Anglicy wygrali Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Gejów i Lesbijek

Co nie udaje się heteroseksualnym Anglikom, osiągają ich koledzy o innej orientacji. Gejowski Mundial odbył się w tym roku w Londynie, a wygrała drużyna Stonewall Lions, od miesiąca również Mistrzowie Starego Kontynentu. W zawodach wzięły udział 32 ekipy z całego świata, m.in. z Ugandy. Polacy, jak zwykle, zespołu nie wystawili.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Gejów i Lesbijek organizowane są od ponad dekady przez International Gay and Lesbian Football Association, związek powstały w 1992 roku dla promocji futbolu w środowiskach gejowskich, jak i dla promocji tolerancji w środowiskach piłkarskich.

Tegoroczni zwycięscy, Stonewall Lions, wygrali te rozgrywki również dwa lata temu, a przed rokiem doszli do finału. Tym razem okazali się zupełnie poza zasięgiem rywali - w finale rozgromili argentyńskie SAF Gay 5-0.

Coroczny Mundial? Coroczne Mistrzostwa Europy? Wydawałoby się, że z takim maratonem mogą poradzić sobie tylko profesjonalni atleci. Jest jednak inaczej, m.in. dzięki programowi imprezy, w której więcej zabawy, niż grania na serio.

Dzień przed otwarciem imprezy wszyscy zawodnicy spotykają się na party w nocnym klubie i balują do północy (o takim trybie piłkarskich przygotowań mówił niedawno Wojciech Kowalczyk, może on tam był?). Następnego dnia czas płynie na ceremonii otwarcia, z udziałem wszelakich aperitifów. Dopiero dwa kolejne dni zaczynają przypominać prawdziwy turniej piłkarski - trwają mecze grupowe. Później znów jednodniowa przerwa (imprezy do 4 rano - oddzielnie dla pań, oddzielnie dla panów). Wreszcie dochodzi do fazy play-off, a po półfinałach znów jednodniowa impreza (klub otwarty do ostatniego klienta). Boiskowe zwieńczenie tygodniowych zmagań w sobotę - FINAŁ (w Londynie turniej trwał od 23 do 30 sierpnia).

Polecamy turniej przedstawicielom polskiego społeczeństwa homoseksualnego. Trochę wstyd, że swoją drużynę wystawia Uganda, a nasi pozostają w kraju, przed telewizorami. Czyżby lęk przed niekończącymi się imprezami? Następny Mundial już za rok, w Waszyngtonie. Zapisy na stronie mistrzostw pewnie niebawem się zaczną, bądźcie czujni.