Złotouści tygodnia - zielony Mila

Tydzień temu motorem napędowym naszego cyklu była Liga Mistrzów. Dzisiaj dla odmiany komentatorskie rewelacje napłynęły z Ekstraklasy. Najwięcej w tym zasługi pewnego blondyna, który jedną akcją zapisał się w annałach ligi, na youtube i w złotoustych.

Wszystko, co najfajniejsze dla naszego cyklu, zdarzyło się podczas wtorkowego meczu Ruchu Chorzów ze Śląskiem Wrocław. Najpierw był wywiad z trenerem Śląska, Ryszardem Tarasiewiczem, przeprowadzany przez reportera Canal+.

- Czy zdobędzie pan dzisiaj gród Zabrze?

- Spróbujemy.

- Czy przywiózł pan ze sobą konia trojańskiego?

- Nie, aż tak przebiegli nie jesteśmy. Zresztą przywieźliśmy tylu piłkarzy, że raczej do konia by się nie zmieścili.

Później komentatorzy Canal+ robili wszystko, by uatrakcyjnić relację:

- Szybki jak Kawasaki Marcin Zając.

- Wróble ćwierkały, że Śląsk może wygrać z Ruchem i gwiżdże teraz sędzia Wróbel na koniec meczu.

Po meczu było TO:

Wywiad z Sebastianem Milą
 

A później jeszcze komentarz sprawozdawców Canal+: 

- Widzieliśmy na zębach Sebastiana aparat, ale z niego tez niezły aparat jest, bo ma chłopak dystans do siebie.

Inne ligowe sentencje tygodnia pod spodem:

- Nowa taktyka naszych drużyn - zagrać na zero z przodu (Leszek Bartnicki w trakcie meczu Cracovia-Arka).

- Jak patrzę na grę Cracovii, to mi się przypomina taki wiersz, Reduta Ordona (Bartnicki po raz drugi, o tym, że im strzelać nie kazano).

- Musiałby tam być Steven Gerrard, żeby Polonia jednym podaniem przeniosła się na drugą stronę, a jeśli dobrze widziałem, nie ma Gerrarda nawet na ławce. Ani w jednej, ani w drugiej drużynie (Janusz Basałaj w meczu Polonia Warszawa - Piast Gliwice).

- Sędzia przekładał sobie chorągiewkę z jednej ręki do drugiej, dlatego opóźnił reakcję. Można powiedzieć, że miał problemy techniczne (Krzysztof Chrobak w meczu Polonia-Piast).

- Małecki, Małkowski - dobrze że nam się nie mylą. Dobrze że nie sędziuje Piotr Małek (Jacek Laskowski w trakcie meczu Wisła - Odra).

Przez cały tydzień czekamy na wasze komentatorskie donosy. Oto skrzynka, na którą składajcie swoje znaleziska - k omentatorzy@g.pl .