Igrzyska w Pekinie Z czuba i na żywo - dzień 12.

Zaczęło się źle - od ćwiećfinałowej porażki siatkarzy z Włochami 2:3. Potem było równie źle - odpadli również szczypiorniści, którzy przegrali z Islandią 30:32. Skończyło się niesamowicie. Usain Bolt po dwunastu latach pobił dwunastoletni rekord świata Michaela Johnsona na 200 m!

null

6:43 Mamy pierwszych dziś przegranych (bardzo pechowych przegranych)

 

Zapaśnik Krystian Brzozowski nie potrafił wykorzystać szczęśliwego losowania w decydującej rundzie swojego pierwszego pojedynku w kategorii 74kg. Dwukrotnie nieprawidłowo założył klamrę, wobec czego sędziowie przyznali zwycięstwo rywalowi. Brzozowski nie wystąpi w repasażach. I tym faktem jesteśmy najbardziej zasmucenie, bo jak wiadomo kochamy repasaże... w jeszcze bardziej przykrych okolicznościach, w II rundzie turnieju tenisa stołowego, przegrała Li Qian (2:4 w setach). Pierwsze trzy sety fatalnie. Było 0:3, ale zdołała odrobić straty na 2:3. W szóstym secie prowadziła już 10:6, ale to Białorusinka Tatiana Kostroimna wygrała ostatecznie 12:10.

6:46 Wielkie starcie siatkarzy z Włochami o półfinał - Z Czuba i na żywo

6:58 Pierwszy półfinalista turnieju siatkarskiego jest już znany. Rosja pokonała Bułgarię 3:1 .

7:04 Przed nami trzy finały z udziałem polskich zawodniczek. W Qingdao finałowy wyścig właśnie rozpoczyna Zofia Klepacka w klasie RS:X.

 

O 13:20 Kamila Skolimowska i Anita Włodarczyk będą rzucać młotem.

 

A na zakończenie dnia o 16:35 w finale biegu na 400m przez płotki skakać będzie Anna Jesień.

7:11 W Qingdao się działo

 

Mateusz Kusznierwicz z Dominikiem Życkim w ósmym wyścigu klasy Star zajęli piąte miejsce. Po ośmiu startach w klasyfikacji generalnej (w przededniu finałowego startu) zajmują trzecią pozycję.

7:12 Czy to koniec marzeń o półfinale siatkarzy? 0:2 w ''plecy'' z Włochami! - relacja Z Czuba

7:30 Żeglarstwo Jak już wspomnieliśmy w medalowym wyścigu klasy RS:X płynie Zofia Klepacka. Na razie jest dziewiąta. Po dziesięciu wyścigach w klasyfikacji generalnej była siódma.

7:43 Klepacka spadła już na 10. miejsce, czyli ostatnie. Zawodniczki pokonują ostatnie fale Prowadzi Włoszka Sensini, która zaatakowała z trzeciego miejsca. Druga jest Brytyjka Shaw Bryony, a trzecia Alabau Marina.

7:53 Jeszcze Polska!!! W setach już tylko 1:2. Trwa relacja

8:05 I już po sprawie w klasie RS:X. Zofia Klepacka na ósmym miejscu w ostatnim wyścigu. Kończy zawody na 7. miejscu. Złoto dla Chinki, srebro dla Włoszki, brąz dla Brytyjki.

8:07 Piłka ręczna W ramach rozgrzewki przed meczem piłkarzy ręcznych Polska - Islandia: Francuzi pokonali Rosjan 27:24 i awansowali do najlepszej czwórki turnieju.

8:07 Chińskie przysłowie półfinałowe

 

Chińskie przysłowie zaskakująco pasuje do 12. dnia igrzysk. A brzmi ono: Płyń jak liść na rzece życia i nie popłyń w ćwierćfinałach, a będziesz o krok od medalu. Zaiste...

8:12 Siatkówka Polacy obronili drugiego meczbola w meczu z Włochami. A już za kilka minut walkę rozpoczynają piłkarze ręczni!

