Darowanemu dżokejowi nie zagląda się w zęby

Wpadek komentatorów sportowych BBC ciąg dalszy. Clare Balding, zajmująca się wyścigami konnymi, przeprowadzała wywiad ze zwycięzcą prestiżowego Grand National, Liamem Treadwellem. Pozwoliła sobie na kpiny na antenie z uzębienia dżokeja, a po fali krytyki ze strony widzów, przeprasza poszkodowanego i świadków.

Liam Treadwell jest nową postacią w świecie wyścigów konnych (w innym wypadku byśmy go świetnie znali), w Grand National wziął udział po raz pierwszy, a sezon 2009 w wyścigach konnych z przeszkodami jest jego debiutem. Stał się więc wielką sensacją, za jego i jego konia Mon Mome zwycięstwo można było wygrać naprawdę sporą kasę. Gdy stara wyjadaczka, Clare Balding, przeprowadzała z nim wywiad, pozwoliła sobie na żart dotyczący uzębienia nowicjusza. Liam wygląda bowiem tak:

EMPICS SPORT/PA PHOTOS/Tony Marshall

Balding poprosiła Treadwella o pokazanie do kamery "swoich krzywych zębów" i skomentowała to tak: 

Cóż, nie są to najpiękniejsze zęby świata, ale teraz będziesz mógł sobie pozwolić na ich naprawę, jeśli zechcesz.

Widzowie byli oburzeni zachowaniem dziennikarki. Bardzo ostre słowa krytyki skłoniły stację do przeprosin. Pani Balding również przeprosiła jeźdźca. Swoją drogą, Clare wygląda tak i naprawdę, nie ma się do czego przyczepić. Powiemy tylko, że chyba wiemy, dlaczego ta pani komentuje wyścigi konne. To tyle. A Liam wygląda uroczo.