Świat ucieka, Jędrzejczak goni za wolno

Otylia ostatni raz lepiej na 100 metrów motylkiem popłynęła 3 lata temu. Nie dostała się jednak nawet do półfinału i nie obroni srebra z Aten na tym dystansie. Niestety, o ile Jędrzejczak stawia kroczki w kierunku swoich życiowych rekordów, to rywalki ze świata poprawiają je tempem galopującym.

58.53 sek. - to dzisiejszy wynik naszej królowej basenu.

Najpierw przedstawimy przesłanki pt. ''nie jest tak źle''.

Po pierwsze - wśród czasów Otylii Jędrzejczak na 100 metrów motylkiem z tego i ubiegłego roku, ten jest zdecydowanie najlepszy. Zdecydowanie.

A po drugie - to jej ósmy najlepszy wynik na tym dystansie w całej karierze, czyli - na pierwszy rzut oka - do zmieszczenia się w gronie 16 najszybszych pływaczek igrzysk powinno wystarczyć.

Niestety, przesłanki ''jest źle'' są decydujące, a wyświechtane stwierdzenie, że ''kto nie idzie do przodu, ten się cofa'' ma w tej sytuacji zastosowanie. Spójrzmy na 20 zawodniczek z najlepszymi czasami życiowymi na 100 metrów motylkiem.

Świat pływacki poprawia swoje rekordy w zastraszającym tempie, Otylia już nie. Jędrzejczak ma czwarty najstarszy rekord wśród wyżej wymienionych Jeszcze bardziej w oczy rzuca się fakt, że wśród tej dwudziestki, aż połowa rekordów pochodzi z tego roku, a kolejne trzy z ubiegłego. Jeśli nasze pływaczki i pływacy nie zaczną na bieżąco poprawiać swoich rekordów, światowa czołówka ucieknie nam na dobre.

Zestawienia wyników za swimrankings.net

Bartosz Nosal