8:37 Dramatyczna porażka siatkarzy w meczu z Włochami 2:3 - Z Czuba

8:38 ''Starzyści'' Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli dziewiąte miejsce w dziewiątym wyścigu. Spadli przez to w klasyfikacji generalnej z trzeciego miejsca na czwarte. Dziś jeszcze jeden wyścig.

8:47 Siatkarze odpadli. W grze pozostają jeszcze ręczni i grają z Islandią Z Czuba i na żywo

9:04 Wyścig jachtów klasy Star się jeszcze nie skończył, ale na chwilę przed finiszem Kusznierewicz z Życkim zajmują trzynaste miejsce. Spadają więc w klasyfikacji generalnej. Najpierw z trzeciego na czwarte, teraz z czwartego na piąte.

9:07 Nie ma co ukrywać - podupadliśmy nieco na duchu, bo wieści nie są najlepsze. Trzymamy kciuki za naszych szczypiornistów, nucimy Kazikowe "Los się musi odmienić", ale... no sami wiecie. Pewnie czujecie się podobnie.

9:09 Ahoj wilki morskie! Z żeglarskim pozdrowieniem chcieliśmy poinformować, że Kusznierewicz z Życkim spadli już na czternaste miejsce. Kończymy pozdrowieniem harcerskim czuwaj!

9:18 Niektórzy na swoich ''gwiazdach'' już dopłynęli, ale na szerokim horyzoncie tabelki z wynikami jeszcze naszych nie widać. Wielkie emocje narastają. Będzie czternaste, czy trzynaste? Kto da więcej?

9:20 A jednak udało się wskoczyć, jak to się mówi, na dobre trzynaste miejsce. W ''generalce'' spadamy na szóste. Jasna sprawa, że też bardzo dobre. Wyścig finałowy jutro o 7:00 rano czyli o 13:00.

9:28 Teraz czekamy na półfinały z udziałem trzech naszych kanadyjkarzy. O 10:00 w C1 na 1000m startuje Marcin Grzybowski. A pół godziny później w C2 Paweł Baraszkiewicz i Wojciech Tyszyński.

9:42 I kolejna porażka - po siatkarzach z igrzyskami żegnają się nasi szczypiorniści, którzy przegrali w ćwierćfinale z Islandią 30:32

Najważniejsze wydarzenia dnia

 

Po dramatycznym meczu siatkarze przegrali ćwierćfinał z Włochami 2:3

 

Półfinał nie dla nas - szczypiorniści nie dali rady Islandii

 

Zofia Klepacka siódma w żeglarskiej klasie RS:X

9:48 Przygnębiające dwa tysiące słów o porażce siatkarzy

 

 

9:56 Kajakarstwo Już za chwilę w półfinale kanadyjek jedynek popłynie Marcin Grzybowski. Łatwo nie będzie - uprzedzają komentatorzy. Mamy dziś wyjątkowo pod górkę, nic nie dzie po naszej myśli, może kajakarze los odmienią?

10:00 Kto jeszcze dziś może poprawić nam humory? O 13.20 startuje finałowy konkurs rzutu młotem, a tam Kamila Skolimowska i Anita Wodarczyk. O 16.35 w finale 400 m ppł pobiegnie Anna Jesień. Liczymy też na dobre starty naszych kajakarzy.

10:01 Kajakarstwo Właśnie wyruszył nasz kanadyjkarz Marcin Grzybowski

10:02 I jest dobrze - na półmetku Grzybowski płynie na 2. miejscu

10:04 Niestety, Polak kończy na 4. miejscu i odpada z rywalizacji.

10:05 Dziś na kajakowym torze zobaczymy jeszcze naszą kajakową dwójkę - Pawła Baraszkiewicza i Wojciecha Tyszyńskiego. To za jakieś pół godziny.

