Finał ćwierćfinałów. Hiszpania - Włochy Z czuba i na żywo

Co tam 5 bramek w meczu Portugalii z Niemcami, co tam końcówka Turków i Chorwatów, co tam piękna Rosja i biedna Holandia. Dziś to jest dopiero mecz! Hiszpanie wygrali po karnych z Włochami!

KARNE POLSKAAAAAAAAAAAAAA!!! To taki nasz mały coming out. Kibicowaliśmy Hiszpanom, Hiszpanie zasłużyli na awans, Hiszpanie awansowali. Szkoda, że nie zdecydował karny Del Piero, jakby zdecydował, to byśmy się nawet nie obrazili za zwycięstwo Włochów.

panna marianna:

Boniek: Daniele de Rossi zawsze strzela w prawy róg bramkarza. Patrzę na casillasa i on wcale nie ma rogów.

KARNE 4 ćwierćfinały, 3 dogrywki, 2 serie rzutów karnych, 1 dziewięćdziesięciominutowy mecz. Czy prawem serii będzie 0 Włochów w półfinale? Z czuba.pl kibicuje temu rozwiązaniu i wita tabelkę do karnych.

120. min Guiza miał piłkę meczową i zamiast strzelić gola w sytuacji sam na sam zafundował nam rzuty karne.

Będzie śmiesznie, jak piąty raz w historii Hiszpanie odpadną 22 czerwca po karnych.

119. min Typujemy strzlców rzutów karnych (kolejnośc przypadkowa)

Del Piero, Panucci, Toni, De Rossi, Grosso

Villa, Silva, Fabregas, Puyol, Guiza.

117. min Del Piero atakuje skrzydłem, piłkę łapie Casillas, wybija piłkę do Włochów i znowu atakuje skrzydłem Del Piero. Piłki mają lecieć w stronę Toniego.

Liczyliśmy, że po odpadnięciu Czechów nie będziemy się już musieli męczyć z oglądaniem schematów na Kollera. Jak większość naszych typów - ten również okazał się błędny.

115. min Dożynki, ale nieklasyczne, bo dorzynani jesteśmy my. Silva dośrodkował "na Krzynówka".

113. min Biorąc pod uwagę klasę bramkarzy wynik w karnych będzie oscylował w okolicach 0:0.

111. min Villa źle przyjął piłkę w polu karnym. ILE RAZY MOŻNA?

110. min Donadoni wypuścił Del Piero, który potrafi wykonywać karne. A Aragones za chwilę będzie musiał podejść do Casillasa i nieśmiało powiedzieć: To tak jak przy wybiciu piłki spod bramki, tylko nie może być tak wysoko i celować trzeba między dwa stojące drewniane pachołki pomiędzy którymi stoi ktoś podobny do ciebie.

108. min Ramos kopnął Camoranesiego tuż za polem karnym. Ale Włosi przesprytnili, zagrali na samobója, a Marchena zdążył się odsunąć. Piłka wyleciała na aut.

Wchodzi Del Piero.

107. min Nowy klasyk Zbigniewa Bońka - o Włochach: "Kolektywna mizeria".

106. min Wszyscy trzymamy za Hiszpanów. Co tam kto ma do trzymania.

Wygląda na to, że jedni i drudzy są tak zaskoczeni, że doszło do dogrywki, że nie bardzo wiedzą co robić. Hiszpanie myśleli, że już zdążą przegrać, a Włosi, że strzelą tego karnego w 89. minucie.

PRZERWA Korespondent jest w kropce:

Źle rozegrałem ten mecz taktycznie. Chce mi się siku, a zaraz będzie ten karny dla Włochów. Nie wiem co robić.

Wiemy, że chciałbyś zaocznego rozgrzeszenia, ale nic z tego. Jak pójdziesz, to na własne ryzyko.

104. min Guiza dostał podanie od Ramosa, strzelił, a my zrozumieliśmy co jego przeciwnikom się w nim nie podoba.

102. min Korespondent ponownie uruchomił znajomości:

Dostałem smsa z Wiednia o wejściu Guizy. Niestety, nie nadaje się do zacytowania. Generalnie pochlebny nie jest.

101. min Sto pierwsza okrągła minuta. Że Włosi czekają na karne, to jeszcze rozumiemy, ale że Hiszpanie? Choć nie, próbują, ale brakuje kilku elementów.

