10. George W. Bush Rzucił kiedyś piłką przed baseballowym meczem World Series, ubrany w kamizelkę kuloodporną.
9. Woodrow Wilson grał w baseball w Davidson College
8. Richard Nixon grał w futbol amerykański w Whittier College
7. Jimmy Carter grał w baseball i biegał przełajowo w Marynarce wojennej
6. Teddy Roosevelt grał w tenisa na trawniku przed Białym Domem.
5. Ronald Reagan grał w futbol amerykański w Eureka College, a także postać Gippera w filmie o jednym z najwybitniejszym trenerów futbolowych w historii Kenneth'ie Rockne
4. George H. Bush grał na na pierwszej bazie w baseball na uniwersytecie Yale i grał w uniwersyteckiej World Series w 1948 roku
3. Dwight Eisenhower grał w futbol amerykański w armii, złapał kontuzję kolana próbując "ustrzelić Jima Thorpe'a
2. Barack Obama
1. Gerlad Ford Był gwiazdą futbolowej drużyny Uniwersytetu Michingan, która zdobywała mistrzostwa w 1932 i 1933 roku.
Klasyfikację opracował Ritchie Whitt z Dallas Observer. Swoją drogą, gdyby taką klasyfikacją zrobić w Polsce, to wygrałby chyba Aleksander Kwaśniewski, bo podobno grywa w tenisa. Chyba, że wędkarstwo Lecha Wałęsy by przeważyło.
Chyba, że weźmiemy jeszcze do klasyfikacji królów. Paweł Jasienica pisze, że Zygmunt III Waza grywał w piłkę, a na pewno wielu z nich uprawiało jeździectwo, szermierkę i - w późniejszych czasach - strzelectwo.