Ten drugi dzisiejszy mecz Z czuba i na żywo

W zasadzie powinien nas ten mecz interesować, choćby dlatego, że będzie okazja zobaczyć w jakiej formie są nasi grupowi rywale. Ale nie oszukujmy się, na niespełna trzy godziny przed TYM MECZEM nawet finał Ligi Mistrzów nie wzbudziłby w nas większych emocji. A już w szczególności nie mecz wygrany przez Chorwatów 1:0 po karnym w 3. minucie.

POLSKA - NIEMCY - relacja na żywo

KONIEC Nie wiemy, co o tym meczu myśleć. Chciałoby się powiedzieć, że nie tacy ci Chorwaci straszni, jak ich malują. Ale fakt, że Austriacy niby przez całą drugą połowę szumieli i nic z tego nie wynikało. Dziękujemy bardzo i wracamy tam, skąd przyszliśmy.

90. min. + 3 Koniec.

90. min. + 2 Rzut wolny dla Austriaków. Wrzutka w pole karne, najwyżej wyskakuje Kienast, ale strzela tuż obok słupka.

89. min. Kontra Chorwatów. Dośrodkowanie w pole karne, Kovac z bliska próbuje wepchnąć piłkę do siatki, ale obrońca go uprzedził.

Za ścianą krzyczeli, bo Kubica wyprzedził Heidfelda. Chyba zostało to uznane za dobry omen.

86. min. Korkmaz zza pola karnego w długi róg. Pletikosa wyciągnął się jak struna i sparował.

Za ścianą oglądają Kubicę i strasznie krzyczą. Chyba stało się coś ważnego.

84. min. Gdyby atakowała jakaś poważna drużyna powiedzielibyśmy, że Chorwaci desperacko się bronią. Ale w zasadzie Austriacy, mimo iż niemal cały czas są przy piłce i co chwilę wrzucają piłkę w pole karne rywali - praktycznie nie oddają strzałów, a jeśli już, to lekko i prosto w bramkarza.

80. min. I jeszcze jedna akcja Austriaków! Vastić strzela głową z prawie 16 m. Pletikosa broni cudem!

79. min. Cała seria strzałów Austriaków, wszystkie zablokowane. Chorwaci mają problemy nie tyle nawet z wyjściem z własnej połowy, co z wyjściem z własnego pola karnego.

77. min. A na boisku trwa oblężenie bramki Pletikosy. Szkoda, że Austriacy nie są w stanie oddać strzału. Nie to, że celnego. W ogóle strzału.

73. min. Z ciekawych informacji - Hamilton staranował w boksie Raikkonena i oba już nie jadą. Ci, którzy oglądają Formułę 1 twierdzą, że kiedy wszyscy kierowcy zjadą do boksu Kubica będzie pierwszy,

71. min. Ivanschitz - patrz wpis z 49. minuty.

69. min. To już oficjalne. Z boiska wieje nudą. Chorwatom się nie chce, Austriacy nie potrafią.

64. min. Pranjić w indywidualnej akcji. Mija obrońcę, wpada w pole karne, dośrodkowuje, ale ponieważ Chorwaci nie wychodzą teraz z własnej połowy większą liczbą niż samotrzeć - obrońcy bez problemu wybijają.

61. min. Na boisku robi się wiekowo. Ivica Vastić wchodzi za Saeumela. Zmiana też w drużynie Chorwatów - Kneżević za Kranjcara.

59. min. Chorwaci się obudzili. Mija obrońcę, dośrodkowuje, ale piłkę blokują obrońcy. Modrić jednak przejmuje piłkę jeszcze raz i jeszcze raz próbuje dośrodkowywać. Piłkę ponownie blokują obrońcy.

56. min. Pierwsza groźna akcja w tej połowie, o dziwo, Austriaków. Dwa podania na skrzydle, dośrodkowanie, po czym sprytne przepuszczenie Linza. Szkoda, że Linz nie wiedział, że nikt za nim nie stoi.

