Rok temu grał w Premiership, dziś w... 11. lidze

Ian Pearce zaczynał karierę w Chelsea Londyn. W 1995 roku zdobywał Mistrzostwo Anglii z Blackburn. Później był gwiazdą West Hamu, w którym spędził 7 lat. Ostatni sezon zaczynał w Fulham. Dzisiaj jest podporą Oxted & District Football Club - zespołu z 11 ligi w angielskiej hierarchii.

34-letni obrońca, który przed rokiem był zawodnikiem Fulham, zmagał się jednak przez cały sezon z kontuzjami. Wiosenną rundę sezonu 2007/08 spędził na wypożyczeniu w Southampton, gdzie zagrał jeden mecz. Degradacja do Championship nie okazała się jednak dnem kariery. Z końcem sezonu Pearce'owi skończył się kontrakt. Nowego próżno szukał w wyższych ligach. Determinacja, by kontynuować i tak bogatą karierę, zmusiła weterana do założenia koszulki FC Oxted , zespołu grającego w Surrey South Eastern Combination First Division - jedenastej w rozbudowanym systemie ligowym w Anglii .

W lepszych czasach strzelał takie bramki:

By strzelał bramki dla Młotów, West Ham musiał zapłacić Blackburn 3,5 miliona funtów. Dzisiaj jest już po debiucie w nowej drużynie, do której przeszedł za darmo. Strzelił bramkę, tak jak dawniej - różnica polega na tym, że ostatniego gola Pearce'a widziało 150 widzów.