Z czuba błędnie typuje: Portugalia - Niemcy

Pierwszy ćwierćfinał i od razu hit. Niemiecki walec drogowy kontra portugalski... Zaraz, zaraz z czego znana jest Portugalia? Niemiecki walec drogowy kontra portugalski goździk? Kontra Fatima? Przemysł turystyczny i specyficzne alkohole? W każdym razie zapowiada się wielki mecz. Niemiecka solidność kontra portugalska magia.

Michał Szadkowski - Typ Portugalia - Niemcy 1:1, karne 3:4. Po Holendrach Portugalczycy grali na tym turnieju najładniej i najbardziej ofensywnie. Mają w składzie więcej magików niż pozostałe drużyny Euro razem wzięte. Niemcy z kolei w miarę dobrze zagrali tylko w meczu z Polską. Z Chorwacją przegrali, a z Austrią zwycięstwo zapewnił im fantastycznym strzałem z rzutu wolnego Michael Ballack.

W ćwierćfinale wszystko to nie będzie to miało żadnego znaczenia. I choć chciałbym zwycięstwa Portugalii, to przekornie stawiam na Niemcy. Czyli zespół, który nigdy na wielkiej imprezie nie przegrał jeszcze konkursu rzutów karnych, który zawsze gra brzydko, ale za to efektywnie. I wygrywa z lepszymi i ładniej grającymi od siebie.

Piotr Mikołajczyk - Prognostico

Portugalia - Niemcy 3:1. Chorwaci pokazali jak należy grać z Niemcami. Kołkowatość niemieckiej obrony i bramkarza nie daje im większych szans w starciu z Cristiano Ronaldo, Simao i Deco, a Pepe i Ricardo Carvalho przekonują mnie dużo bardziej, niż nie strzelający niemieccy snajperzy - Klose i Gomez. Poza tym Joachim Loew jako trener mógłby Big Philowi Scolariemu egzemplarz ''Sztuki wojny'' czyścić. A po ostatnie - Portugalczycy grają ładnie i ofensywnie, a Niemcy już dawno zapomnieli o naukach Klinsmanna i wrócili do swojego dawnego stylu, w którym jest mniej więcej tyle gracji, co w rocznej produkcji huty. Dla piłki nożnej będzie lepiej, jeśli wygrają Portugalczycy.

Bohdan Pękacki - die Vohersage

Portugalia - Niemcy 0:1. Nauczyłem się nie lekceważyć Niemców. Są taką samą drużyną, jaką byli dwa lata temu - niby nic wielkiego, niby grupę mieli łatwą, niby klocka w bramce, a potem jak się rozpędzili, to skończyli na trzecim miejscu, wspomniany klocek obronił po drodze dwa karne, a Włosi w półfinale strzelili im bramki dopiero w 119 i 121 minucie. Zniechęcona Portugalia w meczu o trzecie miejsce nie sprawiła im wielkiego problemu.

Argumentem za Niemcami jest też porażka Portugalczyków z Szwajcarami. Będą Wam wmawiać, że bez znaczenia, a ja jestem przekonany, że takie olewactwo się mści. A jeśli się nie mści, to znaczy, że olewa swoje obowiązki, bo na pewno mścić się powinno.

Z innych zapowiedzi:

Ballack kontra Ronaldo - który lepszy?

"Choć Ballack i Ronaldo grają na innych pozycjach, są liderami swoich zespołów. Kapitan niemieckiej reprezentacji nie tylko najwięcej biega, ale i walczy".

Niemcy: Grajcie brzydko, ale pokonajcie Portugalię

"Może być brzydko, byle zwycięsko. Wróciło stare. Niemcy znów grają brzydki, toporny futbol. - Jeśli w ten sposób możecie pokonać Portugalię, to grajcie tak dalej - apelują do piłkarzy niemieckie media".

Niemcy załatwią sprawę w karnych

"Niemcy zdają sobie sprawę, że Portugalczycy górują nad nimi pod każdym względem. Mają lepszych technicznie piłkarzy, a Ronaldo czy Deco są w stanie sami przesądzić o wyniku".

Niemcy: Portugalczycy czują respekt

"- Bardzo cieszy mnie wygrana w meczu, w którym byliśmy pod niewyobrażalną presją - powiedział trener Joachim Löw po zwycięstwie nad Austrią, która dała Niemcom awans do ćwierćfinału Euro 2008. Ale prasa krytykuje go za styl".

A wy?

Wzorem nieocenionego Supergiganta proponujemy pytanie - a kim Wy dzisiaj jesteście? Portugalczykami czy Niemcami?