54. min. Gra Austriaków poprawiła się na tyle, że dochodzą już dość regularnie pod bramkę Chorwatów. Potem jednak decydują umiejętności. Krótko mówiąc, z tego dochodzenia nic nie wynika.

49. min. Najpierw Ivanschitz strzela z ponad 30 m jakieś 30 m nad bramką, potem Olić strzela z 30 m 30 m nad bramką. Można powiedzieć, że po przerwie mecz się wyrównał.

47. min. Austriacy zdecydowanie energiczniej. Prawdopodobnie w szatni wzięli coś na uspokojenie.

46. min. Gramy. Z ciekawych informacji, Robert Kubica utrzymał drugie miejsce po starcie w GP Kanady .

PRZERWA Chorwatom odechciało się grać kiedy strzelili gola i kiedy zorientowali się, z kim mają do czynienia. A mają do czynienia z drużyną, która nie potrafi grać w piłkę.

45. min. + 2 I się doczekali.

45. min. Korespondent:

Obok centrum prasowego przeszły właśnie maskotki Euro. Były bardzo uśmiechnięte i nie tak brzydkie jak na zdjęciach.

Na boisku trwa czekanie na ostatni gwizdek.

43. min. Generalnie Chorwaci poczuli się zbyt dobrze i Austriacy atakują. Nieładnie. I tak przegrają, ale dają kibicom nadzieję, żeby ich potem bardziej bolało.

40. min. Świetne prostopadłe podanie do wbiegającego w pole karne Harnika, ale jego zgranie przed bramkę blokują obrońcy. Jak na razie to była najlepsza okazja Austriaków. I po chwili jeszcze jeden atak gospodarzy. Dośrodkowanie i strzał głową wbiegającego Standfesta. Wysoko nad poprzeczka, ale Slaven Bilić i tak wygląda, jakby chciał powiedzieć swoim obrońcom, co sądzi o prowadzeniu się ich matek.

38. min. Szybka kontra Chorwatów. Ivica Olić nie mógł się zdecydować czy mijać obrońcę, czy podać do Petricia, w wyniku czego podał do obrońcy.

35. min. Srna dośrodkowuje. Kompletnie nie pilnowany Petrić składa się do strzału, potem jeszcze trochę się składa, w końcu uderza niezwykle malowniczym wolejem w niezwykle malownicze trybuny.

33. min. Linz faulowany przy linii bocznej. Postanawia natychmiast wznowić grę - w efekcie trafia w piłkę nie tą nogą, którą chciał (serio), a poza tym kopnął w aut.

30. min. Linz nie trafił w piłkę, chociaż gdyby po prostu stał w miejscu - trafiłaby go w głowę. To tyle, jeśli chodzi o ofensywne pomysły Austriaków.

27. min. Pogatetz faulowany pod bramką Pletikosy. Dobrze widzicie - w desperacji stoper Austriaków ruszył do ataku. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, strzela Proedl, ale niecelnie.

25. min. Korespondent szerzy defetyzm:

Pomyślcie tak: Austriacy też wierzyli, też mieli nadzieje, też mówili, że to jest ten dzień i albo teraz albo nigdy. Wczujcie się w sytuację kibica austriackiego. On cierpi, on nie ma nadziei na nic więcej. On marzy, żeby skończyło się tylko 0:1. Jednoczmy się z kibicami z Austrii.

Wszystko bardzo ładnie, ale my, panie Korespondencie, jeszcze się wstrzymamy z łączeniem. My nadal wierzymy w korzystny wynik.

21. min. Suemel rzuca Niko Kovacem o ziemię. Rzut wolny dla Chorwatów - Srna z 30 m uderza prosto w mur. Piłka trafia jeszcze raz do Srny, ten dośrodkowuje, ale Macho piąstkuje piłkę. Nie popisał się. Powinien był łapać, a piąstkował. Przy okazji staranował Kranjcara.

18. min. W ramach odrabiania strat Proedl próbował strzelać z ponad 40 m. Spudłował minimalnie, ale nic dziwnego. Zeszło mu.