96. min Marchena w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Toniego - dośrodkowywał Grosso. Po chwili Di Natale główką strzelił pod poprzeczkę, ale Casillas nie bez powodu jest Casillasem.

94. min Strzał Silvy na koniec akcji minimalnie niecelny, ale co się działo wcześniej! Dwóch napastników miało swoje szanse, ale nie dali rady przebić się przez obronę.

93. min Ramos pada w polu karnym, za Webba byłby karny.

91. min No to na pohybel.

PRZED DOGRYWKĄ Cytat z redakcji: "Rosja, Turcja, Niemcy, Włosi. No nie zdzierżę, nie dam rady!".

90. min.+3 Ależ piłka od Fabregasa do Villi! Nad dwoma obrońcami, byłaby asysta tysiąclecia. Ale napastnik zamiast strzelać przyjmował, na dodatek nieudolnie.

90. min.+2 Mecz spokojnie dożywa swoich minut. Włosi przegapili swoją szansę na karnego w 89. minucie, w Hiszpanie już nie mają siły. Ale próbują.

89. min. Jeśli karny dla Włochów to teraz... teraz... teraz... Nie ma, minęła 89. minuta.

86. min. Guiza przyjął piłkę poprzez jej złapanie w ręce. W ten sposób znalazł się w świetnej sytuacji, ale trafił w Buffona.

83. min. Di Natale dośrodkował, a Toni złożył się do przewrotki. Nie było dużo śmieszniejszych sytuacji na tym turnieju.

81. min. Łaaaaa... Senna strzelił z 30 metrów, Buffon łapiąc wybił piłkę przed siebie, ale ta nabrała takiej pierońskiej rotacji, że zawróciła i poleciała w kierunku bramki. Ostatecznie trafiła w słupek.

78. min. W redakcji już nawet kibice Włochów są za Hiszpanami. Hiszpanie prowadzą grę, ale zupełnie nic z tego nie wynika.

esica84:

Mam taka refleksje, kiedys kazdy pilkarz byl ode mnie starszy(Francja 98, Euro 2000), obecnie sporo to rownolatkowie, a czesc jest mlodsza, a jak drodzy zczubowcy z tym jest u was? Metryczki pilkarzy nie wbudzaja w was poczucia uplywajacego czasu?

Patrzymy na piłkarzy i wydają nam się strasznie starzy, a potem okazuje się, że są od nas młodsi, więc chyba wzbudzają.

73. min. Kolejny powrót piłkarskiego chińczyka. Piłkarski chińczyk jest jednak lepszy od piłkarskich szachów i zdecydowanie lepszy od reprezentacji Grecji.

70. min. Pierwsza kartka za symulowanie na tych mistrzostwach. Dostał ją Villa. Chyba zasłużenie, choć część redakcji tak jak Zbigniew Boniek, twierdzi, że napastnik się po prostu poślizgnął.

67. min. Villa z wolnego - po rykoszecie piłka poleciała lobem tuż nad poprzeczką.

Korespondenta refleksje narodowościowe:

Mauro Camoranesi wybrał dobrą reprezentację. Przynajmniej coś osiągnie (mógł grać dla Argentyny). Marcos Senna wybrał fatalnie. Nigdy nic nie osiągnie (mógł grać dla Brazylii).

62. min. Włosi rozpoczęli już na dobre akcję "chcemy karnego w 89. minucie". W końcu atakują, zamiast tylko przeszkadzać, choć dodajmy - przeszkadzać doskonale. Strzelał Aquilani z dystansu i na dystans.

60. min. Pierwsza groźna akcja Włochów w tym meczu - i to jaka! Casillas wyszedł do piłki, ale nie zdążył przed Tonim, gdy był już daleko od bramki piłkę miał już Camoranesi. Bramkarz zdążył jednak wrócić i kapitalnie wybronił strzał Włocha.

55. min. Nieprawdopodobne przyśpieszenie Torresa. Dobiegł do piłki, która albo powinna wyjść za linię końcową, albo dać się przejąć Panucciemu, który miał do niej dwa razy bliżej. Gdy już obrońca leżał na ziemi, Torres wpadł w pole karne i dośrodkował do Villi - nicelnie. Nie bójmy się tego słowa: niestety.

53. min. Villa z Torresem wyszli we dwóch na jednego obrońcę, ale uuuuuu.... dośrodkowania takiego jak to Villi nie powstydziłby się żaden piłkarz polskiej Ekstraklasy.

