Złotka zaczynają marsz po medal Z czuba i na żywo

Wiemy, że nasz tytuł brzmi ironicznie w kontekście wyniku, ale słowo się rzekło. Poza tym, mówimy o kobiecej siatkówce, która jest mniej więcej tak przewidywalna jak... Jak coś strasznie nieprzewidywalnego.

8:25 Złotka zaczynają walkę o co? O awans do ćwierćfinału? Półfinału? Medal? Na wszystkie te pytania mamy tylko jedną odpowiedź - to jest kobieca siatkówka.

8:30 1:2. Na dzień dobry dwa punkty rywalek, z czego drugi zdobyty asem serwisowym. Na szczęście potem jedna z Kubanek dotyka przy ataku siatki - pierwszy punkt dla Polek.

8:35 8:4. Właśnie mieliśmy do czynienia z kwintesencją żeńskiej siatkówki. Na zagrywkę wchodzi Anna Podolec i Złotka zdobywają cztery punkty z rzędu. Najpierw Podolec zdobywa dwa punkty po zagrywce, a chwilę później Skowrońska po bloku w aut. Na koniec wymianę kończy atomowy atak Glinki. Pierwsza przerwa techniczna.

8:39 10:8. Po przerwie Kubanki zdobywają dwa punkty, ale potem Nancy Carillo psuje atak. Kolejny skuteczny atak Kubanek, po którym jednak atakująca dotyka siatki. Jak tak dalej pójdzie - rywalki pokonają się same.

8:40 12:9. Polki chyba postanowiły przejąć od rywalek taktykę. Masza Liktoras w aut. Ale Glinka gra po swojemu - wbija gwoździa nie do obrony. Polki prowadzą trzema punktami.

8:42 13:11. Kubanki zmieniają taktykę. Dwa skuteczne ataki Rosir Calderon.

8:44 16:12. Polki na kolejną przerwę techniczną schodzą prowadząc czterema punktami po asie serwisowym Liktoras, a chwilę później rewelacyjnym gwoździu Skowrońskiej.

8:46 18:14. Kolejny as serwisowy - tym razem Mileny Sadurek. Obie drużyny grają punkt za punkt, co jest dobrym pomysłem, z punktu widzenia Polek i złym z punktu widzenia Kubanek. Miejmy nadzieję, że się w najbliższym czasie nie zorientują.

8:49 21:16. Kubanki wracają do pierwotnych założeń, czyli próbują jednak pokonać się same. Dwa błędy i Złotka prowadzą już pięcioma punktami.

8:51 22:19. Rywalki nie dają za wygraną - zdobywają trzy punkty z rzędu. Ale atak Glinki daje Złotkom kolejny punkt. Uch, odzwyczailiśmy się od relacjonowania siatkówki.

8:52 24:20 Skutecznie Glinka, a chwilę później autowy atak rywalki. Mamy pierwszą piłkę setową.

8:54 25:21. Rywalki bronią, ale po chwili Bednarek skutecznie blokuje atak Calderon na prawym skrzydle. Pierwszy set dla Polek!!!

8:57 1:2. Znów zaczynamy od dwóch ataków Kubanek, dopiero później skuteczny atak Podolec daje Złotkom pierwszy punkt. Chyba Polki chcą skopiować dokładnie przebieg pierwszego seta. Jeśli o nas chodzi - nie mamy nic przeciwko temu.

8:59 4:3. Dobry atak Skowrońskiej, a po chwili rywalka atakuje w aut. Kubanki również próbują realizować swoja taktykę z pierwszego seta i pokonać się same. Jak dla nas - wygląda to bardzo podejrzanie.

9:01 5:8. I wszystko jasne - Kubanki oszukiwały. Dwa ataki Ruiz, dwa serwisy Santos i przy pierwszej przerwie technicznej Złotka tracą trzy punkty.

9:03 6:10 Santos serwuje w aut, ale chwilę później Skowrońska atakuje w aut. Ten set zaczyna wyglądać tak jak pierwszy, tyle, że na odwrót.