10:12 Pływanie synchroniczne No to was trochę zaskoczyliśmy i siebie też. To pewnie pierwszy i ostatni wpis o tej konkurencji. Co nie znaczy, że nie jest ciekawa. Piszemy, bo w kilkuminutowym pokazie dziewczyny (pływają) tańczą w wodzie tak niesamowicie, że mało kto im dorówna na normalnym parkiecie. My moglibyśmy ewentualnie wystąpić w synchronicznym skoku do wody na popularną bombę.

10:18 A jednak jest drugi wpis o pływaniu synchronicznym. Raczej propozycja dla twórców filmu ''Dirty Dancing''. Może następną część filmu osadzić w środowisku synchronicznym i nazwać obraz ''Clean Dancing''. Aha no i oczywiście wpleść w fabułę jakiegoś ''Italiano'', żeby było bardziej kontrowersyjnie i pikantnie. Prawa autorskie do pomysłu jesteśmy w stanie odsprzedać za miejsce polskiej drużyny w Lidze Mistrzów.

10:27 Przed chwilą w kajakarskich dwójkach Belgowie, pewni awansu do dalszych wyścigów zwolnili tuż przed metą, i w ostatniej chwili wyprzedzili ich Chińczycy. Okazuje się, że Chińczyokm na igrzyskach pomagają nie tylko ściany, sędziowie ale i Belgowie.

10:28 A na starcie czekają już Baraszkiewicz i Tyszyński. I wiosła krzepko dzierżą w dłoni...

10:30 I ruszyli nasi kanadyjkarze.

10:32 Mamy półmetek. I trzecie miejsce naszych.

10:34 Rozpaczliwie potrzebowaliśmy dziś jakiejś dobrej wiadomości i jest! Polscy kanadyjkarze wygrali półfinał i wchodzą do finału.

10:39 A teraz coś z zupełnie innej beczki:

 

BMX. Trzykrotny mistrz świata w kolarskiej konkurencji BMX, Amerykanin Kyle Bennett zwichnął rękę, ale mimo to awansował do półfinału zawodów.

 

Gratulujemy debiutantom ducha olimpijskiego.

10:43 I jeszcze dwa tysiące słów o porażce piłkarzy ręcznych

 

10:52 Teraz coś z bokserskiej beczki

 

Niejaki Dżachon Kurbanow z Tadżykistanu wygrywa z polskimi zawodnikami, którzy byli o włos od zwycięstwa, ale przegrali na własne życzenie. Albo spodziewali się, że rywale będą atakować, ale tego nie robili (tak, tak też można). W każdym razie ów Dżachon, prowadząc w ćwierćfinale na puknty 12:6, ugryzł w bark kazachskiego przeciwnika, Jerkebułana Szynaliewa. Sędziowie nie mieli wyjścia i zdyskwalifikowali głodnego Tadżyka. Do półfinału w kategorii półciężkiej awansował bokser z Kazachstanu...

11:15 Nie wiem jak u Was, ale w nas te poranne porażki cały czas siedzą. Tymczasem Supergigant do siatkarzy pretensji nie ma. Wręcz przeciwnie - Supergigant siatkarzom i Lozano dziękuje.

11:25 Nam chyba jednak bliżej jest do postawy Darka Wołowskiego, który uważa, że dziękowanie po porażkach ma w sobie coś ironicznego. Wielkich pretensji nie mamy, ale z dziękowaniem byśmy się nie spieszyli jakoś strasznie. Bo i siatkarze i piłkarze ręczni powinni sobie uświadomić, że tytuł wicemistrza świata nie jest dożywotni i wejście do światowej czołówki trzeba potwierdzać na kolejnych imprezach.

11:30 Tenis stołowy "Chińczyków można pokonać. I to na ich terenie" Kto rzucił te niepoważne słowa, i to w odniesieniu do chińskich pingpongistów? Otóz 42-letni Joerg Persson, szwedzki arcymistrz celuloidowej piłeczki (nie mogliśmy się powstrzymać, sorry). Persson uważa, że Europejczycy mogą pokrzyżować gospodarzom szyki. Obawiamy się, że należy do mniejszości...

