10 najlepszych wypowiedzi Sławomira Drabika

Wszyscy czytelnicy znają naszą niechęć do pisania o żużlu. Ten tekst nic w tej kwestii nie zmienia, mimo że dotyczy żużlowca. Ale Sławomir Drabik to coś więcej niż tylko jakiś tam żużlowiec - to być może najbardziej złotousty polski sportowiec.

43-letni zawodnik Włókniarza Częstochowa ma na swoim koncie wiele medali mistrzostw Polski, Europy oraz świata. Żaden jednak nie jest wykonany z tak cennego kruszcu jak usta urodzonego w Jaworze żużlowca. Na serwisie Joe Monster znaleźliśmy przezabawną kompilację jego najlepszych wypowiedzi. 10 naszych ulubionych prezentujemy poniżej:

Dziennikarz: Jak wygląda życie żużlowca? Drabik: Zawody, ostro w beret, zawody, ostro w beret

Dziennikarz: Jaki typujesz wynik? Drabik: Tradycyjnie piłkarski. 3:1. (Przy innej okazji: - Włókniarz wygra w karnych).

Dziennikarz: Sławek jak pojedziesz w tym biegu? Drabik: Standardowo najpierw prosto a potem trochę w lewo

Dziennikarz: Jakie tory sprawiają Ci najwięcej trudności? Drabik: Kwadratowe.

Dziennikarz: Panie Sławku! Co się stało? Czemu taka słaba postawa na torze? Drabik: Wytrzeźwiałem

Dziennikarz: Zmieniłeś klub, ale opiekun twojego sprzętu nie zmienił się? Drabik: Oczywiście, że nie. Babcia wie o co chodzi. Do sezonu jest przygotowana perfekt. Zakupiłem jej reformy oraz góralskie skarpety. Powinno być dobrze.

Dziennikarz: We Wrocławiu sprzęt przygotowywała Ci babcia, czy coś się zmieniło w tym temacie? Drabik: Babcia się trochę roztyła i teraz jest poważny problem, bo nie mieści się w warsztacie...

Dziennikarz: Panie Sławku co Pan robi? (pyta grzebiącego przy sprzęcie Drabika) Drabik: Reguluję hamulce... (motory żużlowe nie mają hamulców)

Dziennikarz: Z jakim klubem do tej pory najlepiej układała Ci się współpraca? Drabik: Z Częstochową, Koreą Południową i Afryką

Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział: Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.

Więcej żużlowych mądrości na Joe Monster