Poligon: Ektraklasa Przedsezonowa

Bałagan w Ekstraklasie ogromny i końca nie widać, na rynku transferowym wciąż ruch, na ławkach trenerskich również, gremia decyzyjne obradują... Ale przecież piłka to piłka - liczy się to, co drużyny potrafią osiągnąć na boisku. Oto wielki przegląd tego, co zespoły Ekstraklasy osiągnęły na boiskach przed sezonem.

Poligon to rubryka Z czuba.pl w której AJK pisze o polskiej ligowej rzeczywistości, która jaka jest - każdy widzi, a niektórzy nawet sądzą, że ją rozumieją.

W okresie przygotowawczym jedne zespoły grały z silniejszymi przeciwnikami (FC Basel - Legia Warszawa 6-1), inne ze słabszymi (Jagiellonia Białystok - Gawin Królewska Wola 5-1), jedne ćwiczyły technikę, inne taktykę, jeszcze inne podnosiły sobie morale - Ruch Chorzów dla lepszego samopoczucia ogrywał gigantow w rodzaju Cukrownika Chybie 9-2, Przyszłość Ciochowice 4-1, a Beskid Brenna/ Spójnia Górki Wielkie 14-0.

Zobaczmy więc, jak przedstawiałaby się tabela Ekstraklasy Przedsezonowej. Nieoficjalna, bo mogłem jakieś mecze przegapić albo rąbnąć się w wyliczeniach, ale za to z uwzględnieniem Zagłębia i Korony (nigdy nic nie wiadomo) oraz meczów pucharowych, bo to sprawdziany najwartościowsze.

Właściwie ta tabela mogłaby się powtórzyć na koniec sezonu. Bo Wisła, Legia, Legia, Wisła, Wisła... to już trochę nudne.

AJK