11:50 W telewizji rozdrapywanie ran: przypomnienie porannych porażek najpierw zapaśnika Brzozowskiego, teraz pingpongistki Li Qian....

11:53 Lekkoatletyka No i mamy piątego zwycięzcę w konkursie dopingu. W tym drugiego, któremu najprawdopodobniej odbiorą medal. A dokładnie, której odbiorą medal. Chodzi o siedmioboistkę Ludmiłę Błońską i jej srebro . Pierwsza próbka dała pozytywny wyniki jeżeli próbka B wykaże stosowanie dopingu z medalu nici. Czy to kolejna szansa na medal dla Polski? Niby tak, ale trzeba by zdyskwalifikować cztery inne zawodniczki...

 

Ciekawe, że jednym ze dyskwalifikowanych jest Koreańczyk Kim Jong-su, który brał udział w konkursach strzeleckich. Zastanawialiśmy się czy aby przypadkiem nie strzelił sobie jednego przed konkursem, żeby mieć pewniejszą rękę...

11:55 Dlaczego przegraliśmy - to pytanie pojawi się dzisiaj (i jutro i pojutrze i jeszcze pewnie przez kilka dni) wielokrotnie. Mówi Wojciech Drzyzga, były reprezentant Polski w siatkówce, obecnie komentator Polsatu:

Wygrywamy mecze o pietruszkę, ale na wielkich imprezach spalamy się psychicznie. Dzisiaj zagraliśmy dobrze, ale zastanawiające jest to, dlaczego w trudnych momentach Raul Lozano tak długo czekał ze zmianami. Marcin Wika czy Paweł Woicki mogli wejść na boisko wcześniej. A mimo wszystko Raul Lozano długo z nich nie korzystał...

12:00 Tymczasem korespondent wybrał się dziś do Qingdao na żeglarstwo. Do ostatnich chwil nie mógł się zdecydować, czy nie zostać w Pekinie i nie obejrzeć siatkarzy/piłkarzy ręcznych, ale ostatecznie zrezygnował. Czyżby coś wiedział?

Wycieczka z Pekinu do Qingdao, gdzie odbywają się regaty żeglarskie, to jak wyjazd z Warszawy do Sopotu, choć oczywiście trzeba pamiętać, że zarówno Pekin od Warszawy, jak i Qingdao od Sopotu są sporo większe. Ale wrażenia podobne - można po zaduchu stolicy nieco odetchnąć świeżym powietrzem (które jak kto woli "pachnie oceanem", albo "jedzie rybami") i nieco zwolnić. Tutaj nawet pieszy na ulicy ma jakieś prawa!

12:01 Czekamy na start Lucjana Błaszczyka w drugiej rundzie turnieju pingpongistów i początek rywalizacji naszych lekkoatletów. Tymczasem w turnieju koszykówki mężczyzn, Yao Ming i wspierający go Chińczycy grają z Litwą. Jest 63:48, co dowodzi, że Chińczyków jednak można pokonać.

Najważniejsze wydarzenia dnia

 

Po dramatycznym meczu siatkarze przegrali ćwierćfinał z Włochami 2:3

 

Półfinał nie dla nas - szczypiorniści nie dali rady Islandii

 

Zofia Klepacka siódma w żeglarskiej klasie RS:X

12:10 Rysunek Kamila inspirowany migawkami z tv pokazującymi gdzie nasi medaliści trenowali.

 

12:25 Korespondent kontra chińska biurokracja:

Biurokracja i organizacja iście pekińska. Najpierw poszedłem na miejsce zawodów, gdzie policjant mnie przegonił. 5 kilometrów dalej znalazłem "Centrum Olimpijskie", gdzie można kupić bilety - do samego Centrum. W Centrum z kolei można kupić bilety na zawody, na które jeszcze trzeba dojechać te pięć kilometrów z powrotem.