16. min. Austriacy wyszli na spotkanie z Chorwacją jak na egzekucję, nie ma się więc co dziwić, że kat zabrał się do roboty. Swoją drogą Gdyby Jan Woś był Austriakiem zrobiono by z niego lidera reprezentacyjnego środka pola

13. min. Chorwaci o krok od drugiej bramki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale wszyscy mijają się z piłką - i napastnicy i obrońcy. I nawet w takiej sytuacji piłka przeszła tuż obok słupka. Ten z nas, który twierdził, że będzie 5:0 dla Chrwatów zaczyna wygłaszać sarkastyczne uwagi na temat Austriaków. I po każdym zdaniu powtarza słowo "hehe".

10. min. Korespondent:

Po stracie gola austriaccy dziennikarze chodzą po biurze prasowym i próbują przełączyć telewizory na MTV. Za chwilę w Klagenfurcie nie będzie ani jednego austriackiego dziennikarza.

7. min. Austriacy rzucili się do ataku. W ich przypadku oznacza to, że przeszli linię środkową. A po chwili udało im się nawet oddać strzał. Suemel prosto w Pletikosę.

5. min. Sędzia podobnie jak korespondent nie wie gdzie jest. Zupełnie nie po gospodarsku podyktował karnego dla Chorwatów. Ale całkowicie zasłużonego.

4. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luka Modrić po ziemi w prawy róg, bramkarz rzuca się w przeciwny. 1:0 dla Chorwacji.

3. min. Modrić wpada w pole karne, ogrywa do Olicia, który pada na murawę po starciu z Pogatetzem. Karny dla Chorwatów!

2. min. Pierwszy rzut rożny dla Chorwatów. Rozegrany nieszablonowo, ale bez sensu. Zakończył się kopnięciem w trybuny.

1. min. Gramy. Ku zaskoczeniu całej redakcji Austriacy jeszcze nie przegrywają.

17.50 Większe wrażenie od austriackich piłkarzy robią austriackie KTM-y . Chociaż opis pasuje tak naprawdę do jednych i do drugich: "To jest szybkie, zwrotne i wygląda jak wyciosane w górach Schwarzwaldu przez ogorzałego drwala z wielką siekierą". No, może poza tymi "szybkimi i zwrotnymi".

17.40 W ramach akcji "Czas na ordynarną reklamę": Dlaczego to są te najsłabsze drużyny w naszej grupie? Bo nikt z VIPów w Wygraj Euro nie wziął reprezentanta Chorwacji i Austrii do swojej drużyny. A Polacy i Niemcy owszem są.

Czyli wyjście z grupy mamy w kieszeni, nawet bez wygranej z Niemcami.

17.30 Ci, którzy będą oglądać ten mecz z zainteresowaniem zasługują na miarę hardkorowców. Prawdopodobnie takich, którzy mogliby sobie wybudować dom w kształcie piłki .

17.20 Składy:

Austria: 21. Juergen Macho - 15. Sebastian Proedl, 3. Martin Stranzl, 4. Emanuel Pogatetz - 2. Joachim Standfest, 19. Juergen Saeumel, 6. Rene Aufhauser, 12. Ronald Gercaliu - 10. Andreas Ivanschitz - 20. Martin Harnik, 9. Roland Linz

Croatia: 1. Stipe Pletikosa - 5. Vedran Ćorluka, 4. Robert Kovac, 3. Josip Simunic, 22. Danijel Pranjic - 11. Darijo Srna, 10. Niko Kovac, 14. Luka Modric, 19. Niko Kranjcar - 21. Mladen Petric, 18. Ivica Olic

17.15 Badając szanse obu drużyn wyszło nam jednoznacznie, że większe szanse mają Austriacy . Dlaczego? Między innymi dlatego.

17.00 Kronikarski obowiązek kronikarskim obowiązkiem, ale nie oszukujmy się - jedyna właściwa relacja znajduje się tutaj . Jednak skoro już się zapowiedziało, że zrelacjonujemy wszystko, co tylko da się zrelacjonować i na drzewo nie ucieknie, witamy w relacji z "tego drugiego" meczu.