Barack Obama nowym trenerem West Hamu?

Nie wiemy jakie są szanse na to, że Barack Obama zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, wiemy jednak ile wynoszą szanse na to, że zostanie trenerem West Ham United - 10 000 do 1.

Jeden z londyńskich biznesmenów uparł się, żeby postawić pieniądze na to, że następcą Alana Curbishleya na stanowisku menadżera West Hamu będzie kandydat na prezydenta USA, Barack Obama. Co dziwniejsze - brytyjski bukmacher William Hill zakład przyjął i za 10 funtów postawionych przez niezidentyfikowanego biznesmena wypłaci 100 000. Rzecznik Hilla, Graham Sharpe wyjawił reporterom, że obstawiający zrobił to tylko dlatego, żeby móc pochwalić się przed swoimi amerykańskimi znajomymi kupon z nazwiskiem kandydata na prezydenta USA.

Jedyny argument świadczący przeciwko całkowitej niedorzeczności zakładu, który najwyraźniej wystarczył firmie Hilla, to pogłoski, że podczas mającej miejsce pięć lat temu wizycie w Wielkiej Brytanii, Obama stał się fanem West Hamu.

Bukmacher co prawda nie drży o swoje pieniądze, ale podkreśla, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mówi Sharpe:

Zaoferowaliśmy 10 000-1 ponieważ w chwili obecnej jest on [Obama] prawdopodobnie zajęty walką o nieco bardziej prestiżowe stanowisko. Jednak jeśli go nie zdobędzie, a posada trenera West Ham wciąż będzie do wzięcia, nigdy nie wiadomo.

Jesteśmy ciekawi czy moglibyśmy postawić u Hilla pięć złotych na to, że następcą Leo Beenhakkera będzie Krzysztof Ibisz? I ile płacą?