Znaleźliśmy klub Pękackiemu!

Z różnych przyczyn finał akcji nieco się opóźnił. Ale redaktor twierdzi, że warto było czekać, bo dostał od czytelników Z czuba bardzo fajny klub do kibicowania - Arsenal Londyn.

Dlaczego Arsenal?

1. Arsenal był pierwszym klubem, który prowadziłem w "The Manager":

2. Arsenal wygrał w głosowaniu czytelników .

3. Kibicując Arsenalowi zawsze można liczyć na jakieś trofeum, ale te trofea pojawiają się na tyle rzadko, że się przejadają.

4. W momencie gdy się zastanawiałem nad wyborem klubu Adebayor strzelił w Lidze Mistrzów taką bramkę:

5. W Arsenalu grał Dennis Bergkamp:

6. Wątek zczubowy czyli kibice, którzy nazywają się "the Gooners". To prawie jak "zczubowcy", choć kilku moich kolegów z redakcji obraziłoby się za to porównanie.

7. Łukasz Fabiański.

8. Hiszpania wystawiła do boju tylko Villarreal - fajny i ciekawy klub, ale bez historii i spektakularnych osiągnięć i wpadek, które z mojego punktu widzenia są zawsze w cenie.

9. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że jednak klub z Anglii będzie dobrym rozwiązaniem - materiałów o piłce nożnej do czytania w zrozumiałym języku najwięcej jest jednak z Wysp.

10. Roger Waters i Roger Taylor kibicują Arsenalowi.

Tyle. Kolejne argumenty zamierzam odkrywać już jako kibic Arsenalu. Zastrzegam sobie prawo do pewnych korekt, gdyby znalazły się "przekonujące argumenty".

Dzięki wielkie - po raz ostatni w tej akcji - za dziesiątki maili i wpisów na forum. Dziękuję po raz enty, ale czuję, że nigdy wystarczająco. Czytelników Z czuba nie można nie lubić.

Bohdan Pękacki