Siatkarzy test pierwszy Z czuba i na żywo

Siatkarki zaczęły od klęski, piłkarze ręczni od pogromu. Dostaliśmy też odpowiedź na ostatnie pytanie o gry zespołowe - w jakiej formie są siatkarze. Odpowiedź brzmi - w naprawdę dobrej.

Wszystkie wydarzenia dnia - czytaj dzień na igrzyskach Z czuba i na żywo .

16:00 W TVP cały czas dyskutują fachowcy i wydają się być spokojni o wynik. Też byśmy tak chcieli, ale jakoś nie potrafimy. Od mistrzostw świata siatkarze kilka razy nam udowadniali, że naprawdę potrafią zaskoczyć.

16:06 Wszystkim, którzy zastanawiają się, dlaczego jesze nie ma meczu wyjaśniamy. Trzeba było czekać na zakończenie meczu Chiny - Bułgaria. Na szczęście mecz się właśnie zakończył - wygrali Bułgarzy.

16:15 Gdyby mierzyć wielkością telewizora, na którym wydarzenie można obejrzeć - pierwszy mecz koszykarskiego Dream Teamu wzbudza w redakcji zdecydowanie większy entuzjazm niż mecz siatkarzy. Ale trudno się dziwić, biorąc pod uwagę, że zamiast siatkarzy możemy powspominać, jak dziś Serbia przegrała z Rosją.

16:17 Pierwszy siatkarski przełom dzisiejszego dnia. Mamy już podgląd na halę. Właśnie kłaniają się sędziowie.

16:20 Zaczynamy. Na zagrywce Daniel Pliński. Niemcy skutecznie, ale po chwili Świderski po bloku w aut. 1:1.

16:22 2:2. Świderski zablokowany, ale dobrze asekuruje Ignaczak. Świderski jeszcze raz - tym razem skutecznie.

16:25 4:4. Świderski jak na razie szaleje. Kolejny skuteczny atak. Ale Niemcy również się nie mylą. Wciąż remis.

16:26 6:6. Nawet błędy obie drużyny popełniają w identycznym tempie. Niemiec dotyka siatki, Winiarski przy zagrywce przekroczył linię.

16:27 8:6. Wreszcie dwie skuteczne akcje z rzędu. Najpierw Pliński ze środka, a po chwili na raty, ale w końcu Wlazły z prawego skrzydła zdobywa punkt. Pierwsze przerwa techniczna, dwa punkty przewagi Polaków.

16:30 10:10. Dwa błędy Polaków przy zagrywce - najpierw Wlazły serwuje w aut, a po chwili Świderski w siatkę. Potem jeszcze nie kończymy ataku, kontra i jest remis.

16:33 15:13. Po okresie gry punkt za punkt znów dwie dobre akcje Polaków. Najpierw Zagumny świetnie wystawia Winiarskiemu, który wbija gwoździa z szóstej strefy, a chwilę później sprytne, techniczne zagranie Świderskiego - plas po bloku - daje Polakom dwa punkty przewagi.

16:35 16:14. I znów punkt za punkt. Druga przerwa techniczna, dwa punkty przewagi graczy Lozano.

16:38 19:15. Błąd rozgrywającego Niemiec.i Bjoern Andrae atakuje w taśmę, a po chwili Jochen Schops atakuje w aut. Już cztery punkty przewagi! Trener Niemców prosi o czas.

16:40 22:16. Świetny okres gry Kadziewicza. Najpierw skutecznie atakuje, a po chwili zdobywa punkt prosto z zagrywki.

16:43 24:17. I jeszcze Wlazły po bloku w aut - kolejny punkt biało-czerwonych. Po chwili, po długiej wymianie Niemcy w końcu zdobywają punkt. Ale świetnie atakuje Michał Winiarski. Mamy piłkę setową.

16:44 25:17. Wchodzi Możdżonek i zmiana okazuje się skuteczna. Wlazły z Możdżonkiem skaczą do bloku i zatrzymują Schopsa. Pierwszy set dla Polaków!

16:49 2:2. Zaczyna się podobnie jak podobnie jak pierwszy set - punkt za punkt. Świetna kiwka Zagumnego, ale w odpowiedzi skutecznie Schops ze środka.

16:51 3:6. Najpierw Hubner blokuje Plińskiego, a później as serwisowy Poppa i blok Hubnera na Wlazłym i Niemcy odskakują na trzy punkty. Raul Lozno prosi o czas.

16:53 5:7. I od razu Świderski niesamowicie mocno z drugiej linii. W odpowiezi rywale szczęśliwie zdobywają kolejny punkt przepychając Polaków na siatce. Ale znów Świderski świetnie z drugiej linii.

16:57 7:10. Arcymocna zagrywka Niemców, ale rywal spudłował po przechodzącej piłce. I to mocno spudłował. Dziwne. Ale w odpowiedzi Wlazły serwuje w aut. Cały czas trzy punkty przewagi rywali. I niestety Niemcy nie wyglądają, jakby zamierzali popełnić jakąś serię błędów.

