Najdłuższy mecz piłki nożnej

35 godzin i 20 minut - tyle wynosi nowy (choć jeszcze nieoficjalny) rekord świata w długości meczu piłkarskiego. Bo 90 minut jest dla mięczaków. Rekord byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby meczu nie przerwano... z powodu zbyt brutalnej gry.

Autorami zamachu na życie dotychczasowego rekordu ustanowionego w Australii i wynoszącego 32 godziny i 50 minut, byli piłkarze-zapaleńcy z Filipin. W piątek o 8:40 na boisku w Iloilo City stanęły na przeciw siebie drużyny Barotac Nuevo Comprehensive National High School oraz Iloilo State College of Fisheries, a zeszły z niego (choć najprawdopodobniej zostały zniesione) w sobotę o 19:30. W tym czasie zdążyły rozegrać 19 ''połówek'' po 45 minut każda, i strzelić 269 goli. Końcowy wynik: 136:133 dla ISCOF (te nazwy są za długie nawet jak na ''kopiuj-wklej'').

Naczelny sekretarz związku piłkarskiego Iloilo, Duffie Botavara, twierdzi, że spotkanie trzymało w napięciu:

To nie był mecz, w którym obydwie strony wręczały sobie prezenty. Obydwie drużyny mocno broniły, stąd niski wynik, nie taki jak w Australii

Botavara nawiązał do wspomnianego poprzedniego najdłuższego meczu, który zakończył się wynikiem 315:296. Wypada sekretarzowi wierzyć, że zespoły grały na poważnie do końca, zwłaszcza biorąc pod uwagę okolilczności towarzyszące zakończeniu spotkania:

Grali tak intensywnie, że do ostatniej chwili bronili twardo. Tak intensywnie, że niewiele brakowało aby wywiązała się wielka bójka po tym jak jeden z graczy popchnął rywala w trakcie ostatniej partii.

- relacjonował Botavara. Po uspokojeniu sytuacji na boisku ostatnią 45-minutową część gry dokończono, ale szkoleniowcy zadecydowali, że lepiej zdusić narastające animozje w zarodku i nie rozegrać planowanej 20 odsłony meczu. Krewkość bijących rekord może wręcz imponować, biorąc pod uwagę, że jeszcze tego samego dnia, o 2 rano, podobno przestali ze zmęczenia biegać.

Tak czy siak gratulujemy - mecz trwający 35 godzin i 20 minut robi wrażenie. No chyba że jest się kibicem krykieta przywykłym do pojedynków trwających pięć dni.