49. min. Panucci z Grosso do spółki przy pomocy tricków znanych z pinballów podali do Villi na 6 metr. Napastnikowi chwilę zajęło opanowanie piłki i gdy już składał się do strzału, zablokowali go obrońcy.

48. min. Torres świetnie przepuścił piłkę do Wychowanka Iniesty. Wychowanek Iniesta przyjął piłkę w sytuacji sam na sam tak, że ta trafiła go w rękę i sędzia musiał gwizdnąć.

46. min. Gramy.

PRZERWA Boniek: "Włosi im są słabsi tym są bardziej niebezpieczni". To prawie tak jak Polacy, z tym że oni im są słabsi, tym są mniej niebezpieczni.

PRZERWA Korespondent uruchomił znajomości:

Mam nieoficjalne wieści ze stadionu w Wiedniu. Tam również nie ma wiary w zwycięstwo. Niektórzy dziennikarze od Hiszpanów mają nawet zabukowany na jutro powrót do domu.

44. min. Wychowanek Iniesta rozegrał klepkę z Villą i strzelił niecelnie.

Luis Aragones przed chwilą powiedział co sądzi na temat sędziego i całej rodziny jego. Strasznie dużo razy powtórzył słowo "caramba".

41. min. O ty w Karol, Silva ewidetnie faulowany na linii pola karnego, sędzia nawet nie mrugnął.

39. min. Hiszpanie coraz bardziej się podkładają Włochom - są coraz groźniejsi, ale nie strzelają goli. Najpierw strzelał Torres, po minięciu trzech obrońców, a potem dobijał Silva, dwadzieścia pięć... a nie dwadzieścia siedem centymetrów obok słupka (dane za Zbigniewem Bońkiem),

38. min. Świetna akcja Cassano, dośrodkował idealnie do Toniego, a ten trafił Marchenę idealnie w ucho.

36. min. Hiszpanie prowadzą grę. Co z tego wynika? Nie chcemy krakać, ale jak na razie wszystko zmierza do tego gola z rzutu karnego podyktowanego w 89. minucie za faul przed polem karnym, którego nie było, na piłkarzu, który dostając piłkę był na pięciometrowym spalonym. Oczywiście dla Włochów.

35. min. 59-41 w posiadaniu piłki dla Hiszpani. Jest nowa koncepcja. Za chwilę Hiszpanie wezmą ją do szatni i nie oddadzą do końca meczu, A Włosi wcale za nimi nie pójdą.

33. min. Kolejne przyśpieszenie Hiszpanów z niczego, tym razem zakończony niecelnym strzałem Iniesty. Te przyśpieszenia biorą się z niczego i wyglądają naprawdę niesamowicie.

32. min. Wrócił piłkarski chińczyk.

30. min. Brawa dla Silvy. Fatalnym kiksem stracił piłkę, ale biegał za nią jak szalony do tego momentu, aż zabrał ją Cassano. Trochę mu to zajęło, ale dopiął swego.

27. min. Bardziej naiwnie Iniesta w polu karnym nie mógł się wywrócić. Zorientował się zresztą sam, że na ten upadek nie nabrałby się nawet Sędzia Kret i zamiast protestować zaczął dalej walczyć o piłkę.

Nawiasem mówiąc na powtórkach widać, że Iniesta faulował co najmniej tak samo, jak Grosso. A na pewno za faulowanie wziął się pierwszy.

23. min. Wolny dla Hiszpanii z 30 metrów. Villa uderzył płasko, broni Buffon.

Korespondent a sprawa hiszpańskiej ramówki telewizyjnej:

Moim zdaniem w Hiszpanii więcej ludzi ogląda w tej chwili jakiś Taniec z Gwiazdami albo program typu 997. Oni zaczną się interesować tą reprezentacją dopiero od półfinału. Czyli najwcześniej za cztery lata.

21. min. Włosi próbują metody "na słabego Lehmanna", ale w roli słabego Lehmanna występuje mocny Casillas. Strzały z daleka i niedokładne dośrodkowania mogą nie przynieść upragnionego efektu.

19. min. David Villa zdecydował się na strzał z 50 metrów. Nie dokopał. Zbigniew Boniek o strzale: "He, he, he...".

17. min. Torres zaatakował lewym skrzydłem i spróbował loba i udało mu się aż za dobrze, przelobował nawet kilka rzędów kibiców.