17:00 10:14. Bardzo mocne zbicie Winiarskiego odebrane - kontra Niemców - po bloku w aut. Cztery punkty przewagi rywali. Zaczyna to wyglądać niepokojąco siatkarkowo.

17:02 14:14. Ależ seria Polaków! Winiarski ze środka po bloku - skutecznie. A po chwili myli się Andrae i przewaga topnieje do dwóch punktów. Czas dla Niemców, a po wznowieniu as Winiarskiego. Mamy remis!

17:07 19:17. Za Świderskiego wchodzi Wika. Mocno serwuje, atak Niemców broni Wlazły, piłka trafia na lewe skrzydło do Wiki, a ten atakuje po bloku w aut. Polacy obejmują prowadzenie. I po chwili jeszcze Zagumny z Kadziewiczem blokują Marcusa Poppa!

17:09 20:21. Sytuacja znów się zmienia. Skuteczny atak Niemców i atak Wlazłego w aut. Po chwili Winiarski atakuje w antenkę i znów robi się niedobrze. Lozano prosi o przerwę.

17:11 22:21. Udany atak Plińskiego, Schops zablokowany przez Winiarskiego! Znów prowadzimy! Ależ emocje!

17:14 23:23. Wlazły po bloku w aut i wychodzimy na prowadzenie. Czas dla Niemców, po którym Świderski zostaje zablokowany. Remis.

17:16 25:24. Siebek psuje zagrywkę i mamy drugą piłke setową. Ale Niemcy bronią.

17:18 27:28. Ufff!!! Nie potrafimy wykorzystac czterech piłek setowych, po czym Winiarski popełnia błąd i piłkę setową mają rywale.

17:19 29:29. Bronimy - Winiarski nie daje szans rywalom. Ale Niemcy znów skutecznie. A potem kapitalna obrona Ignaczaka i Wlazły rewelacyjnie przebija się przez potrójny blok!

17:22 32:31. Siebeck psuje zagrywkę, po atomowej zagrywce Wlazłego rozgrywający przekłada ręce. Znów to my mamy piłkę setową!!!

17:23 33:31!!! JEEEST!!! Zagumny przez środek, Kadziewicz skutecznie na pojedynczym bloku! Drugi set dla Polaków!!! Ależ niesamowita końcówka! Ależ nagle zaczęliśmy używać nieprawdopodobnej ilości wykrzykników!

17:27 1:1. Zaczyna się od zepsutej zagrywki Plińskiego. Ale gramy przez środek - skutecznie Kadziewicz.

17:29 5:4. Po grze punkt za punkt Pampel atakuje w antenkę, a po chwili Zagumny na pojedynczym bloku zatrzymuje Siebecka i obejmujemy prowadzenie.

17:31 6:4. I jeszcze jeden świetny blok Zagumnego. Dwa punkty przewagi.

Piotrek:

Jak będzie 3:0 to odrobimy straty z Dortmundu i Klagenfurtu.

17:33 8:6. I znów punkt za punkt. Skuteczny atak Wlazłego i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy prowadząc dwoma punktami.

17:36 12:9. Zwycięstwo coraz bliżej. Błąd Pampela, który serwuje w siatkę i już trzy punkty przewagi.

mp:

Polacy na trybunach a NIemcy z rozpaczy sami sobie kibicują - rezerwowi wykrzykują wyjątkowo denerwujące "hep hep hep"

17:38 16:12. Jaka jest różnica między Polakami i Niemcami w tym meczu? Kadziewicz serwował lekko i zdobył punkt. Tischer zaserwował z całej siły i trzeba było wymieniać bandę za plecami Polaków. Druga przerwa, cztery punkty przewagi.

17:41 18:12. I już sześć punktów! Wlazły rewelacyjnie blokuje Pampela!

17:42 20:13! As Winiarskiego! Polacy już demolują rywali! Jeszcze zmiana w drużynie niemieckiej - za Siebecka wchodzi Andrae.

17:44 21:17. Na zagrywkę wszedł Pampel i rywale zdobyli trzy punkty z rzędu. Skuteczny atak, as serwisowy i blok. Przekrój przez wszystkie elementy siatkarakie. Lozano prosi o czas.

17:46 23:18! I Kadziewicz ze środka! Jeszcze tylko trzy punkty! I już dwa, bo po chwili Pampel atakuje w aut!

17:48 24:19! Ależ błąd Niemca! Schops źle sobie wyrzucił piłkę przy zagrywce i uderzył w aut! Piłka meczowa!

17:50 25:20! Koniec!!! Niemcy bronią, ale po chwili Zagumny na prawe skrzydło do Wlazłego, który atakuje pod końcową linię! 3:0 - świetny początek naszych siatkarzy!

17:53 Świetny mecz Polaków. Pokazali charakter i żelazne nerwy w drugim secie, a w trzecim nie dali rywalom szans! Obawy o formę siatkarzy okazały się niepotrzebne - wygląda na to, że jest naprawdę dobrze. Dziękujemy bardzo - to było naprawdę przyjemne zakończenie dnia.