Strzelają, bronią, prowokują - chłopcy do podawania piłek

Podobno dobry bramkarz to 50 procent sukcesu. Ciekawe jaką część sukcesu według podobnych szacunków stanowi dobry chłopiec do podawania piłek? Podejrzewamy, że dużą, bo wielokrotnie prezentowaliśmy już jak niepozorny małolat może wpłynąć na wynik ważnego spotkania. Ostatni przykład przywędrował do nas z Izraela i zainspirował do stworzenia katalogu najciekawszych boiskowych ról, w jakie wcielili się chłopcy, którzy się podawanym piłkom nie kłaniali.

Asystent

W zeszłym tygodniu prowadzący w drugiej lidze izraelskiej Hapoel Hajfa prowadził u siebie 1:0 z Hapelem Bnei Lod. Gola dla gospodarzy zdobył Eran Levy, ale trudną do przecenienia rolę odegrał Ofek Mizrachi - chłopiec, który piłkę do gry wprowadził z prędkością światła i praktycznie pozbawił bramkarza rywali szans na skuteczną interwencję.

Na nieszczęście dla Ofka jego Hapoel przegrał z nie-jego-Hapoelem 1:2.

Strzelec

Chłopiec do podawania piłek, który strzelił gola w 2006 w spotkaniu Santacruzense z Atletico Sorocaba to już klasyk. Dzieciak kopiący piłkę do bramki nie przeszedłby jednak do historii, gdyby nie prowadząca tamto spotkanie sędzia Silvia Regina de Oliveira, która dowiodła, że kobiety + sędziowanie = zło .

Prowokator

W 2007 w meczu PAOK Saloniki - Panionios Ateny doszło do przepychanki z udziałem zawodników. Okazało się, że jej inicjatorem był chłopiec do podawania piłek, który postanowił zabawić się kosztem jednego z graczy Panioniosu. Ów jeden z graczy nie był z tego powodu specjalnie szczęśliwy

Skuteczny prowokator

Jeszcze lepiej poszło 13-letniemu Nicolasowi Dominguezowi. W fazie grupowej zeszłorocznego Copa Libertadores Nacional Montevideo nie dał u siebie szans Flamengo Rio de Janeiro. Goście przegrali 3:0, a mecz kończyli w dziewiątkę. Pierwszy czerwoną kartkę zobaczył Toro, który popchnął chłopca zwlekającego z podaniem mu piłki.

Bramkarz

Musicie wierzyć nam na słowo (to znaczy nikt Was nie zmusi, ale miło byłoby, gdybyście uwierzyli), bo nie udało nam się znaleźć filmiku. Pamiętamy jednak jak podczas jednego z meczów w Grecji zawodnik minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Wtedy do akcji wkroczył mały dzielny chłopiec do podawanie piłek, który wybił ją tuż przed linią bramkową. Piłka do siatki nie wpadła, więc o golu nie mogło być mowy. Na pocieszenie podobna sytuacja, ale z klubowym lekarzem w roli głównej

Postrach boiska

Mecze Comercial - Botafogo to jedne z najstarszych derbowych spotkań w Brazylii. Swoje momenty mieli w nich także chłopcy do podawania piłek. W 2007 Comercial prowadził 1:0, a niejaki Carlos Marcio dos Reis postanowił pomóc gospodarzom w utrzymaniu korzystnego wyniku. Dlatego zamiast podać piłkę bramkarzowi rywali, schował ją przed nim, a kiedy golkiper sam się po nią ruszył, zaatakował go metalowym prętem.

Andrzej Gołota

W pierwszej rundzie zeszłorocznego Pucharu UEFA Tottenham rozbił Anorthosis Famagusa 6:1. Najboleśniej porażkę przeżył Konstantinos Loumpoutis, który ciepał nie tylko po zagraniach zawodników Spurs, ale także chłopca do podawania piłek. Na pytanie co bolało bardziej, musicie odpowiedzieć sobie sami

Gwiazdy wieczoru

Oglądając popisy piłkarskie chłopców podających piłki zawodnikom Watford wpadliśmy w kompleksy. Mamy nadzieję, że tylko my .

Joker

Chłopcy do podawania piłek pojawiają się nie tylko na boiskach, ale też kortach. W 2001 podczas deblowego półfinału turnieju Masters w Toronto Martina Navratilova na chwilę zniknęła, co skrzętnie wykorzystał jeden z chłopców, który zagrał z jej partnerką - Arantxą Sanchez Vicario - było wiele radości