12:32 Koszykówka. Litwa pokonała Chiny 94:68. W półfinale są także Hiszpanie, którzy ograli Chorwatów 72:59. Dziś jeszcze w ćwierćfinałach spotkają się USA z Australią i Argentyna z Grecją.

12:45 Cały czas tętnią emocję po porażce siatkarzy. Rafał Stec zaklina rzeczywistość i lansuje ekstrawagancką hipotezę, że siatkarze nie przegrali .

12:50 Piłka wodna Ostateczny krach wąsów. To już koniec. Ostatni wąsacze przegrali - chorwaccy waterpoliści, którzy zapuścili przed igrzyskami wąsy i zapowiadali, że zgolą je dopiero po zdobyciu złotego medalu, przegrali ćwierćfinałowe spotkanie z Czarnogórą 6:7. Rozczarowanie pchnęło ich do desperackiego kroku - już zapowiedzieli golenie...

13:04 Tenis stołowy A tymczasem sówj mecz z Czechem Petrem Korbelem rozpoczął Lucjan Błaszczyk. Prowadzi 8:6 w pierwszym secie.

13:06 Przegrali? Nie przegrali? Potargować warto. Jeszcze jeden komentarz do porażki siatkarzy.

Nie chcę zanudzać banałami, że tie break w siatkówce to jak konkurs rzutów karnych w piłce nożnej, ale w dużej mierze o naszej porażce zadecydowała fortuna.

Więcej na blogu Przemka Iwańczyka.

13:07 I Błaszczyk wygrywa pierwszego seta 11:9. A za kilka minut w swoim biegu eliminacyjnym na 800 m pobiegnie Paweł Czapiewski

13:08 A po następnych kilkunastu minutach Marcin Lewandowski.

13:13 Błaszczyk już 2:0 w setach. A za chwilę wystartuje Czapiewski.

13:16 Kolejny głos w dyskusji o siatkarzach i szczypiornistach. Maciek:

 

Czytam blogi Rafała Steca i Supergigantowców, i szlag mnie trafia. Otóż siatkarze PRZEGRALI. Piłkarze ręczni PRZEGRALI. I nic tu nie pomoże zaklinanie rzeczywistości i wychwalanie walki i zaangażowania. Walka i zaangażowanie dla reprezentantów Polski powinny być codziennym obowiązkiem, a nie czymś, co się zdarza przypadkiem i zaraz robimy wokół tego wielkie halo. Gra z orzełkiem na piersi do czegoś zobowiązuje, do diabła - właśnie do walki i zaangażowania. Tu nie ma za co chwalić drużyn Lozano i Wenty, bo bój do ostatniej minuty i ostatniego punktu był ich psim obowiązkiem. Natomiast to, co różni naszych siatkarzy i szczypiornistów od czołówki, to jest ta jedna bramka z dystansu, ten jeden punkt zdobyty blokiem w kluczowym momencie. To jest to, co różni ich, solidnych średniaków, od zwycięzców. Nie sądzę, żebyście mieli opublikować tego maila, ale mam już serdecznie dość doszukiwania się moralnych triumfów tam, gdzie są porażki. Mam dość nieśmiertelnego "Nic się nie stało". Bo się stało do ciężkiej cholery i może czas, żeby do sportowców coś dotarło.

 

13:17 Lekkoatletyka: I Czapiewski wystartował. Na razie taktycznie na ostatnim miejscu. Ale on ma mocny finisz. Przynajmniej zawsze miał.

13:19 Czapiewski wystrzelił jak z procy, znacznie wcześniej, niż zwykle zaczynał finisz. I przybiegł na trzecim miejscu. Bezpośredniego awansu do dalszych biegów nie wywalczył, ale może awansuje dzięki czasowi.

13:22 Za chwilę rozpocznie się finał rzutu młotem pań. Trwa prezentacja zawodniczek. Nie wiemy, czy w Pekinie, po wspaniałych sukcesach Majewskiego i Małachowskiego odrodziła się polska szkoła rzutów, ale mogłaby się odrodzić. Co jej szkodzi...