Korespondent rąbnął tekę redakcyjnego statystyka:

Posiadanie piłki za chwilę wyniesie 85 procent do 15 dla Hiszpanów. Tylko, że oni posiadają piłkę w szeroko pojętym środku boiska.

15. min. Przez kilka minut Hiszpanie rozgrywali piłkę w środku pola, by nagle przyśpieszyć i wstawić Torresa na pole karne razem z piłką. Wywrócił go Grosso, ale akcja bardzo fajna.

11. min. Iniesta dostał żółtą kartkę za faul na Ambrosinim. Dialog w Polsacie:

- Zdziwiony Iniesta.

- Iniesta nie może być zdziwiony. Ja jestem zdziwiony Iniestą.

Ewidentnie duet Boniek-Borek w formie.

Korespondent jako specjalista od czytania z fizjonomii:

Po twarzach Włochów widać, że chcą wygrać, po twarzach Hiszpanów, że chcą zagrać ładnie. To się dobrze nie skończy.

9. min. Hiszpanie zamiast kombinować robią samodzielne rajdy na teren wroga. W ostatnim pokazał się Silva, ale jego strzał po rykoszecie wyłapał Buffon.

7. min. Pierwsza groźna akcja Włochów, zakończona dośrodkowaniem i Casillasem.

4. min. Wychowanek Iniesta rozpoczął pierwszą ofensywną akcję meczu, a następnie ją zakończył. Miały być piłarskie szachy, a wyszedł piłkarski chińczyk.

Korespondent chyba nie wie o naszej dzisiejszej polityce:

Zacznę się emocjonować tym meczem jak będzie 2:0 dla Hiszpanii i 86 minuta. Na razie spodziewam się gola dla Włochów.

2. min. Czym się różni Z czuba od Bońka? My mówimy, że jesteśmy stronniczy, Boniek mówi, że nie. Trzymamy za słowo.

1. min. Mamy nadzieję, że będą kudosy dla Hiszpanii.

20:40 Biorąc pod uwagę Torresa i Ramosa to jest to mecz najbrzydszych fryzur tych mistrzostw. Hiszpanie wygrywają i jest to naprawdę duży wyczyn.

20:30 Korespondent denerwuje ludzi:

Sorry, że tak nieregularnie nadaje, ale zamówiłem coś co składa się z 17 dań i ciągle przynoszą mi nowe. Po mojemu to nie jestem nawet w połowie.

To się nadaje do prasy.

20:25 Znowu możemy kibicować tylko Hiszpanom. Dzięki Jackowi wiemy już, że z tym rozbieraniem Debory to ściema i żadna nagroda, bo ona już się dawno rozebrała .

20:15 Merzbow:

"Piekarnik rozgrzać do temperatury 200 stopni i na dole piekarnika ustawić nie przykrytą patelnię z paellą." Małe sprostowanie: Tak robią mięczaki - prawdziwą paellę przygotowuje się nad ogniskiem(w ostateczności na grillu). Nic bowiem nie zastąpi aromatów, które zapewnia daniu płonące drewno. Naturalny ogień zapewnia też potrawie odpowiednią temperaturę - na początku bardzo wysoką, potem coraz niższą, pozwalającą na dojrzenie wszystkich składników.

20:13 Tylko dla czytelników o mocnych nerwach i 18+ - trzecia część trylogii: Obczaj skarpy Bożydara 3: Gdzie są skarpy?!

20:10 Składy bez niespodzianek. Nadzieją Hiszpanów jest brak Pirlo i Gattuso. Ale za nich są Ambrosini i Aquilani, więc na pewno nie będzie łatwo.

19:50 A co ty jesteś gotów oddać za Hiszpanię? Mroo:

Zjadłam dzis na sniadanie hiszpanski omlet, od rana słucha paso doble, popijam sok pomarancza z hiszpanską mandarynką, urządziłam małą corride z moim kotem, czytałam artykuły o tomatinie. teraz siedze w koszulce barcelony, zajadam gazpacho i całym sercem jestem za hiszpanią.

