Gdzie płacą walutą Madagaskaru, czyli szerszy przegląd poprimaaprilisowy

Dwa lata temu był szejk w Kielcach i kontuzja mamuta-maskotki. W ubiegłym roku - Olisadebe trenerem Bełchatowa i napis ''ITI'' zamiast ''Legia'' na trybunach przy Łazienkowskiej. O środowym prima aprilis nie powiemy raczej, że należał do tych z gatunku ''ubaw po pachy'', ale na szczęście poza standardowymi czerstwymi żartami, niektóre strony polskich klubów uraczyły nas prawdziwymi perełkami.

Niektóre newsy bardziej niż rozbawiły raczej autentycznie podirytowały. Według informacji z 1 kwietnia Podbeskidzie miało dostać walkower za mecz z Koroną, a Lechia za mecz z Cracovią , trener Zieliński ultimatum od zarządu, a z kolei stadion Jagiellonii miałby zostać zbudowany wcześniej . Zwłaszcza z tym stadionem fani Jagi muszą do teraz pękać ze śmiechu. Ha ha ha.

Standardem są oczywiście niesamowite transfery, nominacje trenerskie i zaplanowane mecze. Wiecie - Kasperczak trenerem kadry , Peruwiańczyk Jefferson Farfan oraz bramkarz Odry Adam Stachowiak w Lechu, Real Madryt w Poznaniu czy w końcu Sebastian Mila w Arsenalu. Z graczem Śląska to szczególnie profesjonalna robota, nawet filmik jest:

Jak już jesteśmy przy zespole z Wrocławia - oto i kolejny fajny pomysł. Sekcja futbolu amerykańskiego!

Podczas wspólnych zajęć szybko okazało się, że w drużynie Śląska są osoby wręcz stworzone do futbolu amerykańskiego. Jedną z nich jest Sebastian Dudek, który na pierwszym treningu wcielił się w rolę kopacza i spisał się znakomicie. Po jednym z jego uderzeń piłka poszybowała wysoko i wylądowała na terenie ogródków działkowych okalających boisko treningowe Śląska. - Widzę w nim materiał na świetnego kopacza. To może być drugi Sebastian Janikowski, który zrobił zawrotną jak na Polaka karierę w amerykańskiej lidze NFL - komplementuje Dudka Marcin Wyszkowski z ekipy The Crew.

Szeroko opiewanym tematem 1 kwietnia jest infrastruktura stadionowa. Tako rzecze oficjalna strona GKS Bełchatów :

Ogłoszony w styczniu przetarg na wynajęcie jednego z pomieszczeń w trybunie północnej stadionu GKS "Bełchatów" SSA został rozstrzygnięty. W nowoczesnym ponad 120-metrowym pomieszczeniu z widokiem na główną płytę mieścić się będzie salon... masażu. Salon "Midas" połączony z małą salą fitness oferować będzie m.in. masaż leczniczy, kosmetyczny, bańkami, akupresurę a nawet Ma Uri. Z kolei z masażu sportowego korzystać będą z pewnością piłkarze i zapaśnicy PGE GKS czy Skry Bełchatów. - Wprawdzie organizując przetarg mieliśmy na myśli siłownię lub fitness, ale i ten pomysł przypadł nam do gustu - mówi rzecznik klubu, Michał Antczak. Oferta salonu jest bardzo urozmaicona, więc salon powinien cieszyć się dużą popularnością.

O Wawelu na stadionie Wisły (warto podkreślić współpracę kilku serwisów klubowych)

i odpracowywaniu zakazu na stadionie Legii - już wspominaliśmy . Przy okazji stolicy i stadionów - można też poczytać o literze L przy Konwiktorskiej oraz znikającym dźwigu z budowy przy Łazienkowskiej .

Żeby jednak nie było tak licho, na koniec, news ze strony Wisłoki Dębica. Strony, która podbiła nasze serce swym żartem już dwa lata temu ( Ogólnopolskie Dzień Kibica Wisłoki dniem wolnym od pracy ).

Biało-zieloni nie poddają się recesji ( tutaj całość ):

(...) Kryzys finansowy dotknął także kluby sportowe, które zmuszone zostały ograniczyć wydatki i dokonać cięć w kosztach. (...) Na tym ponurym tle sytuacja w dębickiej Wisłoce przedstawia się niczym jasny promyk lipcowego słońca. (...) To wszystko dzięki zapobiegliwości włodarzy stowarzyszenia, którzy (...) postanowili zamienić jakże podatne na kryzys złotówki na walutę (...) znacznie odporniejszą na rynkowe spekulacje. Tak więc, począwszy od najbliższego meczu, kibice Wisłoki kupują bilety wstępu, płacąc za nie ariarami, czyli prawnym środkiem płatniczym obowiązującym na terenie Madagaskaru. (...) Spodziewane, ogromne zyski będą przeznaczane na zakup owoców amaruli, za które następnie można upędzić egzotyczny bimber. (...) - Madagaskar praktycznie nie uczestniczy w światowej wymianie finansowej, dlatego też ariary zawsze będą w cenie - dodaje nasz anonimowy informator. - Nadwyżkę można przeznaczyć na remont klubowego toru bobslejowego. Nie zapominajmy też o braciac Pospiszilach, którzy od 4 lat domagają się wypłaty. Dodatkowo, znajdująca się na naszej hali tajna tarcza rakietowa również jest niedoinwestowana. (...)