13:23 Tymczasem Lucjan Błaszczyk nie ogra "do zera" rywala. Czech Korbel wygrał trzeciego seta.

13:27 Najwyraźniej Błaszczyk zirytował się wygraną Korbela w trzeciej partii, bo kolejną wygrał do 4. W setach Polak prowadzi 3:1

13:29 Rzut Kamili Skolimowskiej. Niestety, młot nie opuścił rzutni, tylko ugrzązł w siatce ochronnej...

13:31 Włoszka Claretti to samo - może organizatorzy zostawili za mało miejsca?

13:37 Niestety, Czech wygrał piątą partię 12:10. Błaszczyk nadal prowadzi w setach, ale już tylko 3:2

13:42 Skolimowska, drugi rzut.... i znowu to samo. W siatkę. Wątpliwości, że z siatką jest coś nie tak coraz większe.

13:43 I chyba słusznie, bo organizatorzy zaczęli coś kombinować - wygląda na to, że jednak zrobią nieco więcej miejsca

13:47 W konkursie chodzi bardziej nie o odległość, a o to, by młota nie wpadkować w siatkę. Ale teraz chyba już wszystko w porządku - przynajmniej dwie kolejne zawodniczki zaliczyły udane próby.

13:48 A Lucjan Błaszczyk wygrał szóstego seta i cały mecz 4:2. To były trzy kwadranse z pingpongiem

13:50 Krótki przegląd wypowiedzi naszych szczypiornistów.

 

Mariusz Jurasik: Gdybyśmy lepiej rzucali, to też byśmy wygrali. Patrzymy na siebie, nie na innych. (...) Sami pokpiliśmy sprawę.

 

Artur Siódmiak: Przegraliśmy sami z sobą, Islandczycy niczym nas nie zaskoczyli.

 

Mateusz Jachlewski: Przegraliśmy własnymi błędami.

 

Trener Bogdan Wenta: To jest porażka całego zespołu, także moja.

 

Bardzo dla polskich sportowców nietypowe. Więcej wypowiedzi tutaj .

13:51 Lekkoatletyka Wychodzi na to, że Paweł Czapiewski jednak nie awansował do następnej rundy. W stawce pozostał jeszcze drugi z naszych 800-metrowców, Marcin Lewandowski. Ale on jeszcze nie startował

13:57 Przeciwnikiem Błaszczyka w kolejnej rundzie będzie rozstawiony z 3. Chińczyk Wang Ligin... No cóż, piłeczka jest celuloidowa, a rakietki są dwie.

14:00 Obawialiśmy się, że Skolimowska odda trzy równe rzuty, ale Kamili wreszcie udało się wyrzucić młot poza ochronną siatkę. Cóż, odległośc nie była imponująca, w dodatku rzut był spalony. Kamili Skolimowskiej nie będzie w ścisłym finale. A Marcin Lewandowski w swoim biegu był 4. I dzięki osiągniętemu czasowi awansował do półfinału na 800 m. Pawłowi Czapiewskiemu niestety się nie udało.

14:04 71.56 naszej drugiej młociarki, Anity Włodarczyk i piąte miejsce w konkursie.

Najważniejsze wydarzenia dnia

 

Po dramatycznym meczu siatkarze przegrali ćwierćfinał z Włochami 2:3

 

Półfinał nie dla nas - szczypiorniści nie dali rady Islandii

 

Zofia Klepacka siódma w żeglarskiej klasie RS:X

14:20 Anita Włodarczyk rzuciał czwarty raz. Teraz na odległość 70,86. Na razie jest szósta.

14:24 Świetny rzut Kubanki, Yipsi Moreno. Odległość 74,80m daje jej prowadzenie w konkursie.

14:25 Ale jej prowadzenie nie trwało długo. 76,34m Białorusinki Miankowej! I to ona cieszy się z prowadzenia. Ta odległość to nowy rekord olimpijski.

14:28 Anita Włodarczyk niestety spaliła piątą próbę. Wciąż jest szósta.

