10 najbardziej usportowionych prezydentów USA w historii

No co, wszyscy piszą o wyborach w USA, szef sport.pl siedzi w USA i się zachwyca, my też możemy się podczepić. Barack Obama obecnie chyba prowadzi w klasyfikacji najbardziej usportowionych prezydentów USA w historii - w swojej drużynie na uniwersytecie w koszykówce był najlepszym strzelcem, do tego ma własny model trampka. Ale nie prowadzi w tym zestawieniu.

10. George W. Bush Rzucił kiedyś piłką przed baseballowym meczem World Series, ubrany w kamizelkę kuloodporną.

9. Woodrow Wilson grał w baseball w Davidson College

8. Richard Nixon grał w futbol amerykański w Whittier College

7. Jimmy Carter grał w baseball i biegał przełajowo w Marynarce wojennej

6. Teddy Roosevelt grał w tenisa na trawniku przed Białym Domem.

5. Ronald Reagan grał w futbol amerykański w Eureka College, a także postać Gippera w filmie o jednym z najwybitniejszym trenerów futbolowych w historii Kenneth'ie Rockne

4. George H. Bush grał na na pierwszej bazie w baseball na uniwersytecie Yale i grał w uniwersyteckiej World Series w 1948 roku

3. Dwight Eisenhower grał w futbol amerykański w armii, złapał kontuzję kolana próbując "ustrzelić Jima Thorpe'a

2. Barack Obama

1. Gerlad Ford Był gwiazdą futbolowej drużyny Uniwersytetu Michingan, która zdobywała mistrzostwa w 1932 i 1933 roku.

Klasyfikację opracował Ritchie Whitt z Dallas Observer. Swoją drogą, gdyby taką klasyfikacją zrobić w Polsce, to wygrałby chyba Aleksander Kwaśniewski, bo podobno grywa w tenisa. Chyba, że wędkarstwo Lecha Wałęsy by przeważyło.

Chyba, że weźmiemy jeszcze do klasyfikacji królów. Paweł Jasienica pisze, że Zygmunt III Waza grywał w piłkę, a na pewno wielu z nich uprawiało jeździectwo, szermierkę i - w późniejszych czasach - strzelectwo.