Taśma sposobem na ochronę interesów sponsorów

Wall Street Journal donosi o dość dziwacznym sposobie Chińczyków na ochronę interesów oficjalnych sponsorów igrzysk - są nim ''bojówki'' uzbrojone w taśmę klejącą, których zadaniem jest zaklejanie logo wszystkich innych firm, z producentami sedesów włącznie.

Oficjalni sponsorzy igrzysk w Pekinie to m.in. McDonald, Coca-Cola, Volkswagen, Panasonic, Samsung, Adidas i Visa. Wszystkie inne marki są na obiektach olimpijskich niemile widziane. Jednak niestety ani McDonald, ani Coca-Cola nie zajmują się produkcją gaśnic, włączników światła, termostatów, stolików nocnych, pisuarów czy kranów, czyli rzeczy, które także znajdują się na stadionach. Chińczycy postanowili jednak bronić praw, które nabyli oficjalni sponsorzy igrzysk i wszystkie loga do nich nie należące zostały zaklejone taśmą klejącą. Wygląda to mniej więcej tak:

Toshihiko Shibuya, rzecznik firmy wytwarzającej między innymi produkty marki Panasonic komentuje zabiegi organizatorów:

To zaskakujące, że posunęli się aż tak daleko. Jesteśmy jednak szczęśliwi, że podjęli próby ukrycia nazw konkurencyjnych produktów z naszego segmentu.

Uważa jednak, że zaklejanie nazw producentów sedesów jest bardzo dziwne.

Jedyna olimpijska arena, w której logo na sedesie pozostaje widoczne, jest Ptasie Gniazdo. Po przemyśleniach i konsultacjach z MKOl podjęto decyzję o nie używaniu taśmy w tamtejszych łazienkach.

Ułatwia to ich czyszczenie i sprawia, że stadion wygląda lepiej.

- tłumaczy decyzję odpowiedzialny za kwestie sponsorskie, Wu Kaifeng.

A co się dzieje, gdy jakiś ciekawski postanowi dowiedzieć się z jakiego włącznika światła korzysta i zerwie taśmę?

Przydzieliliśmy specjalnych pracowników aby sprawdzali i zastępowali taśmę, która została zerwana, aby mieć pewność, że nasze taśmy każdego dnia spełniają swoje zadanie.

- mówi anonimowy członek obsługi olimpijskiego centrum prasowego, który właśnie te działania koordynuje.

Wychodzi na to, że na największą ilość powierzchni reklamowych na olimpijskich obiektach mogą liczyć producenci taśm klejących.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.