9:05 6:13. Glinka w aut, Skowrońska w aut. Złotka najwyraźniej zlitowały się nad rywalkami i postanowiły przegrać same ze sobą. Zmiana - za Skowrońską wchodzi Joanna Kaczor

9:07 10:15 Po udanych atakach Glinki i Podolec Złotka zmniejszają stratę do pięciu punktów. Komentatorzy TVP twierdzą, że to jeszcze do odrobienia. Być może, w końcu to kobieca siatkówka, ale na nasze oko na odrabianie się nie zanosi.

9:08 10:16 Atak Santos - skuteczny. Druga przerwa techniczna, sześć punktów straty.

9:10 12:18. Podobnie jak w poprzednim secie zaczyna się gra punkt za punkt. Tylko teraz to rywalki mają bezpieczną przewagę.

9:12 15:19. A jednak Polki biorą się za odrabianie. Najpierw blok Joanny Kaczor, chwilę później skuteczna zagrywka Bednarek. Cztery punkty straty. Zdążą? Czas dla Kubanek.

9:14 16:22 Chyba jednak nie zdążą. Glinka skutecznie, mimo podwójnego bloku, ale po chwili dwa świetne ataki Kubanek. Ale wszyscy wierzymy w potęgę kobiecej siatkówki.

9:16 17:24 Rozgrywająca Kubanek chyba nie lubi swojej atakującej. Przed chwilą wystawiła jej tak, że cel mógł być tylko jeden - atakująca miała się zabić o słupek. Skończyło się jednak tylko na punkcie dla Złotek. ale po chwili atak Glinki zostaje zablokowany. Piłka setowa dla rywalek.

9:18 17:25 Niestety, Atak Calderon nie do zatrzymania. Drugi set dla Kubanek.

9:21 1:1 Zaczyna się nietypowo - od skutecznego ataku Polek, a konkretnie Skowrońskiej. Ale natychmiast rywalki po bloku w aut.

9:22 2:3 Dobra akcja Carillo - skuteczny wyblok, a po chwili atomowy atak po rękach Zenik. Ramirez psuje zagrywkę, ale atak Calderon z lewego skrzydła, mimo ofiarnej interwencji Glinki - skuteczny.

9:24 5:4. Carillo serwuje w aut. A po chwili Skowrońska pięścią kończy pinballową akcję po polskiej stronie. Punkt i Złotka obejmują prowadzenie.

9:28 7:8 Glinka i Podolec ostrzeliwują rywalki - nieskutecznie, co wykorzystują Kubanki. W odpowiedzi - Skowrońska po bloku w aut, ale potem kolejny punkt dla Kubanek. Pierwsza przerwa techniczna. Na boisko za zmęczoną Glinkę wchodzi Rosner.

9:30 7:10. Na początek as serwisowy Sanchez, a po chwili Podolec atakuje w siatkę. Marco Bonitta prosi o czas.

9:32 10:10 Zmiana - za Podolec wchodzi Anna Barańska. As serwisowy Liktoras, a po chwili atak rywalek w aut i mamy remis.

9:33 11:12. Skwrońska zablokowana i rywalki obejmują dwupunktowe prowadzenie. Ale po chwili skutecznie atakuje Barańska. Tylko jeden punkt straty.

9:34 11:15. I już cztery. Carillo skutecznie, Skowrońska w aut i znów robi się nieciekawie.

9:36 12:16. Glinka wraca na parkiet. Calderon psuje serwis, ale Ruiz atakuje nie do obrony. Druga przerwa techniczna, cztery punkty straty.

9:38 14:18 Wysoka wystawa na środek i skuteczny atak Sanchez. Glinka przy podwójnym bloku z lewego skrzydła daleko w aut. Na szczęście rywalki psują zagrywkę.