14:30 Z miejsca na podium nici. Włodarczyk spaliła ostatni rzut.

14:35 Dziękować? Wieszać? Dyskusja trwa. Marecki:

 

Rozzłościł mnie niezmiernie mail Maćka. Najbardziej wkurzyło mnie to, że? zgadzam się z nim. Też jestem zdania, że obowiązkiem reprezentantów kraju jest walka do upadłego, nie poddawanie się? i takie tam inne banały. Ale jak patrzyłem na miny naszych, na totalną załamkę, na (przepraszam za określenie) totalny wkurw na samych siebie? nie mam sumienia wkurzać się na nich. Nie mogę. No po prostu nie mogę. trudno. Przegrali. Ale DZIĘKUJĘ Im za to, że nie czułem się oszukany, wykorzystany, że nikt nie nadużył mojego zaufania i wiary. Żeby nie przedłużać ? zgadzam się z Rafałem Stecem ? siatkarze nie przegrali. Szczypiorniści może i wyraźniej przegrali, ale w przeciwieństwie do 99% reprezentantów (vide szermierka ? baaardzo dziwny sport BTW) zachowali się jak przystało na sportowców. DUŻY SZACUN dla obu ekip?

 

14:39 I koniec konkursu w rzucie młotem. Złoto dla Białorusinki Aksany Miankowej (rekord olimpijski). Srebro dla Yipsi Moreno z Kuby, a brąz bierze Chinka Wenxiu Zhang. Anita Włodarcyzk szósta. Kamila Skolimowska na miejscu, która natycha sympatią dla idei coubertinowskiej, że liczy się udział. Czyli ostatnia.

14:40 Po takim sobie występie Polek, w skoku o tyczce o awans do finału walczy Przemysław Czerwiński. Jest sklasyfikowany w grupie B.

14:43 Przed nami jeszcze finał 400m pp. z udziałem Anny Jesień (16:35) i półfinał 110m przez płotki Artura Nogi (15:39).

14:45 TVP pokazuje właśnie końcówkę drugiego seta meczu Chiny - Brazylia. Canarinhos prowadzą 21:12. Czyli wystarczyło z nimi wygrać, a półfinał mielibyśmy pewny. Oczywiście to trochę jak mówienie, że gdybyśmy na Euro wygrali z Niemcami, Austrią i Chorwacją, to wyszlibyśmy z grupy. Krótko mówiąc: duh .

14:48 Dygresja. Młot miał nas pokrzepić, a tymczasem jeszcze bardziej nas dobił...

14:52 Żeby awansować do konkursu finałowego Przemysław Czerwiński musi skoczyć 5,75m, albo znaleźć się wśród 12 zawodników z najlepszym wynikiem.

14:58 Siatkarze naprawdę dzielą społeczeństwo. Supergigant vs Darek Wołowski, starcie drugie.

Supergigant

:

Z całego serca życzymy Darkowi, żebyśmy w dycyplinie, od której specem jest - piłce nożnej - zaszli kiedyś tam, gdzie dzisiaj zaszli siatkarze i szczypiorniści. Wtedy będziemy mogli zacząć trzymać kciuki za to żeby zaszli jeszcze dalej. Bo póki co - nawet tego nie możemy.

Darek Wołowski

:

Dla wicemistrzów świata igrzyska w Pekinie zakończyły się właśnie w ćwierćfinale. Kwestia dyskusyjna czy uznamy to za godne podziękowań i oklasków nawet jeśli przegrali w dramatycznych okolicznościach i w dobrym stylu.

15:08 Trwa eliminacyjny bieg na 5000 m. Biegną już 10 minut i jeszcze dwa okrążenia przed nimi. Ale nie ma za wiele do relacjonowania. No, biegną.

15:24 Za kilka minut pierwszy półfinał biegu na 110 m ppł mężczyzn, ale to jeszcze nie ten. Nasz człowiek, czyli Artur Noga, pobiegnie dopiero w drugim półfinale.

