Zaplanuj wyjście do teatru razem ze Zczuba.pl

Jak donosi Przegląd Sportowy, w najbliższą sobotę na deskach Teatru Polonia w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu "Ciało kobiety, młot". Sztuka francuskiej reżyserki Judith Depaule będzie opowiadała o codziennym życiu Kamili Skolimowskiej. Nie trzeba się bać, chyba.

W marcu zadzwonili do mnie ludzie z teatru Polonia i zaproponowali udział w tym projekcie. Skonsultowałam to z trenerem i sponsorem - firmą Sarasung. Nie mieli obiekcji, więc zaczęliśmy współpracę. (...) Ekipa przyjechała do Spały, gdzie trenowałam. Założono mi dwie kamery na rękę i na szyję. Jedną filmowano to, co widzę podczas rzutu, a drugą to, co widzą kibice.

W ten sposób Kamila Skolimowska referuje Przeglądowi Sportowemu swoją nową przygodę. Ta sztuka to monodram, w którym monologowi aktorki będzie towarzyszył pokaz filmowy - fragmenty z treningów i życia rodzinnego naszej Mistrzyni Olimpijskiej jako element scenografii. Tekst sztuki oparty jest na autentycznych wypowiedziach Skolimowskiej - kobiety. Bo to sztuka o kobiecości, o ciele sportsmenki, która akceptuje swoją sylwetkę, choć sylwetka ta standardom kobiecego piękna się wymyka. Aktorka grająca główną rolę, Bogusława Schubert, wymyka się natomiast bezpośrednim skojarzeniom z młociarką. 63-letnia dzisiaj aktorka wygląda tak:

To oczywiste, że za późno już na zmiany, ale w przyszłości Teatrowi Polonia proponujemy konsultacje z chłopcami z PoBandzie, których w sztuce interesuje wprawdzie jeden aspekt, ale kobiece ciało znają lepiej, niż ktokolwiek - nawet ciało Kamili Skolimowskiej .

Polecamy wam serdecznie nowy spektakl TP , a twórcom winszujemy pomysłu - godzina z wysoką i ciężką sztuką na pewno jest do dźwignięcia. Mamy zamiar zmierzyć się z tym wyzwaniem w najbliższym czasie, w międzyczasie fantazjując na temat kolejnych części projektu. "Ciało mężczyzny, narty"?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.