Jeden Fryzjer skazany, zostało jeszcze wielu

Część epopei o korupcji w polskiej piłce dobiegła końca. Fryzjer, czyli Ryszard F. został skazany na 3.5 roku więzienia i 320 tysięcy złotych grzywny. Obserwując od lat sport i jego dziwne oblicza dochodzimy do wniosku, że nie jest to jedyny Fryzjer, który powinien zostać ukarany.

Fryzjer Djibrila Cisse

Wielokrotny recydywista, który najwyraźniej nie wie, co to skrucha na głowie francuskiego napastnika czynił rzeczy straszniejsze niż Hannibal Lecter.

Wyrok: Według nas powinien dostać dożywocie... w domu wytapetowanym plakatami z Cisse i jego zbrodniami przeciw owłosieniu. Wiemy, nie mamy litości .

Fryzjer Chrisa Kamana

Nie dość, że Kaman gra w Los Angeles Clippers, co jest tragedią samą w sobie i dowodem na to, że w poprzednim życiu zrobił coś szczególnie paskudnego , to ma na głowie plerezę a'la My Precious .

Wyrok: Człowieka, który mu to zrobił powinno się zakuć w koszulkę z napisem ''Słucham Tylko Mamy i Lerka'' - niech też odkryje co to wstyd.

Fryzjer Taribo Westa

Podejrzewamy, że fryzjer Nigeryjskiego piłkarza zainstalował mu na czubku głowy... no, to co mu zainstalował na czubku głowy, po to, żeby West mógł nawiązać kontakt z kosmitami (albo bezpłatnie odbierać HBO).

Wyrok: Najchętniej wysłalibyśmy go w kosmos, by sam szukał rodzimej planety Sama Cassela. Gdyby wyjawił, po co dorobił Westowi praktyczny zielony uchwyt moglibyśmy złagodzić karę i wysłać go na przykład do Łososiny Dolnej.

Fryzjer Martina Palermo

Argentyński napastnik pofarbował sobie grzywkę na blond i natychmiast przeszedł do historii futbolu - nie wykorzystał trzech rzutów karnych w jednym meczu. Podejrzewamy, że to kara boska za zrobienie sobie na głowie jednego z największych fryzurowych dramatów w historii piłki nożnej.

Wyrok: Dla fryzjera piłkarza nic specjalnego nie musimy wymyślać - podejrzewamy, że siły wyższe już dawno raziły go piorunem - dla pewności trzy razy.

Fryzjer Mike'a Piazzy

Fryzjerowi byłej gwiazdy baseballa udało się niemożliwe. Sprawił, że facet żonaty z modelką ''Playboya'' Alicią Rickter , kumplujący się z Zakkiem Wyldem i słuchający jego Black Label Society został przez cały świat uznany za geja. Widać fryzura na George'a Michaela potrafi cuda.

Wyrok: Fryzjerowi Piazzy też więc byśmy taką zrobili, a następnie wysłali na kilka niezapomnianych wieczorów do barów typu Błękitna Ostryga .

Fryzjerzy Jaromira Jagra oraz Deriana i Kevina Hatcherów

Jesteśmy szalenie ciekawi jakim cudem komuś mogło wydawać się, że opcja ''krótko z przodu długo z tyłu'' była fajna. Mogło to jednak mieć coś wspólnego ze zbyt duża liczbą przyjętych na głowę krążków i bodychecków, bo swego czasu w NHL była szczególnie popularna.

Wyrok: Gdybyśmy mieli osądzić odpowiedzialnych za tamtą modę, to tak jak oni sięgnęlibyśmy do oldschoolu - na przykład w postaci łamania kołem.

Fryzjer Ronaldo

Człowiek, który ma tylko trzy tryby działania - ''źle'', ''gorzej'' i ''naprawdę fatalnie''. I, co jeszcze gorsze, w każdym z nich odnajduje się znakomicie. Brazylijskiemu napastnikowi nawet korona króla strzelców mundialu 2002 nie mogła osłodzić trójkątnej grzywki, którą nosił na czerepie. Nic też nie wynagrodzi matkom serii fryzjerskich samobójstw, która siedem lat temu przetoczyła się przez świat, kiedy dzieci domorosłymi metodami strzygły się na Ronaldo. To oraz moda na emo sprawia, że mamy teraz taką młodzież, jaką mamy. Czyli taką, która uważa, że rock zaczął się na My Chemical Romance, a piłka nożna na Freddym Ljungbergu.

Wyrok: Półroczne roboty społeczne jako dubler wąsów Toma Sellecka .

Fryzjer Andre Agassiego

Zawsze, kiedy sądzimy, że kiedyś było lepiej i ogólnie rzecz biorąc fajniej, przypominamy sobie fryzurę i różowe kalesony Agassiego. Wtedy jakikolwiek sentyment do czasów, gdy ''Amiga'' to był komputer a nie zdziwienie na widok włączonych kierunkowskazów, od razu nam przechodzi.

Wyrok: Ludzkość nie zna kary, która mogłaby być pomstą za tę krzywdę. Agassi, po tym jak zobaczył swoje zdjęcia sprzed kilkunastu lat, wciąż nie może dojść do siebie .

Fryzjer Davida Jamesa

Cała galeria do obejrzenia tutaj - ostrzegamy, tylko dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach. Słowo ''recydywa'' to tutaj zdecydowanie za mało, tak samo jak słowo ''nurek'' nie oddaje głębi (rozumiecie? głębi) boiskowych poczynań Cristiano Ronaldo. Zamiast spektakularnych obron, to napastnicy bronili się przed spojrzeniem na nowe zwierzęta wyrastające na głowie angielskiego bramkarza. To by tłumaczyło, dlaczego tak często pudłowali i dlaczego James wylądował w końcu w reprezentacji dumnych synów Albionu.

Wyrok: Zmiana pracy na robotę fryzjera i biografa Jacka Wiśniewskiego .

Fryzjer Drew Goodena

Coś mu się pomyliło i brodę zamiast z przodu zrobił koszykarzowi z tyłu głowy.

Wyrok: Nam też coś by się pomyliło i zamiast miłosiernego dźgnięcia nożem w plecy, zatłuklibyśmy go ''Dziełami zebranymi'' Gabrieli Zapolskiej.

bazyl&miszeffsky