Rosyjski Ronaldinho z CSKA

Najbardziej znanym spośród czwartkowych rywali Lecha jest Vagner Love, ale trzon zespołu tworzą Rosjanie, którzy zachwycali swoją grą podczas Euro 2008. Wśród nich, graczem, który ma największy wpływ na grę CSKA jest przebiegający dziesiątki kilometrów lewą stroną boiska Jurij Żirkow. Jeśli ktoś bez większej przesady jest porównywany do Ronaldinho i Roberto Carlosa, to znaczy, że naprawdę musi być dobry.

''Rosyjski Ronaldinho'' popisową próbkę dryblingu dał w spotkaniu Ligi Mistrzów z HSV w sezonie 2006/2007. Spójrzcie jak przejął piłkę na połowie boiska, na pełnej szybkości minął czterech rywali, by w końcu strzelić do bramki pomiędzy nogami bramkarza.

Gola strzelił też Sportingowi Lizbona w zwycięskim finale Pucharu UEFA. Strasznie ważnego gola, bo dającego prowadzenie 2:1 CSKA.

Analogie do słynnego Roberto Carlosa odnoszą się nie tylko do gry na pozycji lewego obrońcy (w kadrze) / lewego pomocnika (w CSKA) ale przede wszystkim ze względu na żelazne płuca Żirkowa. Podczas Euro 2008 przebiegł w sumie prawie 60 km, a UEFA nominowała go do najlepszej jedenastki turnieju, więc z pewnością nie było to bieganie bezproduktywne. Żirkow jest tak zapracowanym piłkarzem, że ślub brał podczas... zgrupowania kadry rosyjskiej w Turcji. Pani Żirkow niestety nie udało nam się znaleźć.

Na koniec - jeszcze więcej popisów rosyjskiego Ronaldinho.

Bartosz Nosal