Bramka bramce nierówna

Niby w piłce tak jak na rybach - liczy się to, co w siatce. Mimo wszystko wolimy jednak w tej siatce oglądać dorodne szczupaki a nie kaszlące płotki. Bramka Rogera w meczu z Walią sprawiła, że wczorajsze "wędkowanie" przynajmniej na zdjęciach będzie ładnie wyglądać.

Przyznajemy, że już maczaliśmy pióro w kałamarzu, by wpisać środową potyczkę do Wielkiej Księgi Zapomnienia (trzymamy tam imiona dziewcząt, które nie chciały iść z nami na studniówkę, tytuły płyt, które pożyczyliśmy a nie chcemy oddać i film "Złoto dezerterów"). Wtedy jednak Roger Guerreiro pokazał, że ma ten błysk, którego pozazdrościć mu może większość polskich ligowców. Kapitalne uderzenie z narożnika pola karnego sprawiło, że spotkanie z Walijczykami jakoś tam będziemy pamiętać, mimo że dynamika zawodów była porównywalna z wyścigiem żółwi.

Przy okazji trafienie zawodnika Legii uświadomiło nam, że fajnie się ogląda piękne bramki strzelane przez reprezentację Polski. Niby taki szczegół (w końcu gol jest gol) a cieszy. Dlatego w ramach przypomnienia - subiektywny wybór dziesięciu najpiękniejszych bramek kadry pod rządami Leo. W kolejności chronologicznej, żeby nie było potem ''co gol Lewandowskiego lepszy od gola Krzynówka??? żenada!!!''.

Łukasz Garguła w meczu Polska - Finlandia 1:3 (1:32 filmu)

Radosław Matusiak w meczu Polska - Serbia 1:1

Paweł Golański w meczu Polska - Estonia 4:0

Jacek Krzynówek w meczu Rosja - Polska 2:2

Mariusz Lewandowski w meczu Polska - Czechy 2:0

Paweł Brożek w meczu Polska - Czechy 2:1

Jakub Błaszczykowski w meczu Polska - Czechy 2:1

Roger Guerreiro w meczu Irlandia - Polska 2:3

Robert Lewandowski w meczu Irlandia - Polska 2:3

Roger Guerreiro w meczu Polska - Walia 1:0

Copyright © Agora SA