19:45 W ramach dalszego motywowania Hiszpanów - paella:

Składniki: 1 mały kurczak (podzielony na małe cząstki), sól, pieprz, sproszkowana papryka, 4 łyżki oleju z oliwek, 2-3 cebule, 1 ząbek czosnku, 1 strąk zielonej papryki, 250 g pomidorów, 3 łyżki masła, 250 g świeżych małż morza północnego, 250 g świeżych małż o muszlach w kształcie serca, 250 g pełnoziarnistego ryżu, 1/2 l bulionu z kury, szafran, 100 g czarnych oliwek, 300 g ugotowanych krabów, sok z 1 cytryny, kilka listków szałwi

Sposób przygotowania:

Mięso wymyć pod gorącą wodą, osuszyć, natrzeć solą, pieprzem, sproszkowaną papryką oraz olejem i pozostawić na 2-3 godziny. Cebulę i czosnek obrać i drobno posiekać. Paprykę oczyścić, wymyć i pokroić w paski. Pomidory umyć i poćwiartować. Rozgrzać masło i krótko smażyć na nim kawałki mięsa po obu stronach. Następnie mięso wyjąć i pozostawić do osuszenia. Do pozostałego na patelni tłuszczu dolać nieco wody i oderwać tłuszcz z dna patelni. W powstałym wywarze dusić cebulę, czosnek i paprykę. Małże dokładnie umyć szczoteczką, wybierając jedynie zamknięte muszle (otwartych muszli nie używa się, ponieważ są niedobre ). Ryż wsypać do "paellery" czyli specjalnej patelni, w której tradycyjnie przygotowuje się paellę (można ją zastąpić normalną patelnią o obwodzie przynajmniej 35 cm i o wysokim brzegu). Zagotować bulion, zalać nim ryż i mieszając zagotować na dużym ogniu. Patelnię zdjąć z ognia. Szafran rozpuścić w wodzie i wymieszać go z ryżem. Solą doprawić ryż do smaku. Jarzyny, pomidory i oliwki dodać do ryżu. Mięso kurczaka, małże i kraby równomiernie rozmieścić na ryżu. Piekarnik rozgrzać do temperatury 200 stopni i na dole piekarnika ustawić nie przykrytą patelnię z paellą. (źródło: Wielkie Żarcie )

19:35 Brak skarp został oficjalnie udokumentowany.

19:30 W ramach motywowania Hiszpanów, którym już sami nie wiemy, czy kibicujemy - radosna piosenka po hiszpańsku. Nie śpiewają jej wprawdzie Hiszpanie, a Meksykanie, ale język jest język.

19:25 My już widzieliśmy - nasz cykl Obczaj skarpy Bożydara dotarł do kolejnego punktu zwrotnego. Bożydar Iwanow dzisiaj nie ma skarpetek. Róbcie screeny!

19:20 Kasik pisze:

Chcialam wrocic do dawno niepodnoszonego tematu... donosze ze Bozydar dzis nie ma w ogole skarpetek.

Czy ktoś może nam to potwierdzić? Screenem może? Bo my nie możemy dostrzec odpowiednich szczegółów.

19:15 Dwie minuty po tym, jak napisaliśmy, że będziemy kibicować Hiszpanom dostaliśmy SMS, że Debora Salvalaggio rozbierze się na antenie Rai 2, jak Włosi wygrają. Zmieniamy zdanie, bo Debora (nawet nie wiemy kto to jest) wygląda tak:

Łatwo nas kupić, to prawda.

19:10 Podjęliśmy dzisiaj dość karkołomną decyzję. Będziemy stronniczy i antywłoscy. Każdy z nas ma swoje powody - od estetycznych, przez historyczne, aż po pryncypialne. A wy kim jesteście ?

19:05 Nie spać! Pisać! (na zczuba@g.pl i komentatorzy@g.pl )

19:00 22 czerwca 1986: Hiszpania - Belgia, ćwierćfinał Mistrzostw Świata. Mecz kończy się remisem 1-1, Hiszpanie przegrywają w karnych.

22 czerwca 1996: Hiszpania - Anglia, ćwierćfinał Mistrzostw Europy. Mecz kończy się remisem 0-0, Hiszpanie przegrywają w karnych.

22 czerwca 2002: Hiszpania - Korea, ćwierćfinał Mistrzostw Świata. Mecz kończy się remisem 0-0, Hiszpanie przegrywają w karnych.

22 czerwca 2008: Hiszpania - Włochy, ćwierćfinał Mistrzostw Europy. cdn.

To fantastyczne wyliczenie znaleźliśmy na Supergigancie . Ale jest też druga i trzecia strona medalu - znajdziecie ją właśnie tam.