9:40 16:20 Podwójna zmiana - schodzą Sadurek i Skowrońska, wchodzą Skorupa i Kaczor. Obie drużyny grają punkt za punkt, co nie jest zbyt dobrą wiadomością. Co gorsza nie widać, żeby Polki jakoś szczególnie się rozpędzały.

9:41 19:21. A jednak się rozpędzają! As serwisowy Liktoras, chwilę później Skorupa na środek i atak Kaczor z drugiej linii. Już tylko dwa punkty straty!

9:42 19:23. I dwa punkty rywalek - znów cztery punkty straty. Bonitta prosi o czas, ale chyba bardziej pro forma.

9:43 20:24 Barańska zablokowana - piłka setowa dla rywalek. Barańska bardzo mocno, a po przyjęciu piłka wychodzi w aut. Polki się bronią.

9:44 I świetny atak Nancy Carillo, Mariola Zenik nie dała rady. Drugi set dla Kubanek.

9:48 1:5. Zaczyna się po żeńskosiatkarsku. Zanim się zorientowaliśmy - Złotka przegrywały już czterema punktami.

9:50 4:6. Skutecznie Glinka, po chwili świetny atak ze środka Agnieszki Bednarek. Jeszcze błąd rywalek i już tylko dwa punkty straty.

9:52 4:8. Ale na zagrywkę wchodzi Santos. As serwisowy i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy przegrywając czterema punktami. Niestety, wygląda na to, że Kubanki ostatecznie porzuciły taktykę pokonywania się własnoręcznie. A Złotka.

9:54 5:9. Kubanki atakują do skutku i w końcu im się udaje po nieudanym wybloku Barańskiej. Na szczęście Santos psuje zagrywkę.

9:56 7:11 Skąd my to znamy dwa punkty rywalek z rzędu, a potem skuteczny atak Skowrońskiej, skuteczny blok Gajgał. Fajnie, ale nadal cztery punkty straty.

9:57 8:14. Już sześć. Wymienimy teraz te elementy gry, w których rywalki dominują nad Złotkami: zagrywka, przyjęcie, atak, rozegranie, do tego grają równiej. Bonitta prosi o czas.

9:59 10:16 Barańska skutecznie atakuje, ale po chwili Glinka świetnie zablokowana. Bednarek ze środka nad blokiem, ale po chwili skutecznie Santos. Na seryjne zdobywanie przez Polki punktów się nie zanosi, a bez tego - ten mecz skończy się bardzo szybko. Druga przerwa techniczna, sześć punktów straty.

10:02 11:18. Na dobry początek Carillo psuje zagrywkę, ale po chwili na zagrywkę wychodzi Sanchez. Jej pierwszy atak mało nie zabija Zenik. Strata jeszcze się powiększa.

10:03 13:19. Sanchez atakuje w aut, a po chwili Barańska atomowym atakiem zdobywa kolejny punkt. Szkoda, że w momencie, kiedy już jest chyba po wszystkim.

10:06 14:21. Rywalki grają punkt za punkt. Na ich miejscu robilibyśmy to samo.

10:07 16:22. Barańska psuje przyjęcie, ale po chwili skutecznie atakuje. W kolejnej akcji psuje zagrywkę To dość dobra metafora całego meczu w wykonaniu Złotek.

10:08 17:24. Calderon mija blok, uderza po skosie w róg boiska - nie do obrony. Skowrońska nie kończy ataku, ale po przechodzącej piłce poprawia Glinka. Skuteczny atak Santos i Kubanki mają piłkę meczową.

10:09 17:25. I już po wszystkim. Polki nie kończą ataku, Ruiz - owszem, kończy i Kubanki wygrywają 1:3.

10:11 Co tu dużo gadać - nie wyglądało to dobrze. Andrzej Niemczyk narzeka na przyjęcie i zagrywkę i coś jest na rzeczy - w pierwszym secie Złotka zagrywały bardzo dobrze i na luzie wygrały. Cóż, miejmy nadzieję, że w poniedziałek (14.00) z Chinami będzie lepiej.