15:28 Czekając na naszego człowieka, korespondenta przygód w krainie żeglarstwa ciąg dalszy.

Wyścig medalowy to nowy pomysł żeglarstwa, który ma przyciągnąć żądne krwi media - ostatni wyścig zawodów w każdej klasie jest szybki, wszystkie protesty są rozstrzygane na wodzie, punkty są podwójne, a do brzegu - gdzie siedzi publiczność - blisko. Jako początkujący weteran w oglądaniu żeglarstwa stwierdzam uczciwie, że i tak ogląda się to bardzo ciężko. Ale Chińczycy, którzy dziś obejrzeli złoty medal swojej rodaczki w klasie RS:X i tak dopingowali. Im jest w zasadzie wszystko jedno, złoto jest złoto.

15:29 Tyczkarz Przemysław Czerwiński na razie nie wykonywał żadnych skoków.

15:30 A teraz 110 m ppł.

15:30 Biegną.

15:30 A nie, falstart.

15:32 I pobiegli raz jeszcze.

15:32 I tym razem dobiegli. Wygrywa Kubańczyk Dayron Robles, do finału awansują też Petr Svoboda, Ladji Doucoure i Richard Phillips.

15:35 A teraz już czas na Artura Nogę. Oczywiste dowcipy i tym razem sobie darujemy.

15:39 Płotkarze już na starcie. W redakcji powstałą teoria, że broda Artura Nogi dobrze wróży. Wiadomo bowiem, że w Pekinie brodacze rządzą.

15:40 Poszli.

15:40 I dobiegli! Noga drugi, będzie finał!

15:45 Polak o 0,02 s pobił swój rekord życiowy i do finału wchodzi z piątym czasem. Finał 110 m ppł jutro o 15.40.

15:49 Przed nami dziś jeszcze dwa ważkie wydarznia - finał 200 m mężyczyzn z Usainem Boltem o 16.20 i finał 400 m ppł. kobiet z udziałem Anny Jesień o 16.40.

Najważniejsze wydarzenia dnia

 

Po dramatycznym meczu siatkarze przegrali ćwierćfinał z Włochami 2:3

 

Półfinał nie dla nas - szczypiorniści nie dali rady Islandii

 

16:16 Tyczka Przemysł Czerwiński zaliczył 5,45

16:17 A już za kilka minut bieg na 200 m. Kto wygra, to niemal pewne, chyba, że zdarzy się cud. Pytanie jest inne. Czy Usain Bolt pobije rekord świata Michaela Johnsona z Atlanty. Czy Usain Bolt pobije TEN rekord.

 

16:21 Cytując klasyka: "jeśli nie dziś, to kiedy, jeśli nie kto, to Bolt".

16:22 Poszli.

16:22 POBIŁ!!! 19,30!!!

16:27 Coś niewiarygodnego! Po dwunastu latach rekord Michaela Johnsona został pobity. Po 24 latach, po Carlu Lewisie na igrzyskach w Los Angeles, jeden zawodnik wygrywa 100 i 200 m na jednych igrzyskach.

16:35 A teraz czas na ostatnie ważkie wydarzenie - finał biegu na 400 m ppł z Anną Jesień.

16:37 I poszły!

16:38 I koniec. Niestety, Anna Jesień piąta, choć uzyskała najlepszy czas w sezonie. Wygrywa Jamajka Melaine Walker.

16:45 A teraz tradycyjne tysiąc słów o najszybszym człowieku świata.

 

17:00 Ten dzień zaczął się przygnębiająco, a skończył niesamowicie. Na naszych oczach działa się historia sportu. Dziś jeszcze przed nami mecz reprezentacji Polski z Ukrainą, ale to już z igrzyskami ma niewiele wspólnego.

 

Ponieważ przez cały dzień domagaliśmy się czegoś optymistycznego, sami na koniec coś takiego proponujemy. Coś optymistycznego, żartobliwego, wesołego z akcentami humorystycznymi. Dziękujemy bardzo i zapraszamy na jutro.