Franciszek Smuda w Celtiku... O, biegną jednorożce, ale jakie śliczne...

Mówi profesor: "Są języki w których podwójne zaprzeczenie oznacza potwierdzenie - na przykład język angielski. Są języki, w których podwójne zaprzeczenie oznacza zaprzeczenie - na przykład język polski. Ale nie ma takich języków, w których podwójne potwierdzenie oznacza zaprzeczenie". A tu głos z tyłu sali: - Tia, jasne... "Tia, jasne" to motyw przewodni niniejszego zestawienia.

W związku z doniesieniami prasy o przenosinach Franciszka Smudy do Celtiku , serwis Z czuba.pl ma zaszczyt przedstawić największe niewypały zimowego okna transferowego w Polsce (i okolicach).

Umieszczenie każdej z tych pozycji nie oznacza, że wszystkie poniższe pomysły o plotki były wyssane z palca (choć niektóre były), ani że nigdy już do nich nie dojdzie (choć do większości nie dojdzie). Oznacza to, że transferowego szumu było tej zimy znacznie więcej, niż transferowego mięsa.

1. Jakub Wawrzyniak do Juventusu. O zainteresowaniu włoskiego klubu poinformował włoski dziennik "Leggo", o którym - jak się później okazało - mało kto słyszał, albo (według innych źródeł) którego nie sposób traktować poważnie. Albo jedno i drugie. Ów dziennik zapomniał jednak poinformować o zainteresowaniu Juventtusu Wawrzyniakiem samego Juventusu, na skutek czego kilku dziennikarzy z Polski dzwoniących do Włoch poczuło sie głupio, gdyż jedyną odpowiedzią jaką słyszeli było "Ale o co chodzi?"

Wawrzyniak tym zamieszaniem się nie zraził i któregoś wieczoru znienacka przeszedł do Panathinaikosu.

2. Sebastian Przyrowski w Tottenhamie. Przyrowski był nawet na testach i mówił, że Tottenham "widzał go 8 razy". Źródła w Tottenhamie mówiły z kolei, że transfer jest (zależnie od źródła) "prawdopodobny", "niemal pewny" lub "przesądzony". W końcu klub z Londynu kupił Carlo Cudiciniego, w związku z czym plotki o zainteresowaniu Przyrowskim Bordeaux, Birmingham i Nottigham Forrest jakoś przycichły.

3. Jacek Krzynówek do Legii. Naprawdę było blisko. Kiedy już decyzja o złożeniu oferty przeszła wszystkie szczeble w ITI, Legii i prawdopodobnie Banku Watykańskim, dyrektor Trzeciek wsiadł w samolot, poleciał do Wolfsburga, gdzie zastała go wiadomość, że Krzynówek właśnie przeszedł do Hannoveru.

4. Tomasz Jodłowiec do Napoli. Doszedłem do wniosku, że jeszcze za wcześnie na próbowanie sił w mocnej lidze zagranicznej - mówi Jodłowiec. - Chcieliśmy Jodłowca, ale latem. Nie prowadzimy i nie zamierzamy już prowadzić na jego temat rozmów - mówi dyrektor sportowy Napoli. - Moim zdaniem nie wszystko stracone. Wciąż twierdzę, że latem Napoli wróci do rozmów - mówi menedżer piłkarza. Bo co w sumie ma mówić?

5. Semir Stilić do Celtiku. O tym transferze mówił głównie sam Stilić. Wielki klub, nie odmówiłbym, ho, ho, naturalnie. Ze Szkocji ani razu nie przysła wiarygodna informacja, że Gordon Strachan chociaż raz widział Stilicia, choćby na youtubie.

6. Jarosław Fojut do Śląska. Prezes Śląska - gdy cała sprawa upadła - mówił tak: Jednak Śląsk na rynku transferowym nie był bierny. Prowadziliśmy wiele rozmów, mieliśmy dużo ofert, ale transfery nie doszły do finalizacji z różnych powodów. U niektórych zawodników kwestie finansowe były do zaakceptowania, ale za to niesatysfakcjonujący był ich poziom sportowy. W większości przypadków było jednak odwrotnie i to my nie mogliśmy sobie na kogoś pozwolić. Jarosław Fojut chciał podwyżkę nawet wobec tego, co zarabiał w Premiership.

No jasne - bo najlepiej by było ściągnąć piłkarza z lepszej ligi do gorszej, z mocniejszego klubu do słabszego i jeszcze, żeby nie chciał pieniędzy.

7. Maciej Żurawski do Wisły. - Hmm, raczej nie - powiedział Maciej Żurawski.

8. Evans Chikwaikwai do Legii. Pierwsze informacje o przylocie do Polski króla strzelców ligi Zimabawe pojawiły się na początku roku. Do tej pory nie przyjechał.

EDIT: Chikwaikwai przyleciał , dzięki Andy za wiadomość.

Jak będzie ze Smudą w Celtiku - nie wiem (no dobra - wiem, nic nie będzie), ale przynajmniej karuzela wciąż się kręci.

boh