Z Czuba Watch - dzień 7. Holenderski orgazm prasowy

Po przejrzeniu ośmiu polskich dzienników z soboty i policzeniu, ile razy i jak opisywały przymiotnikami i przysłówkami reprezentację Holandii, zaczynamy podejrzewać, że jest jakiś holendersko-piłkarski spisek w Polsce. Holenderski trener z holenderskim sztabem to tylko początek. Inna sprawa, że na każde z tych określeń Holendrzy zasłużyli.

Oto wszystkie określenia w losowej kolejności z "Dziennika", "Polski", "Przeglądu Sportowego", "Faktu", "Super Expressu", "Życia Warszawy" "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej". Wzięliśmy pod uwagę, że w trzech z tych gazet pojawiły się artykuły bliźniaczo podobne, więc każde określenie braliśmy tylko raz.

kapitalnie (2 razy), fantastycznie, nieprawdopodobną, legendarny, genialnej, koncertowo, fantastyczną, najsprytniejszy, natychmiastowa, lepsi, najlepszym, kapitalnie, doskonale, najpiękniejszego, niesamowita, fantastycznym, niewiarygodnym, niewiarygodną, pewni, najlepsza. najlepszym, niesamowity, nieuchwytni, najpiękniejszy (2 razy), spektakularnej, porywającym, fantastyczny (2 razy), fenomenalny

Wychodzi prawie 4 odjazdy na gazetę. "To lepsze niż orgazm" - powiedziałby Franciszek Smuda.

Pojawiło się też jedno określenie negatywne - "zdenerwowani". Ale w zdaniu "Holendrzy tylko przez minutę mogli być zdenerwowani..."