

Tomasz Majewski

Kolejny Polak w naszym rankingu. Broda bez farby, warkoczyków czy innych dupersznytów za to potrafiąca cisnąć kulą na 21.51 m i wywalczyć olimpijskie złoto. Jeden z nas twierdzi, że jak będzie duży, to chce zostać brodą Tomasza Majewskiego. Powiązania między brodą Majewskiego a brodą Komara badają najtęższe mózgi świata, podobno von Daniken twierdzi, że obie przybyły na Ziemię, by nieść pokój i zdobywać medale.

Baron Davis

Po parkietach NBA przetoczyło się wiele bród - był Bill Walton, James Worthy, Alonzo Mourning czy pypeć Kevina Garnetta . Najbardziej wzruszająca jest jednak historia Brody zdradzonej. Otóż trochę brodaty Elton Brand najwyraźniej zazdroszcząc Baronowi Davisowi jego legendarnego owłosienia, przekonał go, żeby przeszedł do Los Angeles Clippers, aby mogli tam razem zagrać, po czym sam uciekł do Philadelphia 76ers. Podejrzewamy, że to był koniec wielkiej przyjaźni, bo jak wiadomo w katalogu największych zbrodni wysłanie kogoś do Clippers jest gdzieś miedzy przemycaniem broni do Afryki, a byciem groupie Feela.

Bill Wennington

Sprawa z Wenningtonem jest zupełnie inna niż z Davisem, bo o ile w przypadku uwięzionego w Clippers rozgrywającego broda stanowi tylko idealne dopełnienie, to Bill w NBA składał się w 5 proc. z Billa i 95 proc. z brody. Wielu twierdzi, że kanadyjski środkowy o umiejętnościach chłodnicy od Stara właśnie dzięki niej przez 15 lat utrzymał się w NBA i zdobył trzy tytuły mistrzowskie przez większość czasu chowając się na ławce rezerwowych za swoją brodą.

NHL

Co roku podczas playoffs najlepsza hokejowa liga świata zamienia się w wioskę krasnoludów . No przynajmniej zamieniałaby się, gdyby hokeiści nie byli wielcy i zamiast kijów mieli topory. Podobno pierwsi na to, że w brodach jest moc wpadli w latach osiemdziesiątych hokeiści New York Islanders. Nieogoleni Wyspiarze sięgnęli wtedy cztery razy po Puchar Stanleya, więc reszta ligi skopiowała ich pomysł i obecnie w czasie playoffs brody noszą nawet klubowe maskotki .

Andy Fordham

Andy to były mistrz świata w rzutkach i jedna z najbarwniejszych postaci dartowego świata. Podobno codziennie wlewa w siebie kilkadziesiąt piw. Mamy uzasadnione podejrzenia, że część z nich wypija broda, bo gdy na nią patrzymy mamy wrażenie, że jest to broda, która za kołnierz nie wylewa.

Jeśli w tym panteonie brakuje Wam jakiejś brody, promujcie ją w komentarzach.

bazyl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.