Rivaldo w Uzbekistanie

Jakiś czas temu, z pewnym takim niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o rzekomym pozyskaniu Rivaldo przez Bunyodkor Taszkient, czyli Klub Znany Kiedyś Jako PFC Kuruvchi. Może to z powodu wcześniejszych wieści o transferze Samuela Eto'o, a może po prostu z braku oficjalnego potwierdzenia. Czas szybko pokazał, że nie powinniśmy byli wątpić w moc petrodolara. Rivaldo do Taszkientu przyjechał, zobaczył i zdążył już strzelić dwie bramki.

Debiut Rivaldo miał miejsce w czwartek w meczu z klubem Mash'al, wygranym przez Bunyodkor 2:0. Obydwa gole, w 12. i 89. minucie strzelił właśnie będący już jedną nogą na zasłużonej emeryturze Brazylijczyk. Drugą nogą radził sobie jednak nieźle - rezultat to właśnie owe dwa piękne gole, które możecie obejrzeć poniżej (niestety na filmie o jakości zdecydowanie mniejszej urody):

Przy okazji strasznie się cieszymy, że mogliśmy wrócić w gościnne progi angielskiej wersji oficjalnej strony internetowej Bunyodkora , którą regularnie odwiedzaliśmy śledząc informacje o Samuelu Eto'o. Przypomnieliśmy sobie, jak pocieszną angielszczyzną pisane są na niej teksty:

Rivaldo in his first official match scored two goals because of his high level techniques.

I z tego samego meczu:

It is necessary to add that Ulugbek Bakaev and Timur Kapadze also participated in the match against Mash'al in spite of everything that they were participated in the national team of Uzbekistan in the match against Australia, yesterday.

Kolejną porcję petrodolarów radzimy przeznaczyć na dobrego tłumacza.